Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITLucasfilm Games powraca po latach i zapowiada „nową erę”

Witold wtorek, 12 stycznia 2021, 9:59 News

Na razie bez konkretów.

Założone w 1983 na fali ogromnego sukcesu Gwiezdnych Wojen Lucasfilm Games swego czasu należało do czołowych studiów całej branży. Wbrew intuicji nie była to jednak zasługa gier osadzonych w uniwersum George'a Lucasa. Przez większą część pierwszej dekady swojego istnienia firma nie wyprodukowała bowiem ani jednego gwiezdnowojennego tytułu. Zamiast tego skupiono się m.in. na przygodówkach, dzięki czemu takie pozycje jak Day of the Tentacle, The Secret of Monkey Island czy Indiana Jones and the Fate of Atlantis stały się na długo symbolami studia.

Wraz z przemianowaniem na LucasArts na początku lat 90. firma zaczęła w końcu sama tworzyć produkcje w świecie Gwiezdnych Wojen, dając światu perełki w stylu Dark Forces i Star Wars Episode I: Racer. Jednocześnie kontynuowano politykę udzielania licencji innym developerom, co zapewniało fanom stały dostęp mniej lub bardziej udanych gier.

Wszystko skończyło się w 2013, gdy rok po przejęciu przez Disneya Lucasfilm ogłosiło, że kończy z tworzeniem własnych tytułów. Gdy EA zdobyło wyłączne prawa do marki (tj. na większe produkcje, bo Disney dalej produkował mobilki), nadeszły chude lata. Na szczęście jest jeszcze nadzieja.

Firma ogłosiła bowiem symboliczne wskrzeszenie Lucasfilm Games:

Dziedzictwo Lucasfilm w dziedzinie gier sięga całych dekad w przeszłość. A wraz z Lucasfilm i odległą galaktyką wkraczającą w nową i bezprecedensową fazę kreatywności, to samo stanie się ze światem Lucasfilm Games – stworzonym we współpracy z najlepszymi studiami z branży.

StarWars.com z radością ujawnia, że Lucasfilm Games jest teraz oficjalną tożsamością wszystkich gier z Lucasfilm, nazwy, która obejmuje bogaty katalog gier wideo firmy i wizję na przyszłość.

Na razie musimy się zadowolić tylko tym (chyba że kogoś interesują nowe adresy mediów społecznościowych). W ramach pocieszenia dostaliśmy film-składankę ukazujący garść gier z uniwersum.

Cóż, pozostaje cierpliwie czekać na zapowiedzi nowych gier i zmianę dotychczasowej polityki.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Star Wars,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 14 stycznia 2021, 13:36   tofik33
@gimemoa A próbowałeś Thrawns Revenge? Cały czas rozwijane i ma sporo fanów
https:thrawnsrevenge.com/
Do tego Ci sami ludzie zrobili moda do Sins of a Solar Empire^^
środa, 13 stycznia 2021, 16:39   Celdur
@CYBERTRIBALYyy... ale w ostatnim czasie (2019) jedyną grą z jedi była Fallen Order. Chcę więcej.
środa, 13 stycznia 2021, 9:41   gimemoa
Empire at War 2 byłoby cudowne. Jak ja tam uwielbiałem bitwy kosmiczne, to że okręty miały osobne systemy, które można było brać na cel, promienie ściągające itd. Bitwy naziemne już niestety były sporo gorsze.Swoją drogą może jest szansa, że nie przedłużą umowy z EA i wtedy studio które zrobiło Battlefleet Gothic, zajęłoby się podobną grą, ale osadzoną w uniwersum Star Wars.
środa, 13 stycznia 2021, 6:51   alkair4
Czyli nowa umowa z EA.
środa, 13 stycznia 2021, 1:34   logman
Gry Łukaszobłony
wtorek, 12 stycznia 2021, 23:08   DETHKARZ
EA za mało dało to wskrzeszają i sami będą robić.
wtorek, 12 stycznia 2021, 20:02   kwiatekhenryk
Indiana Jones by Bethesda z Toddem Howardem jako wykonawczym..
wtorek, 12 stycznia 2021, 19:30   _SetH_
Wyczuwam Gwiezdno Wojenny PC Gaming Alliance.
wtorek, 12 stycznia 2021, 18:16   CYBERTRIBAL
@Maciejka01
Pod warunkiem, że zrobiliby go trochę inaczej, niż jedynkę, od której to odbiłem się już ze dwa razy. Może nie mam tego, jak to się teraz mawia, skylla, ale nie lubię, jak gra zasypuje mnie niekończącymi falami przeciwników.
wtorek, 12 stycznia 2021, 17:51   Maciejka01
@CYBERTRIBAL Czyli Republic Commando 2?

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Gwiezdne Wojny: Nowe filmy i seriale. Powrócą starzy znajomi [WIDEO]

News
piątek, 11 grudnia 2020

gwiezdne-wojny-nowe-filmy-i-seriale-powroca-starzy-znajomi-wideo Hayden Christensen jako Darth Vader? Sam nie wiem, czy się cieszyć... ale Ewan McGregor wynagradza to z nawiązką. No i w końcu dostaniemy film o pilotach myśliwców!

Komentarzy:
33

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z