Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITAmnesia: Kody źródłowe Mrocznego obłędu i A Machine for Pigs udostępnione za darmo

Witold czwartek, 24 września 2020, 10:28 News

Ładny prezent na dziesiąte urodziny pierwszej części.

Po trylogii Penumbry wiedzieliśmy już, na co stać Frictional Games, ale studiu i tak udało się nas przestraszyć swoją Amnesią. Wydana 8 września 2010 zachwyciła fanów horrorów, twórcy jednak zamiast kontynuować serię zabrali się za Somę. Pracę nad kolejną częścią powierzono brytyjskiemu The Chinese Room. A Machine for Pigs trafiło na rynek 10 września 2013 i zebrało całkiem przyzwoite recenzje, choć gracze byli raczej zgodni, że pierwowzoru nie przebiło.

Dziś, gdy do premiery nowej odsłony pozostał niespełna miesiąc, Frictional Games postanowiło zrobić fanom niespodziankę i w ramach świętowania dziesiątych urodzin Mrocznego obłędu udostępnili kody źródłowe obu produkcji z serii za darmo. Jak piszą, modding był zawsze ważną częścią Amnesii i przez lata do „jedynki” powstały tysiące modyfikacji – pora więc dać graczom coś w zamian. Zastrzegają jednak przy tym:

Nie oznacza to, że gra stała się nagle darmowa. Oznacza to po prostu, że ludzie mogą swobodnie korzystać z kodu źródłowego w dowolny sposób, o ile przestrzegają licencji GPL3. Gra i cała jej zawartość są nadal własnością Frictional Games. Dokładnie tak jak było do tej pory.

Kody źródłowe:

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 25 września 2020, 0:40   adimoon9
Nie spodziewałem się, że Amnesia chodziła na autorskim silniku napisanym obiektowo w C++. I do tego została napisana bardzo elegancko. Mój szacunek do Frictional wzrósł.
czwartek, 24 września 2020, 11:18   w1ntermu7e
Fajnie, ludzie zawsze lubili się bawić z tą grą więc teraz będzie jeszcze więcej możliwości

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Bezkompromisowa zabawa w 4K.

Komentarzy:
8

...i LG 27GN950 wychodzi ta sztuka bardzo dobrze.

Komentarzy:
6

W tym roku World of Tanks, niezwykle popularna gra free-to-play online, obchodzi swoje 10. urodziny. Świętowanie trwa już dobre pół roku i powoli zbliża się do końca, jednak wciąż jest czas, by... zgarnąć kilka prezentów!

Komentarzy:
11

Mitologia grecka, legendy arturiańskie i płaska Ziemia.

Komentarzy:
6

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z