Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Pokémon: Twitter gra w Pokémony. Rozgrywka transmitowana jest w... awatarze [WIDEO]

Witold poniedziałek, 11 stycznia 2021, 14:34 News

Chciałbym powiedzieć, że jestem zaskoczony, ale widziałem już nawet rybę grającą w Pokémony.

Legendarne już Twitch Plays Pokemon swego czasu przyciągało do transmisji nawet setki tysięcy jednocześnie grających/oglądających. Fenomen zabawy nietrudno z rozumieć – jest coś heroicznego w staraniach całej społeczności próbującej wspólnie ukończyć ukochane tytuły w, delikatnie mówiąc, niesprzyjających warunkach. Cały pomysł zasadzał się w tym przypadku na jednym: główny bohater wykonuje wpisywane w komentarzach do streamu polecenia widzów. Umiecie sobie wyobrazić, jaki radosny chaos panował podczas całej tej przygody. Dodajmy: jakimś cudem zakończonej pomyślnie i to wielokrotnie.

Na naśladowców nie trzeba było długo czekać, a moim ulubionym pozostaje Fish Plays Pokemon. Zresztą i samo Twitch Plays Pokemon trwa do dziś (w tej chwili ponad 100 osób stara się ukończyć Pokemon Battle Revolution z Wii).

Dowodem na to, że wymyślona przed laty formuła wciąż się nie wyczerpała, jest akcja Twitter Plays Pokémon. Marshall Lee (znany lepiej jako How2BEpic) postanowił sięgnąć po klasykę – Pokémon Red – zmieniając nieco podstawowe założenia. Zabawa toczy się bowiem nie na Twitchu, a na wspomnianym Twitterze – gra sczytuje polecenia (Up, Down, Left, Right, A, B, Start, Select) z komentarzy pod postem i co 15 sekund wybiera najczęściej powtarzającą się komendę.

Najsympatyczniejszym pomysłem jest jednak to, że całą grę oglądać możemy... w twitterowym awatarze profilu przedstawiającym na żywo aktualny stan rozgrywki.

Podpowiem mniej skupionym: powyższy obrazek to, no, tylko obrazek, by obserwować akcję musicie odświeżać stronę profilu.

Dla wygodnickich trwa także bardziej tradycyjny stream na Twitchu. Komendy jednak wciąż można wydawać tylko na Twitterze.

Gdybyście wątpili w zdolności graczy: na ten moment zdobyto już jedną odznakę i złapano dwa Pokémony (obok wybranego na początku Squirtle’a). W celu lepszej koordynacji powstał specjalny kanał na Discordzie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 11 stycznia 2021, 17:23   Edzieq
Nie moja bajka, ale każdy bawi się tak jak lubi :-)

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
2

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z