Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCyberpunk 2077: Gra trafiła już do niektórych klientów, CD Projekt przypomina o zakazie streamowania [AKTUALIZACJA]

Witold czwartek, 3 grudnia 2020, 11:19 News

No to teraz tydzień unikania spoilerów – nie możemy się doczekać. 

Mamy to! …a przynajmniej mają to niektórzy szczęśliwcy. Do premiery kilkukrotnie przekładanego Cyberpunka został równo tydzień, ale sama gra do tłoczni została wysłana już dwa miesiące temu. Pudełka z grą trafiły do magazynów już w listopadzie i od tamtej chwili ryzyko natrafienia na spoilery w sieci wzrastało w tempie wykładniczym, choć CD Projekt na bieżąco starał się usuwać nieautoryzowane materiały.

Teraz jednak będzie ich tylko przybywać. Część graczy informuje bowiem, że niektóre sklepy nieco się pośpieszyły i już zaczęły wysyłkę edycji kolekcjonerskich do klientów. Dzięki jednemu użytkownikowi Reddita wiemy, że na premierę (przynajmniej w wersji na PS4) – ściągnąć będziemy musieli aż 56 GB.

W związku z tym, iż niektórzy mają już okazję przemierzać Night City, CD Projekt wydał stosowny komunikat. Jak informuje firma, wszystkie streamy i wideo publikowane przed premierą będą w miarę możliwości studia kasowane.

Cyberpunk 2077 ukaże się 10 grudnia na PC, PS4, Xboksie One, PS5 i Xboksie Series X/S.

[AKTUALIZACJA]

Pracownik CD Projektu, Fabian Mario Döhla, skomentował tweeta (zresztą już skasowanego) o patchu ważącym ponad 50 GB. Jak poinformował developer, premierowa aktualizacja jeszcze nie powstała, więc nie mogła zostać udostępniona do pobrania.

 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 5 grudnia 2020, 19:23   Sandbead
@zszywacz
Przeczytaj jeszcze raz uważnie i ze zrozumieniem wiadomość kolegi, do której się odniosłeś. Bo właśnie dokładnie to kolega niżej napisał tylko Ty nie zrozumiałeś sensu jego wypowiedzi.
piątek, 4 grudnia 2020, 15:14   AgnieszkaWojak
Poczekam jeszcze z rok-półtora na edycję GOTY, tak jak z Wieśkiem. Taniej i wszystko połatane, tak jak powinno :)
piątek, 4 grudnia 2020, 12:35   JerichoHorn
Wycieki są i nic już tego nie zmieni. Zeszłej nocy ktoś puścił stream z kreatorem postaci i słabo to wygląda. CDPRowi sprawa zaszkodzi. Ogólnie po 2018 z koncepcją CBP coś się zepsuło, co ludziom się wtedy podobało, np. design V https:i.4cdn.org/v/1607063324267.jpg dynamiczne zmiany kamery (ujęcie z windy z boku przechodzące płynnie w fpp) czy głupia piosenka chippin in, zmieniono. To całe Refused ogólnie jest bezpłciowe, a wybrali ich zapewne dlatego, że sam Badowski określał się jako ich wielki fan.
piątek, 4 grudnia 2020, 11:44   Janek500
Tak jak panowie komentujący napisali, można sobie nagrywać, rozpowszechniać już tak średnio, jako że rozpowszechnianie odbywa się najczęściej poprzez kanały takie jak Youtube, z którymi to CDP już może wejść w dyskusję. I nie martwmy na zapas my, doświadczeni i oświeceni, postępowaniem młodych i nieświadomych użytkowników, co to nic o świecie nie wiedzą i dają się sterować, a najlepiej chodźmy toczyć bój o wolność i walkę z korporacjami gdzie indziej.
piątek, 4 grudnia 2020, 10:50   Shunex
@CyberKiller40 a kto ma bluray w pc?
najtańsze chodzą po 300 zł
To już lepiej jakby gry na pc sprzedawali na pendrive bo wejście usb każdy ma.
piątek, 4 grudnia 2020, 10:16   CyberKiller40
Co do szybszego ściągania niż z płytki się odczyta - bluray jest znacznie szybszy od dvd, trzeba by mieć stabilny transfer szybszy niż 570 Mbps żeby go prześcignąć, co jeszcze może w łączach domowych się czasem zdarza, ale ograniczenie też jest po drugiej stronie - serwery często tak szybko nie serwują, bo są pod obciążeniem wielu ściągających. Również bluray potrafi pomieścić 128 GB danych + można grę skompresować, więc niemal każda dzisiejsza produkcja wejdzie.
piątek, 4 grudnia 2020, 8:13   Zszywacz
@kumpel33333 - sam napisałeś "o ile utwór został za zgodą twórcy rozpowszechniony publicznie, tzn czy miał premierę". Tak więc poinformuję Cię, że nie, nie miał. Premiera odbędzie się 10 grudnia i od tego dnia możesz do woli streamować.
piątek, 4 grudnia 2020, 6:43   kumpel33333
eula tutaj nie ma nic do gadania, bo to czy można rozpowszechniać fragmenty utworu definiuje prawo cytatu, a prawo cytatu mówi, że można, o ile utwór został za zgodą twórcy rozpowszechniony publicznie, tzn czy miał premierę. Nawet gdyby w euli nie było nic o embargu, to na ten moment nie można rozpowszechniać fragmentów utworu, no chyba że ktoś dostał na to zgodę.
piątek, 4 grudnia 2020, 0:34   USM
@DaeL dzięki za merytoryczny głos w dyskusji. I właśnie tego nie byłem pewny - jeśli w EULI Cyberpunk'a jest ten zapis, to case closed. Sprawdzimy za tydzień
piątek, 4 grudnia 2020, 0:07   DaeL
@USM Instalując oprogramowanie wyrażasz zgodę na EULA (end user license agreement), które w polskim prawie jest uważane za wzorzec umowny (nie mylić ze wzorem umowy!). Wzorzec jest kwalifikowanym oświadczeniem woli, więc jego postanowienia wiążą Cię w takim samym stopniu jak umowa (no, o tyle mniejszym, że wzorzec jest łatwiej podważyć w sądzie, bo konsument jest słabszą stroną stosunku prawnego). A EULA zazwyczaj zawiera ograniczenia związane z embargiem - właśnie na wypadek takiej wtopy.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z