Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITFIFA 21: „Kto pozwolił EA Sports używać mojego nazwiska i wizerunku?” pyta Zlatan Ibrahimović

Witold wtorek, 24 listopada 2020, 12:59 News

Słynnemu piłkarzowi nie podoba się sytuacja, w której Electronic Arts czerpie korzyści z jego obecności w grze.

Nieważne jak zabugowane byłyby kolejne odsłony, a decyzje twórców nieprzemyślane, kolejne Fify zawsze będą miały ogromną przewagę nad konkurencją spod szyldu PES-a: stojącą za nimi moc licencji. W piłkarskie symulatory nie gramy przecież tylko dla samej rozgrywki, istotna jest też cała otoczka, w którą wliczają się prawdziwe nazwy drużyn, wizerunki piłkarzy czy symbole lig.

EA Sports ma dostęp do nich dzięki szeregowi różnych umów, w tym także tej podpisanej z Międzynarodową Federacją Piłkarzy Zawodowych (FIFPro), zrzeszającą kilkadziesiąt tysięcy piłkarzy z całego świata. Nie każdy sportowiec do niej należy, co może prowadzić do poważnych konsekwencji. Znany ze swoich umiejętności (jak i równie wielkiego ego) Zlatan Ibrahimović poruszył wczoraj kwestię swojej obecności w produkcjach Electronic Arts. Jak twierdzi piłkarz, EA bezprawnie zarabia na wykorzystywaniu jego wizerunku w grach z serii FIFA, ponieważ Ibrahimović nie należy do FIFPro.

Sprawa nie jest jednak tak oczywista, ponieważ zawodnik gra teraz dla AC Milanu, który z kolei umowę z EA podpisał (w tym również na wizerunki poszczególnych piłkarzy).

W sierpniu Ibrahimović dołączył do Project Red Card, grupy zawodników i menedżerów walczącej z centrami danych zbierającymi informacje o piłkarzach (korzystają z nich właśnie developerzy z naszej branży, ale też np. firmy bukmacherskie). Założyciele Project Red Card chcieliby doprowadzić do sytuacji, w której sportowcy będą musieli wyrazić zgodę na czerpanie korzyści ze zgromadzonych na ich temat danych, a także będą mogli na tym zarabiać.

EA Sports ograniczyło się na razie do wydania oświadczenia, w którym zachwala współpracę z FIFPro.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 25 listopada 2020, 4:34   songogu
"Quite fun and quite ethical"
wtorek, 24 listopada 2020, 20:14   goliat
@silvver Pewnie jakimś porozumieniem, bo potem media nie rozpisywały się o tej sprawie.
wtorek, 24 listopada 2020, 18:35   silvver
@goliat i jak się skończyła?
wtorek, 24 listopada 2020, 17:43   Quel
@Dantes "jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi kasę" - przecież on napisał, że chodzi o kasę
wtorek, 24 listopada 2020, 14:02   goliat
Nie śmiejmy się ze Zlatana, bo jeszcze niedawno w polskie kadrze piłkarskiej też była sprawa dotycząca praw do wizerunków piłkarzy, pamiętam, że Boniek musiał interweniować.
wtorek, 24 listopada 2020, 14:00   mogar18
"Nikt, teraz ty i twoja dusza należycie do nas" - EA
wtorek, 24 listopada 2020, 13:42   Dantes
Zlatan Ibrahimović zaczyna zazdrości David Beckham czemu on zarabia kasę a ja nie na swoim wizerunku w nowej odsłonie Fifa, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi kasę ;)

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z