Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Od sierpnia Microsoft będzie oddawał twórcom gier 88% przychodów zamiast 70%

Witold czwartek, 29 kwietnia 2021, 15:59 News

Firma zapowiada większe wsparcie dla grania na pecetach.

Tim Sweeney rozpoczął wraz ze swoim Epic Games Store prawdziwą krucjatę przeciwko obecnej w branży od dawna proporcji podziału zysków między developerów oraz sklepy. Zamiast tradycyjnego 70/30 EGS kusił developerów dużo bardziej atrakcyjnym 88/12 – i choć faktycznie przyciągnął do siebie sporo studiów, objęta strategia wciąż nie pozwala wyjść mu na plus.

Długo wydawało się, że konkurencja niekoniecznie pójdzie w ślady Epica. Gdy nasze oczy wrócone były ku Steamowi, swój ruch postanowił wykonać Microsoft. Jak właśnie ogłosiła firma, od 1 sierpnia twórcy gier będą mieć 88% udziału ze sprzedaży w pecetowym sklepie giganta.

Developerzy są w samym centrum procesu dostarczania naszym graczom wspaniałych gier i chcemy, aby odnosili sukcesy na naszych platformach. Dlatego dzisiaj ogłaszamy, że aktualizujemy warunki naszego sklepu Microsoft Store dla twórców gier na komputery PC. W ramach naszego zobowiązania, aby każdy twórca na komputery PC mógł osiągnąć więcej, od 1 sierpnia udział deweloperów w przychodach netto ze sprzedaży gier w wersji na komputery PC w Microsoft Store wzrośnie do 88% z 70%. Wyraźny udział w przychodach bez zobowiązań oznacza, że developerzy mogą udostępniać więcej gier większej liczbie graczy i osiągnąć większy sukces sprzedażowy.

Przy okazji dłuższego wpisu o rozwijaniu grania na pecetach Microsoft zapowiedział też, że Halo Infinite zapewni wsparcie dla rozgrywki i postępów międzyplatformowych. Jak jednocześnie zdradzono, Halo: The Master Chief Collection w pecetowym Game Passie wypróbowało już 10 milionów graczy.

Korporacja zapowiedziała również poprawienie jakości swoich usług na tej platformie, obiecując m.in. większą szybkość pobierania z Game Passa.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 30 kwietnia 2021, 23:06   zadymek
@Aqwet "3.3 Twoje konto GOG oraz treści GOG są przypisane do Ciebie i nie możesz dzielić się, sprzedać, przekazać ani podarować ich innej osobie."Gry nie są przypisane do konta, tylko do mnie, tak jak i samo konto.
A ponieważ w przypadku zamknięcia interesu GOG nadal uszanuje moje prawo do korzystania z zakupionych gier, powiadomi mnie wcześniej, bym mógł te prawa zabezpieczyć....za to Valve z radością przygarnie zawartość portfela zamykanego konta ;)
piątek, 30 kwietnia 2021, 20:19   tommy50
Brawo, niegodziwoscia jest brac 30% za nic.
Rozumiem 3-5%, ale 30% nie ponoszac partycypacji w kosztach? To jst złodziejstwo, a nie pośrednictwo!
Az sie prosi, zeby pozbyc sie pasozyta zlodzieja i kupowac od Twórcy.
piątek, 30 kwietnia 2021, 13:07   Aqwet
@zadymek Bezprawnie. A kupując zgadzasz się z ich umową, gdzie też gra to licencja.
piątek, 30 kwietnia 2021, 12:21   Quel
MS już zapowiedział przebudowę swojego sklepu. Zobaczymy co im z tego wyjdzie i jak szybko się ze zmianami uwiną.
piątek, 30 kwietnia 2021, 11:31   zadymek
@Aqwet Jak zauważyłeś instalkę gry jednak nadal możesz wykorzystywać po usunięciu konta. I GOG może ci skoczyć.
BTW W umowie użytkowania GOG jak byk stoi, że w razie zamknięcia sklepu GOG poinformuje cię z wyprzedzeniem, byś mógł ściągnąć swoje gry. A jak nie ma sklepu to nie ma konta, jednak...Ale to nie ma znaczenia, ponieważ do użytkowania gier na GOG nie jest potrzebny żaden launcher, z umową, którą musisz zaakceptować ilekroć dystrybutor zechce coś zmienić - albo odetnie cię od twojej biblioteki.
piątek, 30 kwietnia 2021, 11:00   Aqwet
@zadymek A w tym sensie? No to akurat bank jest zły przykład ale wszystkie inne portale z grami, filmami itp zrobią Ci to samo. Nawet GOG, choć fizycznie nie zabierze, to nie będziesz miał licencji na to co masz, czyli staniesz się piratem.
piątek, 30 kwietnia 2021, 9:49   zadymek
@Aqwet Rozumiem, że kiedy likwidujesz konto w banku, ten zatrzymuje jego zawartość?
piątek, 30 kwietnia 2021, 9:21   Krax
Zrywanie łącza... Ustaw sobie DNS na Microsoft operator pewnie wymusza korzystanie googlowych. W ja wiem czy nikt nie korzysta.... zresztą tu pewnie chodzi oto w tytułach multiplatformowych mieć odzwierciedlenie w sklepie xboxowym i pc 1 do 1
piątek, 30 kwietnia 2021, 9:05   Dantes
Od dawna gry na Xbox miały lepsze wsparcie od gier na PC, które dostawały kiepskiej jakości porty po kosztach, dobrym przykładem jest PC wersja Halo: The Master Chief Collection kolekcja nie wyszła w całości tylko w kawałach, kiedy Microsoft wyda Directx 12 na Windows 7, hucznie zapowiadali a jak przyszło co do czego to tylko Microsoft Edge dali, Microsoft nie wierze w ani jedne słowo, dopiero jak dostali po dupie od Sony wtedy ekskluzywne gry z Xbox zaczęły wychodzi na PC.
piątek, 30 kwietnia 2021, 0:43   Aqwet
@zadymek To chyba normalna procedura przy umowach gdziekolwiek, bank, telefon itp

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Obchodzę na Twitchu miesiąc urodzinowy i prawie w nic nie gram, a potem przychodzi weekend i panikuję, bo nie mam nic do „Sprawdzam”!

Komentarzy:
0

A nie, to moja bohaterka w uroczym kostiumie!

Komentarzy:
7

Oraz szukanie organów w piaskownicy.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z