Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Epic vs Apple: Pozwy będą rozpatrywane także przez brytyjski sąd

hraboll piątek, 15 stycznia 2021, 21:12 News

Twórcy Fortnite'a „walczą o podstawowe zasady uczciwej konkurencji”.

Epic Games złożyło pozwy przeciwko Apple i Google w brytyjskim Sądzie Apelacyjnym ds. Konkurencji. Przypomnę, że branżowy gigant walczy o przywrócenie mobilnego Fortnite'a do oferty App Store i Google Play. Gra została usunięta ze wspomnianych platform dystrybucji cyfrowej, gdy Epic zaczęło unikać płacenia 30% prowizji.

Zarówno Apple, jak i Google postrzega zachowanie amerykańskiego producenta gier (tj. nieautoryzowane wprowadzenie płatności bezpośrednich do swojego dzieła) jako świadome naruszenie podstawowych zasad współpracy z developerami. Z kolei Epic Games uważa, że pozwane firmy „nadużywają swojej dominującej pozycji na rynku” i „działają w zmowie antykonkurencyjnej”. Co istotne, twórcy Fortnite'a nie walczą o odszkodowanie. Podobno w całej sprawie chodzi przede wszystkim o zagwarantowanie sprawiedliwego dostępu do różnorodnych rozwiązań biznesowych oraz wprowadzenie normalnej konkurencji.

Podobne pozwy będą rozpatrywane również przez amerykański i australijski wymiar sprawiedliwości. Epic ma nadzieję, że w ramach sądowego postępowania uda się ustalić, że niektóre postanowienia umów licencyjnych są niezgodne z prawem. Jeśli tak się stanie, to posiadacze urządzeń Apple będą mogli skorzystać ze wszystkich funkcji Epic Games Store. Tym samym App Store nie obsługiwałby już każdej płatności.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 18 stycznia 2021, 14:45   zadymek
@ kamil999666 OK, w takim razie nie masz powodu do narzekań, bo Epic też ma taką "konkurencję" jak Steam. Co więcej, dystrybucja przez EGS, to również świadoma decyzja wydawcy. A to, że Epic PŁACI za decyzję na swoją korzyść, to właśnie konkurencyjność. Steam ma monopol za wielkość (choć kto wie jak się układa zakulisowo...), Epic jest mniejszy, więc musi bulić, taki rynek, co poradzisz.
poniedziałek, 18 stycznia 2021, 10:19   Aqwet
@taz159357 Jakby Epic nie proponował wykupu na czasową wyłączność, to nie byłoby ich wcale. Znasz to: "Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było"? Przecież DLC też zaczęły się od zbroi dla konia, tak niewinnie. Już nie mówiąc, że Epic jeszcze się chwali, że to robi dla nas
poniedziałek, 18 stycznia 2021, 8:22   kamil999666
@zadymek - Nie to ty nie załapałeś kontekstu. Właśnie tam są konkurencyjne klucze. Oczywiście, że są ograniczenia w ich generowaniu, to naturalne i logiczne. Gdy wydawca decyduje się na dystrybucję poprzez steam, ponieważ w 100% tych przypadków jest to świadoma decyzja wydawcy i nawet jeśli ją podejmie wcale nie ogranicza go to w równoczesnym umieszczaniu swojej gry w innych sklepach i luncherach, również swoich własnych gdzie dostaje 100% zysków. Jest też EPIC który PŁACI za ograniczenie uczciwej konkuren
poniedziałek, 18 stycznia 2021, 0:46   Jano900
Że też im nie wstyd tego ciągnąć.
poniedziałek, 18 stycznia 2021, 0:42   taz159357
Różnica między chlebem a grą polega na tym, że piekarni są w samej polsce tysiące, konkretna gra zaś jest jedna. Nikt nie każe wydawcom robić czasową ekskluzywność na epiku. To że to robią to ich decyzja, opłaca im się, czysty kapitalizm. Jeśli brzydziliby się takimi zagrywkami nie zawieraliby z EGS żadnej umowy. To do nich miejcie pretensje, że przyjmują te oferty, nikt im nie grozi bronią by podpisali te umowy.
poniedziałek, 18 stycznia 2021, 0:35   taz159357
@DETHKARZ Jeśli serio są ludzie dla których największym problemem życiowym jest to że ich gierka wydana jest na kilka miesięcy tylko w jednym sklepie to im szczerze zazdroszczę. Cóż łatwe czasy tworzą słabych ludzi, których największym problemem jest to że muszą drugi raz hasło wklepać na innym launcherze... I nie ma to jak porównywać artykułów pierwszej potrzeby do gry, która A. nie jest wcale potrzebna do życia B. kupuje się ją 2 kliknięciami. Mój przykład z laysami o wiele lepiej to obrazuje ;)
niedziela, 17 stycznia 2021, 20:12   zadymek
@DETHKARZ To jest forum TD2
https:forums.ubisoft.com/forumdisplay.php/1869-The-Division-2
nie wiem na co komu inne, a już szczególnie na pożal się boże systemie Steam (to ma tyle sensu co steam'owe forum Borderlands 3). Ale o to się Ubi zapytaj. No i nie wiem co EGS ma do sprawy?
niedziela, 17 stycznia 2021, 19:48   DETHKARZ
@taz159357 Obyś dożył takich czasów kiedy chleb będziesz maił tylko w jednym miejscu, masło w innym, wodę w innym i wiele innych produktów tylko w wybranych sklepach. To na pewno nie będzie ci przeszkadzać ;p
@zadymek epic tak się rozwija, że aż ubisoft założył forum na steamie do gry The Division 2 pomimo tego, że gry tam nie ma. Dlaczego nie zrobią tego na tak wychwalanym przez ciebie epicu? oh wait...
niedziela, 17 stycznia 2021, 17:01   zadymek
@lee32147 Co konkretnie zrobił Steam, oprócz medali i gównianej Biblioteki?
niedziela, 17 stycznia 2021, 14:20   lee32147
@zadymek Valve przez ostatnie 4 miesiące zrobił więcej na Steamie niż Epic od początku istnienia ich platformy, a jeżeli tego nie widzisz, to chyba nie odpalałeś Steama. Co do pozostałych Twoich słów, to jest tak, jak pisałem wcześniej: nie masz pojęcia o czym piszesz.
@taz159357 Tutaj nie chodzi tylko o to, że musisz kliknąć ikonę EGS zamiast Steama, ale o całą szkodliwą politykę, którą prowadzi Epic pod pozorem "walki z monopolem". Ale niektórym wystarczą darmowe gry, żeby nic innego ich nie obchodziło.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W jednej z nich rośnie szyja, w drugiej nos, a w trzeciej serce.

Komentarzy:
3

Karol Kopańko, autor książki „Polski e-sport”, prezentuje w bardzo obszernym artykule sylwetkę Marcina „Jankosa” Jankowskiego – utalentowanego i utytułowanego zawodowego gracza w League of Legends.

Komentarzy:
1

God of War na PS5 jest dokładnie tym, czego mogliśmy oczekiwać po jednej z najwybitniejszych gier poprzedniej generacji – najlepszym doświadczeniem, jakie obecnie może zaoferować nowa konsola Sony.

Komentarzy:
10

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z