Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Resident Evil Village: Piracka wersja działa o wiele płynniej od legalnej. Capcom zapowiada patcha

Witold czwartek, 15 lipca 2021, 14:23 News

Przyczyną problemów jest najpewniej kombinacja zabezpieczeń samego wydawcy i Denuvo.

Najnowszy Resident przypadł do gustu graczom i radzi sobie na rynku bardzo dobrze, zabezpieczając – i bez tego przecież niespecjalnie zagrożoną – przyszłość serii. Wydawać by się mogło, że nic nie powinno mącić dobrych humorów twórców... gdyby nie jeden mały problem.

Digital Foundry potwierdziło ostatnio doniesienia krążące po sieci już od jakiegoś czasu. Pecetowa wersja Village w wersji bez DRM-u (czyli scrackowanej) działa bowiem zauważalnie płynniej od tej dostępnej w sklepie. Winne najprawdopodobniej jest połączenie Denuvo i autorskiego systemu zabezpieczeń antypirackich – w efekcie gra w momencie walki potrafi zauważalnie chrupnąć. Sytuacja ta w nielegalnych kopiach ogrywanych na tym samym sprzęcie nie ma w ogóle miejsca.

Jak słusznie zauważa Digital Foundry, nieistotne jest, czy faktycznie winne są zabezpieczenia, czy autorom pirackiej wersji udało się w końcu zoptymalizować tytuł w tak dużym stopniu – ważniejszy jest fakt, że ponad dwa miesiące po premierze Capcom wciąż nie jest w stanie zaoferować legalnym użytkownikom odpowiedniej optymalizacji produktu.

Po pojawieniu się artykułu w sieci wydawca przesłał Digital Foundry swoje oświadczenie w tej sprawie:

Zespół pracuje w tej chwili nad łatką, która ma rozwiązać problemy z wydajnością na PC. Powinna być ona niedługo dostępna – więcej szczegółów podamy wkrótce.

Uczciwym fanom pozostaje więc cierpliwie zaczekać. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 19 lipca 2021, 11:56   freynir
Denuvo od samego początku praktycznie zawsze zamulało, podobnie było ze StarForce od Sony. Dziwi mnie, że producenci, zamiast wdrożyć/zainwestować we własne, dużo mniej obciążające system (a równie skuteczne w strategicznym okresie tych dwóch tygodni od wydania) wolą płacić grube miliony firmie zewnętrznej, której rozwiązania wołają o pomstę (a ich skuteczność ostatnio bardzo spadła).
niedziela, 18 lipca 2021, 21:24   korinogaro
@Dantes, Denuvo nie jest takie straszne jak je prawidłowo zaaplikujesz. Z jakiegoś powodu jednak developerzy decydują się na implementację która nie ma sensu jak np. było to z UBI i AC:Origins gdzie gra poprzez Denuvo wykonywała milionów zapytań na minutę... Np. ostatnie Metro ma Denuvo i działa tak samo sprawnie z zabezpieczeniem jak i scrakowane. To samo z DOOMem , Dirt 5 i dziesiątkami innych gier.
sobota, 17 lipca 2021, 23:03   aoetje
no niemozliwe, denuvo? ale jak to, przeciez wszyscy fanboje denuvo tak zachwalali, ba nawet im podobno szybciej z denuvo dzialaloA tak powaznie to ameryke odkryli debi&&
piątek, 16 lipca 2021, 7:38   Dantes
@CzlowiekKukurydza Denuvo jest rak, który nie chce umrzeć a producenci zamiast płacić za drogie zabezpieczenia niech się za optymalizację wezmą, wtedy środki finansowe zostaną dobrze wydane, podobnie bylo z REmake 2 oraz 3 również działały lepiej bez Denuvo, jest paradoks, że na walce z piractwem tracą uczciwi gracze.
piątek, 16 lipca 2021, 6:59   CzlowiekKukurydza
Skoro jest potwierdzone, że zabezpieczenia zostały złamane oraz to, że zamulają one grę to chyba pora je 'wypaczować' już z gry. Kto ma odpalić pirata ten to zrobi.
czwartek, 15 lipca 2021, 22:24   Winograd
mam tylko dwa komentarze do tego clickbait-a. LOL oraz hahahahahahaha :)
czwartek, 15 lipca 2021, 21:57   marsrp2
"najpewniej kombinacja zabezpieczeń samego wydawcy i Denuvo"
Nie. Same zabezpieczenia Capcomu wciśnięte na siłę wewnątrz Denuvo. Bardzo dużo animacji w grze z 'jakiegoś powodu' wysyła zapytania do DRM Capcomu. Zdecydowana większość tych animacji jest podczas walki. Dlatego w tych momentach oryginalna wersja gry się przycina. Nie bronię tu Denuvo, ale piracka wersja tego nie usuwa, tylko omija, Denuvo wciąż pracuje i pochłania swoje zasoby. Ale DRM Capcomu udało się usunąć, przez co gra działa lepiej.
czwartek, 15 lipca 2021, 18:38   Xellar
Pół żartem, pół serio, można powiedzieć, że te patche szumnie nazywane poprawiającymi optymalizację, to pewnie po prostu zdejmują zabezpieczenia antypirackie.
czwartek, 15 lipca 2021, 17:28   taz159357
Po raz kolejny, przy pomocy Denuvo, gracze karani są za posiadanie legalnej wersji gry. Nic nowego.
czwartek, 15 lipca 2021, 16:18   CzlowiekKukurydza
Denuvo działa jako cześć gry czy dodatkowy proces w systemie? Zawsze mnie zastanawiało dlaczego to tak przymula sprzęt podczas grania.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Gamingowe laptopy mają to do siebie, że ich budowa jest dość przewidywalna. Oto bowiem mocnej karcie graficznej towarzyszy dobry procesor, całość zaś jest zamknięta w dość dużej, przewiewnej obudowie. Gigabyte Aero 15 OLED YD nieco się z tego schematu wyłamuje. A przy tym zachwyca ekranem.

Komentarzy:
5

Rodzice o tym nie wiedzą, ale do jednego z domów w mojej szkole magii przyjmuję osoby głupie, ale bogate. Win-win!

Komentarzy:
1

Trwalsze niż ze spiżu. Z R’lyeh, przez Avalon, aż do Osaki.

Komentarzy:
3

A gigantyczne ślimaki strzelają z działek.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z