Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITEpic Games Store: Cave Story do pobrania za darmo, za tydzień hity Obsidianu

Witold czwartek, 3 grudnia 2020, 17:27 News

W sam raz na przerwę świąteczną!

Mam nadzieję, że otrzepaliście się już z błota, w którym taplaliśmy się przez ostatni tydzień za sprawą darmowego MudRunnera. Na okres mikołajkowy Epic nie przygotował co prawda spektakularnych prezentów, ale już kolejne dni przyniosą nam sympatyczne tytuły.

Wydane w 2004 Cave Story – metroidvania autorstwa jednoosobowego Studio Pixel, czyli Daisuke Amayi, z miejsca zachwyciło graczy i krytyków. Fakt, że za produkcję odpowiada tylko jedna osoba, budził powszechny podziw i, co ważniejsze, był zapowiedzią indyczej rewolucji, która wybuchła już kilka lat później.

Cave Story+, czyli rozszerzoną edycję gry z 2011, pobierzemy do 10 grudnia Z TEGO MIEJSCA.

Za tydzień Epic Games Store wraz z Obsidianem dadzą nam przedwczesne prezenty na święta: Pillars of Eternity (Definitive Edition) oraz Tyranny (Gold Edition).

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 6 grudnia 2020, 1:25   Celdur
No popatrz, ja mam zupełnie odwrotnie :D
piątek, 4 grudnia 2020, 21:56   Muidus
@Xellar nie mówię, że to zła gra kupiłem ją bo, było napisane następca baldurs gate a ja nie grałem w 1ke i 2ke i czułem że mnie coś ważnego pominęło. Mimo to dwójki miałem nie kupić bo 1ka to 7-/10 ale dwójka raczej bardzo dobra 8,5/10
piątek, 4 grudnia 2020, 14:48   gamingman21
Szmotsu, oooo dzięki. Coś poszukam, nie interesowałem się mocowaniem tej gry ale może zrobię wyjątek. Dzięki za info.
piątek, 4 grudnia 2020, 14:29   szmotsu
@gamingman21 z tego co pamietam jest modzik, który to poprawia :)
piątek, 4 grudnia 2020, 13:19   gamingman21
Jedynka jest świetna, w drugiej części tylko jedna rzecz mi przeszkadza, krojenie drużyny do 5 postaci. kto to wymyślił i komu przeszkadzało 6 postaci. balans by zmienili aby było trudniej i tyle. dali nowe postaci i stare ale nowych nie da się poznać bo za mało miejsca, ehhh...
piątek, 4 grudnia 2020, 13:13   Darku22
@Muidus Widać, że nie grałeś,a się wypowiadasz. Liniowy? Każde zadanie ma chyba z przynajmniej 3 zakończenia, 3 całkiem inne frkacje, które zmieniają wydarzenia + mega reaktywność, cały świat reaguje na ciebie inaczej w zależności jak postępujesz co odblokowuję masę różnych opcji. O możliwych bildach nie wspomnę, bo to chyba szczyt mechaniki w RPG
piątek, 4 grudnia 2020, 10:47   Xellar
Muidus,
A mnie osobiście klimat jedynki dużo bardziej przypadł do gustu niż klimat dwójki.
No i o jakim braku opłacalności mówimy, skoro gra jest rozdawana za darmo. Najwyżej człowiek straci kilka godzin swego życia...Które i tak pewnie zmarnowałby na coś innego. Nie oszukujmy się, praktycznie wszyscy marnujemy czas, w ten czy inny sposób.
piątek, 4 grudnia 2020, 10:38   panslonce
@Muidus Liniowy? Może liniowy jak liniowe były baldury, ale nie jestem pewien, czy to odpowiednie słowo do określenia tej gry.
piątek, 4 grudnia 2020, 10:17   Muidus
nie popłaca się brać poe1 jest nudny melancholijny i liniowy i bez większych alternatyw
piątek, 4 grudnia 2020, 9:46   Disbot
Kiedyś grałem w darmową wersję. Jak na darmową grę zrobioną przez jedną osobę robi wrażenie, ale tak ogólnie grałem w dużo lepsze indyki. Ale kto wie, jak to mówią "To było dawno i nieprawda", więc może zmienię zdanie co do wersji plus.
Przy okazji, nie jestem pewien, czy Cave Story można nazwać metroidvanią. Co prawda wraca się do opuszczonych lokacji, ale bardziej aby popchnąć historię dalej, a nie aby użyć ulepszeń, żeby dostać się w określone miejsca. Sama gra jest jednak dość liniowa.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Czy, w tym przypadku, budowania i niszczenia.

Komentarzy:
6

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
14

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z