Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITPlayStation: Sony szykuje „odpowiedź na Xbox Game Passa”

Witold piątek, 20 listopada 2020, 12:09 News

Jim Ryan skomentował też przejęcie Bethesdy przez Microsoft i ogromny popyt na PS5.

Różnice w podejściu Sony i Microsoftu do nowej generacji widać od razu. Japończycy preferują tradycyjny model exclusive'ów, który sprawdzał się na rynku przez kilkadziesiąt ostatnich lat, amerykańska firma już od jakiegoś czasu forsuje zaś swoje rozwiązania skupione wokół growego abonamentu. Fani PlayStation wcale nie obraziliby się jednak za podobną usługę na swojej platformie – co prawda wraz z premierą PS5 ruszyło również PS Plus Collection, ale trudno uznać je za godną konkurencją dla Game Passa.

Jim Ryan w rozmowie z rosyjskim TASS pytany był o plany Sony na najbliższe lata. Zapytany o ewentualną odpowiedź na usługę konkurencji prezes stwierdził:

W drodze faktycznie są wiadomości na ten temat, ale dzisiaj jeszcze o tym nie mówimy. Mamy PlayStation Now, które jest naszą usługą subskrypcyjną i jest dostępne na wielu rynkach.

Ryan odniósł się też do kwestii przejęcia przez Microsoft Bethesdy oraz możliwej wyłączności na gry wydawcy dla pecetów i Xboksa.

To decyzja, która nie leży w naszej gestii. Zaczekamy i zobaczymy, co się stanie. Nie mogę się doczekać, kiedy się tego dowiemy. [Microsoft i my] mamy po prostu inne podejście. Skupiliśmy się na naprawdę stabilnym, powolnym, ale stałym organicznym wzroście naszych studiów, selektywnie wspieranym przez kolejne przejęcia. Szanujemy decyzje naszej konkurencji, wydają się logiczne i sensowne. Ale jesteśmy równie zadowoleni i przekonani, że mamy lepszy zestaw startowy niż kiedykolwiek w historii premier naszych konsol.

Poruszono też temat ogromnego zainteresowania PS5 i związanych z tym braków urządzeń na rynku:

Wszystko jest wyprzedane. Absolutnie wszystko jest wyprzedane. I wszystko będzie wyprzedane w Rosji, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Spędziłem większość ostatniego roku, upewniając się, że wygenerujemy wystarczający popyt na nasz produkt. A teraz, jeśli chodzi o to, czym się przede wszystkim zajmuję, spędzam dużo więcej czasu na próbie zwiększenia podaży, aby sprostać temu zapotrzebowaniu.

PlayStation 5 swoją premierę na terenie m.in. Ameryki Północnej miało 12 listopada. Od wczoraj konsola dostępna jest także w Europie, choć kupić się wam jej na razie raczej nie uda.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: PlayStation 5,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 22 listopada 2020, 1:26   deanambrose
@Tommy50 - całkowita racja. Gier na PS4 mam około 20 z czego właściwie połowa to jest te, które nie pójdą mi na PC i dlatego je mam, a drugie 10 to właśnie jedyne exy warte ogrania.
sobota, 21 listopada 2020, 20:04   tommy50
Gamepass na PS4/5 by sie bardzo przydał, zakup PS5 nabralby chodz troche sensu, a PS4 przestaloby się kurzyć po ograniu tyvh +-10 exow.
sobota, 21 listopada 2020, 9:39   WindsorIII
Dla nowych osób Game Pass jest niezłą opcją, bo jeśli mają wydać na jedną grę 370zł to ten abonament naprawdę jest konkurencyjny. Z drugiej strony osoby z PS4 i opłacanym Plusem za 140 zł miesięcznie mają już niezłą kolekcję gier i Game Pass jest wtedy drogi. Pytanie o nowe gry? Co do golda chyba po wyjściu Game Passa całkowicie stracił na mocy, bo gry mam mizerne. Sony jeśli chce odpowiedzi na poczynanie Mikrosoftu to niech najpierw wyprodukuje konsolę, bo tak walka dla większości odbywa się na papierze.
sobota, 21 listopada 2020, 0:37   portymb
Czekam na PS Now w Polsce i możliwość ogrywania eksów od sony nawet na pc w chmurze na padzie od xboxa dzięki chmurze.
piątek, 20 listopada 2020, 20:57   Shaddon
@VondesSznycel
Wiesz, wspominam o tych różnicach, ale przecież one nie mają żadnego znaczenia. Jakbym chciał wydajność, to obok stoi PC z 3080 na pokładzie. Rozbijanie gier na czynniki pierwsze i kłócenie się o pojedyncze klatki to patologia, w promowaniu której DF ma wielki udział. Zamiast grać, społeczność koncentruje się na rzucaniu odchodami w deweloperów niczym stado pawianów. To wszystko idzie w złym kierunku.
piątek, 20 listopada 2020, 18:38   Windcaller
Fanboje się kłócą, karawana jedzie dalej. Pożyjemy i zobaczymy za 3 lata, ja tam liczę na to że Sony z opóźnieniem wyda swoje gry na PC. A jak nie to kupię PS5 slim może jak obie konsole przestaną się psuć na lewo i prawo.
piątek, 20 listopada 2020, 18:27   VondesSznycel
Jak dla mnie obie firmy powinny przełożyć premiere pewnie na kwiecień. Bo i tak spora ilość ludzi nie znajdzie ich pod przysłowiową choinką.
piątek, 20 listopada 2020, 18:27   goliat
Jeżeli chodzi o czasy ładowania na PS5, słabsze efekty od XSX są winą słabszego procesora w konsoli Japończyków, mimo że dysk SSD jest u nich szybszy.
piątek, 20 listopada 2020, 18:25   VondesSznycel
czyli masz przynajmniej 2-3 rzeczy z którymi Sony się nie wyrobiło, po drugiej stronie masz Micosoft który z technicznego punktu wywiązał się lepiej, ale dał ciała, bo konsole nie trafiły do dewów na czas przez co, prawdopodobnie ktos mógł nawet opóźnić premiere, a ktoś wydał port któy na mocniejszej konsoli działa gorzej.
piątek, 20 listopada 2020, 18:20   VondesSznycel
Shaddon jeśli chodzi o czasy wczytywania, to wygląda to raczej na nie korzyść Sony, każda gra napisana pod ps4 wczytuje się na klocku szybciej. Czyli mamy taki obraz sytuacji gry na xboxie który ma (dwa razy wolniejszy dysk) wczytują się szybciej, gry na ps5 które jest słabsze od xboxa działają płynniej... tak to wygląda... tak assain, czy spider man robi wrażenie czasem ładowania, ale wiesz co na xboxie musisz czekać nie wiele dłużej. Z drugiej strony na ps5 nie masz obsługi rozszerzenia dysków twardych.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Obchodzę na Twitchu miesiąc urodzinowy i prawie w nic nie gram, a potem przychodzi weekend i panikuję, bo nie mam nic do „Sprawdzam”!

Komentarzy:
2

A nie, to moja bohaterka w uroczym kostiumie!

Komentarzy:
7

Oraz szukanie organów w piaskownicy.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z