Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

KONKURSKonkurs – wygraj router Mercusys MR70X [ZAKOŃCZONY]

Ghost wtorek, 20 lipca 2021, 14:08 Konkurs
Mercusys MR70X
Mercusys MR70X

Zaczęły się wakacje, ale pogoda na razie jest w kratkę. Deszczowe dni przed komputerem uprzyjemnić może dobry router, który zadba też o komfort pracy zdalnej innych domowników, sprawnie obsługując wiele urządzeń. W naszym konkursie wygrać można jeden z trzech egzemplarzy modelu Mercusys MR70X.

Tak pisze o nim producent:

MR70X to pierwszy router nowej generacji WiFi 6 w ofercie Mercusys. Dzięki temu urządzeniu zasięgiem sieci można objąć całą powierzchnię domu, transmisja danych odznacza się niezwykłą stabilnością, a wszyscy domownicy mają zagwarantowany dostęp do szybkich połączeń bezprzewodowych. MR70X polecany jest zwłaszcza osobom, które cenią sobie jakość w rozsądnej cenie i chcą, żeby zdalna praca i zdalne nauczanie w domu przebiegały bezproblemowo.

Dwupasmowy router Mercusys MR70X oferuje prędkości sięgające do 1,8 Gb/s (do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz). Urządzenie wyposażone zostało w gigabitowy port WAN oraz trzy gigabitowe porty LAN, dzięki którym użytkownik otrzymuje gwarancję szybkich połączeń przewodowych.

Za zasięg routera Mercusys MR70X odpowiadają cztery anteny zewnętrzne o wysokim zysku wspierane przez technologię Beamforming. Pozwalają one na utworzenie silnej i niezawodnej sieci bezprzewodowej, dostępnej na powierzchni całego domu.

Za sprawą technologii takich jak OFDMA i MU-MIMO router może obsłużyć wiele urządzeń jednocześnie. Zachowuje przy tym wysokie prędkości sieci bezprzewodowej oraz odczuwalnie zmniejsza opóźnienia w transmisji. Mieszkańcy bloków i domów wielorodzinnych docenią zwłaszcza technologię kolorowania BSS, która redukuje zakłócenia generowane przez sąsiednie kanały, znacznie zwiększając wydajność transmisji. Router posiada także funkcję Smart Connect, dzięki której urządzenia zawsze łączą się z najlepszym dostępnym w danym momencie pasmem WiFi. Na uwagę zasługuje również mechanizm Target Wake Time, który pozwala na wydłużenie czasu uśpienia urządzeń i pracy baterii, zwłaszcza w przypadku urządzeń mobilnych i IoT.

Mercusys MR70X może także pracować w trybie punktu dostępowego, zapewniając urządzeniom bezprzewodowy dostęp do sieci. Dodatkowo, funkcje IGMP Proxy/Snooping, Bridge oraz Tag VLAN, zapewniają wysoką jakość transmisji IPTV.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa w routerze Mercusys MR70X zastosowano najnowsze szyfrowanie WPA3, dzięki któremu sieć domowa zyskuje lepszą ochronę. Rodzice mogą skorzystać z funkcji kontroli rodzicielskiej, pozwalającej na zastosowanie blokady dostępu do wybranych zasobów sieciowych i treści w Internecie. Do dyspozycji użytkowników jest także funkcja QoS gwarantująca optymalizację działania, poprzez przydzielanie urządzeniom priorytetów.

Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją. Więcej informacji na temat routera MR70X znajduje się na stronie Mercusys.
 


Aby wziąć udział w konkursie, należy napisać, co będziecie robić w internecie, gdy pogoda będzie deszczowa. I dlaczego potrzebujecie do tego nowego routera. Ważne, aby cała wypowiedź zmieściła się w jednym komentarzu pod tym newsem.

Na propozycje czekamy do środy 14 lipca do godz. 23:59. Każdy ma prawo do jednego zgłoszenia. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w ciągu 3-5 dni roboczych od zakończenia konkursu. Będą potem mieli tydzień na dostarczenie nam swoich danych. Jeśli tego nie zrobią w podanym czasie, nagroda przejdzie na kolejną wytypowaną przez redakcję osobę. Wysyłka nagród tylko na terenie Polski. Uczestnicy używający multikont zostaną automatycznie zdyskwalifikowani.

Laureaci

Po uważnym zapoznaniu się z przesłanymi propozycjami, zdecydowalismy się nagrodzić następujące:

superzgred
Podczas deszczu warto pomyśleć o słońcu, ale jak to zwykle bywa - pomysły przychodzą nie przed, a w trakcie. Sciągałbym Tropico 6, by nacieszyć się słońcem, druga połówka w tym czasie najpewniej będzie oglądać Whiskey Tango Foxtrot w streamingu (w full HD oczywiście), a pociecha będzie budować zamki z piasku w Minecrafcie. Online. Streamując na Twitchu. Dobrze, że sąsiad już nie będzie się podpinać pod wifi, chociaż i tak by dało radę i jego mecze uciągnąć.

