Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITW Polsce 47% graczy stanowią kobiety

Witold piątek, 4 grudnia 2020, 11:32 News

Wśród najpopularniejszych wskazywanych przez nie gier znalazły się The Sims, FIFA i GTA V.

Czasy, kiedy gry wideo można było nazywać rozrywką wyłącznie mężczyzn, już minęły. Choć wciąż jest większa szansa, że w np. CS-ie traficie do czysto męskiej drużyny (sprawdzone empirycznie), liczba kobiet udzielających się w naszej branży – w postaci graczek, dziennikarek czy developerek – stale rośnie. W związku z tym instytut badawczy IQS postanowił przeprowadzić badanie Game Story, w którym sprawdzono, jak sytuacja prezentuje się w Polsce.

Wynika z nich, że w naszym kraju mamy 17 milionów graczy w grupie wiekowej 9-55 lat. 47% z nich stanowią kobiety (na świecie jest to 46% wg danych agencji Newzoo), co przekłada się na ponad 8 milionów graczek. 22% z nich określa granie jako swoją pasję, a ok. 40% ogląda w sieci treści związane z tym medium. Na komputerach i konsolach codziennie bawi się też ok. 2,3 miliona kobiet.

Nie jest to też rozrywka okazjonalna. Jak czytamy w raporcie:

Kobiety stanowią 53% wszystkich graczy sięgających po wirtualną rozrywkę od 4 do 6 razy w tygodniu i 42% tych, którzy grają codziennie.

Wśród najpopularniejszych wśród kobiet gatunków znalazły się gry przygodowe i akcji* (43%), symulacyjne (43%) i strzelanki (41%). Trzema najczęściej wskazywanymi tytułami były The Sims, FIFA oraz GTA V.

Źródło: Gameset.

*Prawdopodobnie chodzi o action adventure (czyli np. Assassin's Creed czy God of War).

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 7 grudnia 2020, 21:58   Kordianbolszewik
Ty potrzebujesz raczej wymiany oleju, incelku :)
poniedziałek, 7 grudnia 2020, 20:08   SerwusX
Czyli od dzisiaj nie będzie przekazu jedynej słusznej partii. :D Pozdrawiam cieplutko.
poniedziałek, 7 grudnia 2020, 15:32   Bull3t
Bolszewik został nagrodzony tygodniowym urlopem.
poniedziałek, 7 grudnia 2020, 12:09   gimemoa
Byłoby mniej, ale chłopaki byli zajęci graniem i nie mieli czasu brać udziału w ankiecie ;)
poniedziałek, 7 grudnia 2020, 0:53   lukesawicki
@Cormac/redakcjo - Kordianbolszewik chyba potrzebuje półrocznego wypoczynku.
niedziela, 6 grudnia 2020, 23:12   Kordianbolszewik
Tak, tak okazało się, że zjebałeś to teraz pierdolisz, że to był twój misterny plan od samego początku, taktyczna pułapka na internetowe "Julkii". W życiu byś na coś takiego wpadł. Zdiagnozować? XD Przecież wy incele nie potraficie się zaznajomić z bardziej zaawansowanymi tekstami bez przekładu JKM czy innego piwnicolorda. Nie rozśmieszaj mnie mówiąc, że ty potrafisz coś samodzielnie diagnozować. Wracaj konia walić do spoconej jamy. Ciesz się, że jeszcze matka ci internet opłaca.
niedziela, 6 grudnia 2020, 22:07   SerwusX
Znasz takie przysłowie "uderz w stół, a nożyce się odezwą"? A jak znasz jeszcze jakieś fajne obelgi, to nie omieszkaj dorzucić ich do wiadomości, chętnie się pośmiejemy. Bardzo ciężko jest wyprowadzić mnie z równowagi i gwarantuję, że nie uda się to jakiemuś krzykaczowi z Internetu. :-)
niedziela, 6 grudnia 2020, 22:05   SerwusX
@Kordianbolszewik
Będę płakał całą drogę do mojej incelowskiej piwnicy, a mama będzie musiała naważyć mi bigosu na uspokojenie.
Ale coś ci powiem. Moja pierwsza wiadomość to był w sumie low quality bait. Wystarczyło kilka zdań padających z twojej klawiatury, żeby bezbłędnie cię zdiagnozować. Jesteś stuprocentową Julką z Twittera (nawet użycie słowa "incel" to potwierdza), tworem kultu robienie z siebie ofiary. Szukasz i znajdujesz wrogów tam gdzie ich nie ma.
niedziela, 6 grudnia 2020, 20:43   SerwusX
@Kordianbolszewik @Jacek112
Ojej, wasze komentarze poruszyły mnie do głębi i złamały mi serce. ;)
niedziela, 6 grudnia 2020, 19:02   portymb
@Anek
W sieci za dużo jest trolli i niewychowanej dzieciarni. Sam z tego powodu przestałem grać w multi jakieś 9 lat temu. Takie są minusy medium gdzie jest niski próg wejścia.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z