Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Activision Blizzard: Zarobki Bobby’ego Koticka obniżone o połowę

Witold piątek, 30 kwietnia 2021, 9:43 News

Jak czytamy, „dobrowolnie”.

Branża gier wideo doczekała się przez lata wielu symboli i ikon, a jedną z nich niezaprzeczalnie jest Bobby Kotick – choć prawdopodobnie nie z tych powodów, na jakich zależałoby samemu zainteresowanemu. Zasług dla Activision trudno mu odmówić, w końcu jako CEO firmy od 30 lat doprowadził ją do absolutnej światowej czołówki. Inna sprawa, że środki, jakimi tego dokonał, miłości graczy mu nie zjednały.

Stąd doniesienia o jego ogromnych zarobkach, szczególnie w momencie, gdy wydawca masowo zwalniał pracowników, wzbudzały coraz większe kontrowersje. Oburzali się nie tylko klienci, ale również akcjonariusze, domagając się obniżenia zarobków zarządu Activision Blizzard. Dość nieoczekiwanie faktycznie udało się im to uzyskać.

Z opublikowanych przez spółkę dokumentów dotyczących przedłużenia umowy z Kotickiem wynika, że CEO zgodził się na obniżenie od 2021 swojej bazowej pensji o połowę (czyli do 875 tysięcy dolarów rocznie). O 50% zmniejszy się też roczną premię za wypełnienie zaplanowanych na rok celów (nawet o 1,75 miliona dolarów). Jednocześnie Activision zaznacza, że pod rządami Koticka wartość spółki wzrosła od 2000 z 10 milionów dolarów do 70 miliardów dolarów.

Mimo tego:

CEO dobrowolnie zgodził się obniżyć swoje wynagrodzenie podstawowe o 15% w 2020 r. Zgodnie z poprawką dot. przedłużenia umowy, obowiązującą od 1 stycznia 2021 r., Komitet ds. Wynagrodzeń i CEO zgodzili się obniżyć jego wynagrodzenie podstawowe o 50%. […] Poprawka nie przewiduje żadnych gwarantowanych rocznych podwyżek wynagrodzenia podstawowego.

Komitet ds. Wynagrodzeń i CEO zgodzili się również zmniejszyć jego docelową premię roczną o 50%.

Kotick wciąż będzie jednak w stanie uzyskać po spełnieniu określonych wymogó roczną premię sięgającą w sumie maksymalnie 200% jego podstawowego wynagrodzenia.

Nowa umowa będzie obowiązywać do 31 marca 2023.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Activision,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 2 maja 2021, 9:44   Quetz
Czyli po obniżce zamiast być przepłacanym 320x, będzie przepłacany tylko 160x. A ludzie robiący rzeczywistą robotę dalej będą zwalniani "dla oszczędności". Cudowna, wzruszająca historia.
niedziela, 2 maja 2021, 8:44   BIsken
@tommy50 Chłopie co ty bredzisz?
piątek, 30 kwietnia 2021, 23:07   tommy50
Nie lubie goscia, ale jedno musze mu przyznac, ubiera sie odpowiednio, a nie T-shirt, adidasyz dziary na rekach (jak u bandziorów) i broda.
Wole juz goscia w garniturze niz dziado lumpa.
piątek, 30 kwietnia 2021, 21:38   Maciejka01
I tak pracownicy będą cierpieć...
piątek, 30 kwietnia 2021, 18:21   dino_19
@danielksp Nie jeśli jego firma wydaje zabugowanego gniota, zwalnia kilkaset osób mimo rekordowych zysków etc. Zgodne z prawem, ale nieetyczne.
piątek, 30 kwietnia 2021, 18:20   taz159357
@down Wydali też grę, która była jawnym scamem i nie zawiera do dziś elementówb którymi była reklamowana. Grę, która swoim nieudolnym pojawieniem się dobiła 17 letnie community pierwowzoru, a gdy jej tragiczny stan wypłynął, twórcy zablokowali możliwość zwrotu, a także, grę którą już uśmiercili prawie nic o niej na Blizzconie nie wspominając (co znaczy że już tylko wegetuje bez nadzei na przyszłość). Za ten scam Bobiemu nie należy się w żadnym wypadku 20 mln premi. Dziwne, że ktokolwiek go jeszcze broni.
piątek, 30 kwietnia 2021, 14:36   danielksp
"że pod rządami Koticka wartość spółki wzrosła od 2000 z 10 milionów dolarów do 70 miliardów dolarów."
Tylko w zeszłym roku wydali grę, która przyciągnęła 100 milionów graczy.
Naprawdę jest tyle bolszewików, którzy uważają, że człowiek, który tak sprawnie zarządza przedsiębiorstwem nie zasługuje na jak najwyższe zarobki?
piątek, 30 kwietnia 2021, 13:51   bali09
@Poganin Premia+ :)
piątek, 30 kwietnia 2021, 12:59   mapokl
Najlepsze w tym jest to, że zapłaci i tak mniejszy podatek niż sprzątaczka.
piątek, 30 kwietnia 2021, 12:11   Laschlo
@Poganin Dodatek.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Obchodzę na Twitchu miesiąc urodzinowy i prawie w nic nie gram, a potem przychodzi weekend i panikuję, bo nie mam nic do „Sprawdzam”!

Komentarzy:
0

A nie, to moja bohaterka w uroczym kostiumie!

Komentarzy:
7

Oraz szukanie organów w piaskownicy.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z