Trikson
Bajki dzieciom będę puszczał, bo inaczej mi na głowę wejdą przy deszczowej pogodzie.Pewnie, najpierw coś porysujemy (szablony do ściągnięcia i wydruku z internetu - dziękuję panie router), potem poukładamy puzzle, poczytamy książki, ale później zostaje netflix i psi patrol czy inny blaze i megamaszyny.A, że obecny router gubi wifi, to nowy byłoby jak znalazł, bo jeżeli jeszcze raz będę musiał tłumaczyć, że internet zaraz będzie tylko tata zanurkuje pod biurkiem to może mnie coś trafić.

Treser
Deszczowe dni + nowy światłowód + nowy router = żegnaj neostrado 10mb/s i 15 letni TP-Linku ;-) W mojej rodzinnej wiosce byłby to skok porównywalny z przeprowadzką do miasta. A do czego wykorzystałbym nowy router? Chciałbym zapełnić dysk o pojemności 2tb tytułami, które zalegają na różnych platformach (Steam/Origin/reszta), których nigdy nie instalowałem, aby mieć coś dla każdego, kto mnie odwiedza i chce w coś pograć, a spośród aktualnie zainstalowanych tytułów brak jest tego, na co jest akurat ochota (:

Osoby te proszę o jak najszybsze podesłanie maila ze swoimi danymi na adres ghost@cdaction.pl. W mailu powinno być: ksywka z forum, imię i nazwisko, adres korespondencyjny, telefon kontaktowy. Wiadomość należy zatytułować "Konkurs - router Mercusys" i wysłać z adresu mailowego jaki macie powiązany z kontem na forum.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: konkurs,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 14 lipca 2021, 21:52   UserEr
Jestem nauczycielem informatyki w sp. i lo. Na lekcjach wykorzystuję prywatny sprzęt, co często źle się dla niego kończy, ale dzieciaki lekcje lubią. Furorę robił mój Oculus Q2 po kabelku jako Rift, ale ostatnio USB się rozłącza. Mnóstwo ludzi pisze o tym na forach, ale u mnie żaden sposób nie pomaga. Można podłączyć gogle bez kabelka jako Rift ale w 5 Ghz. Mam 2.4 Ghz. Jeśli router trafi w moje ręce, znów dzieciaki będą mogły się "zanurzyć". Jeśli Państwo uważacie że ściemniam, mam filmiki z lekcji.
środa, 14 lipca 2021, 11:28   norbiw13
Routerze Mercusys, od rana do wieczora, ciężko pakiety wysyłasz domowiczom.
Od teraz granie czy oglądanie będzie przyjemniejsze, na straży niezawodności stoi Beamforming.
Już nie będzie wymówek na wysoki lag, QoS zagwarantuje optymalizację łącza.
Technologie OFDMA i MU-MIMO gwarantują dotarcie wszystkich pakietów.
Żadne miejsce w domu już nie będzie ci straszne, znajdziesz zasięg nawet w starej szafie.
Także ty oraz twoi najbliżsi będziecie czuć się bezpieczniej w internecie z WPA3 i kontrolą rodzicielską.
wtorek, 13 lipca 2021, 23:51   suszotron
Kiedy pogoda będzie deszczowa zamierzam przetestować dzialanie usługi grania w chmurze na xbox.com. Stary PC jest (13 lat) z nową karta sieciową, game pass jest, łącze internetowe jest (1000Mb/s). Niestety do szczęścia brakuje mi tylko odpowiedniego routera, gdyż inni domownicy podbierają niezbędny transfer swoimi urządzeniami. Router od Was byłby idealnym rozwiązaniem sytuacji ????
Krótko cytując: "Będę grał w grę"
wtorek, 13 lipca 2021, 17:58   Treser
Deszczowe dni + nowy światłowód + nowy router = żegnaj neostrado 10mb/s i 15 letni TP-Linku ;-) W mojej rodzinnej wiosce byłby to skok porównywalny z przeprowadzką do miasta. A do czego wykorzystałbym nowy router? Chciałbym zapełnić dysk o pojemności 2tb tytułami, które zalegają na różnych platformach (Steam/Origin/reszta), których nigdy nie instalowałem, aby mieć coś dla każdego, kto mnie odwiedza i chce w coś pograć, a spośród aktualnie zainstalowanych tytułów brak jest tego, na co jest akurat ochota (:
poniedziałek, 12 lipca 2021, 22:47   konrad1425
W deszczowe dni
Przypomnisz ruterze mi
Jak wiele dobrych chwil istniało
Kiedy trosk na sercu było mało
Wśród żarów lata
Gdy grilla pilnował Tata
Jak z chłopakami po łąkach i polach ganialiśmy
Wieczne szlaki wspomnień wyznaczyliśmy
Przypomnisz mi Routerze kiedy babcia w kuchni gotowała
Jak mało do świata docenienia potrzebowała
Przepisy na jej wyborne przysmaki odszukamy
Zdjęcia z jej uśmiechem na Facebooka powrzucamy
Ulubione hity w playlistę zrzucimy
Znów jako dziecko dekady się obudzimy...
poniedziałek, 12 lipca 2021, 13:45   Arcti
Pomimo deszczowej pogody w internecie będę robił to co zawsze, poświęcał czas przeczesując kolejne dungeony wraz ze znajomymi. Jako gracz oczywiste jest to, że nieważne jaka pogoda, nie odciągnie mnie ona od gamingu. Nie ukrywam, że niedawno wymieniłem kartę sieciową na taką z WiFi 6, więc router z tym samym standardem bardzo się przyda. Kolejnym argumentem za urządzeniem jest mój aktualny "router" od Orange, którego zasięg pozostawia wiele do życzenia, by PC lub inne ustrojstwa działały zawsze prawidłowo.
poniedziałek, 12 lipca 2021, 11:23   Vastoqt
Gdy pogoda będzie deszczowa, chętnie spędzę ten czas grając w ulubione gry, które są dla mnie zarówno pasją jak i hobbym. Dzięki temu routerowi, moje możliwości jak i umiejętności oraz sam czas reakcji wyewoluuje w niesamowity poziom. Na pewno tak wspaniały sprzęt, by mi pomógł w wielu rzeczach, które robię w ciągu dnia.
poniedziałek, 12 lipca 2021, 7:32   marles1985
Kiedy deszcz skryje moją okolicę, chętnie podążam ścieżką wygnańców (PoE), hordy przeciwników stają mi na drodze, w ich pokonaniu nie pomaga czający się za rogiem i atakujący z ukrycia LAG, który powoduje że czas poświęcony na tryb HC jest niweczony w 20 milisekund:). Nowy, szybki i tak wyjątkowy router przydał by się nie tylko do spokojniejszego pokonywania przeciwników w trybie HC ale też aby w takie dni dzieci mogły oglądać i uczyć się bez ścinek, bo przekonać żonę na taki wydatek to nie prosta sprawa!:)
niedziela, 11 lipca 2021, 20:21   NomadP
W deszczowe dni trudniej mi się śpi, wtedy to wchodzę do internetu tam za wejście nie potrzebuje biletu.
Głównie wyszukuje tematy growe czy to stare czy nowe nie ma znaczenia po prostu jest co do przejrzenia.
Chętnie chciałbym wygrać ten router bo już od dawna mam nowy komputer, może trochę z tym trochę oszalałem :D ale routeru jeszcze nigdy nie wygrałem.
niedziela, 11 lipca 2021, 19:33   TakieTam
Gdy pogoda za oknem jest brzydka, to jest wtedy idealna pora by pouczyć się programowania, a do tego świetnie będzie się nadawać nowy router, dzięki któremu wszystkie strony z materiałami będą się ładować 1000 razy szybciej w stosunku do obecnego routera.

O autorze

Tomasz
Tomasz "Ghost" Matusik
Redaktor CD-Action, główny admin Forum Actionum, redakcyjny admin, redaktor DVD, wymyślacz przecieków
Life is brutal, a admin bardziej - to wymyślone przeze mnie lata temu powiedzonko dobrze oddaje mój charakterek. Z jednej strony staram się pomagać, ale z drugiej lepiej mi na odcisk nie wejść. :)

Podobne newsy

Konkurs „World of Warcraft: Jaina Proudmoore. Wichry wojny” – do wygrania 5 egzemplarzy książki [ZAKOŃCZONY]

News
czwartek, 24 czerwca 2021

konkurs-world-of-warcraft-jaina-proudmoore-wichry-wojny--do-wygrania-5-egzemplarzy-ksiazki-zakonczony Niedawno miała premierę książka, której akcja rozgrywa się w uniwersum World of Warcraft. Dzięki naszemu konkursowi można wygrać jeden z pięciu egzemplarzy powieści.

Komentarzy:
16

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Gamingowe laptopy mają to do siebie, że ich budowa jest dość przewidywalna. Oto bowiem mocnej karcie graficznej towarzyszy dobry procesor, całość zaś jest zamknięta w dość dużej, przewiewnej obudowie. Gigabyte Aero 15 OLED YD nieco się z tego schematu wyłamuje. A przy tym zachwyca ekranem.

Komentarzy:
5

Rodzice o tym nie wiedzą, ale do jednego z domów w mojej szkole magii przyjmuję osoby głupie, ale bogate. Win-win!

Komentarzy:
1

Trwalsze niż ze spiżu. Z R’lyeh, przez Avalon, aż do Osaki.

Komentarzy:
3

A gigantyczne ślimaki strzelają z działek.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z