390
24.08.2020, 13:19Lektura na 5 minut

Zawartość CD-Action 10/2020

Wybierając grafikę okładkową, byliśmy zgodni, że trudno o stosowniejszą ilustrację do pierwszego wydania magazynu odradzającego się pod opieką nowego wydawcy. Numer 10/2020 (w kioskach i wersji cyfrowej od 25 sierpnia) to dla CDA symboliczny nowy początek.


Daniel „CormaC” Bartosik

Zanim przejdziemy do szczegółów tego historycznego wydania, kilka zdań wstępu. Planujemy przywrócić CD-Action dawny blask, ale nie da się tego zrobić szybko i za jednym zamachem. Będziemy podnosić szeroko pojętą jakość magazynu krok po kroku, dlatego prosimy Was o cierpliwość, kredyt zaufania i wyrozumiałość – również dla nieco wyższej ceny (12,99 zł) i braku pełnej wersji. W czasach Humble Bundle, atrakcyjnych wyprzedaży i rozdawania wartościowych darmówek temat „pełniaków” jest bardzo trudny i musimy ugryźć go sensownie. Jedną z możliwości, jakie rozważamy, jest zaoferowanie pełnych wersji gier w prenumeracie.

Choć CDA 10/2020 to pierwszy z numerów przejściowych, widać w nim już zmiany na lepsze. Pracowaliśmy ciężko na etapie korekty i redakcji tekstów, by zbliżyć ich standard do tego, który starsi Czytelnicy pamiętają sprzed lat. Testujemy też trochę inny papier, by uporać się z problemem kiepskiej jakości druku – i przez kilka najbliższych wydań zapewne będziemy eksperymentować w tym zakresie, szukając najlepszego rozwiązania.

Najważniejszą wiadomością będzie jednak dla wielu to, że w misji podźwignięcia CDA postanowili wesprzeć nas autorzy, których pseudonimów od jakiegoś czasu w piśmie nie widywaliście – gem, Berlin, MQc (vel Qn’ik). Powrotów będzie zresztą w najbliższej przyszłości więcej. Czytajcie uważnie CDA 10/2020, a dowiecie się, kogo się spodziewać.


Ufff, możemy teraz zająć się zawartością nowego numeru. Rozpoczynamy go przygotowanym przez gema czterostronicowym przeglądem tytułów, które przewinęły się przez Xbox Games Showcase – prezentację Microsoftu skupioną na Xboksach i PC. Osobną stronę w dziale zapowiedzi przeznaczyliśmy na tekst o Halo Infinite – również autorstwa gema. Przyjrzeliśmy się też oczywiście kilku innym nadchodzącym tytułom, z których trzeba wymienić Shadow Warriora 3 (Krigore), Fifę 21 (Ninho) i Hellish Quart, czyli polski symulator walki XVII-wieczną bronią białą (DaeL). Wśród produkcji, które mieliśmy okazję ograć przedpremierowo, warto wyróżnić Humankind (ambitna wariacja na temat Sid Meier’s Civilization; Otton), Grounded (nowa gra Obsidian Entertainment; Ninho), Hello Neighbor 2 (Otton) i dwa polskie tytuły w klimacie horroru – Succubus oraz Lust From Beyond (obie sprawdził Eugeniusz Siekiera).

Z recenzji polecamy przede wszystkim dwie głośne gry z PlayStation 4, które trafiły ostatnio na PC – Death Stranding (Ninho) i Horizon Zero Dawn: Complete Edition (Krigore). Sprawdźcie też jednak koniecznie hardkorową taktyczną Othercide (Mac Abra), remake Destroy All Humans! (Eugeniusz Siekiera), polski niezależny przebój Carrion (9kier), niespodziewany sieciowy hicior Fall Guys: Ultimate Knockout (Eugeniusz Siekiera), zdrowo porąbane 5D Chess With Multiverse Time Travel (Berlin), Beyond a Steel Sky (Mac Abra), Paper Mario: The Origami King (spikain) czy Creaks (Cerebrum). Na kaszankę pewnie nie trzeba was namawiać – w tym numerze to Fast & Furious: Crossroads (Eugeniusz Siekiera). Na zaostrzenie apetytu dodam, że pod mizerną adaptacją „Szybkich i wściekłych” podpisało się studio znane z... Project CARS i Need for Speed Shift! Łącznie zrecenzowaliśmy 29 gier, a ich pełną listę znajdziecie w SPISIE TREŚCI.

W dziale publicystyki DaeL przekonuje, że Alan Wake po dekadzie wciąż jest wielki, i przybliża nowe standardy, jakie BAFTA przymierza do swoich nagród dla gier. Joanna Pamięta-Borkowska zajmuje się dialogami w grach, Bartłomiej Kluska opowiada o Segwayu, a Arkadiusz „Cascad” Ogończyk wzywa, byśmy zaczęli wymagać od developerów więcej i przestali wybaczać rażące uproszczenia i absurdy w ich dziełach. Znalazło się też miejsce na dwa felietony (MQc, Berlin) oraz Magazyn Kulturalny, czyli recenzje filmów, seriali, książek i komiksów.

W dziale sprzętowym oprócz informacji ze świata technologii znajdziecie pięć testów. Krigore przyjrzał się opasce fitness Mi Smart Band 5, smartfonowi Poco F2 Pro, słuchawkom Creative SXFI Gamer, myszce XPG Primer i zewnętrznemu dyskowi twardemu PNY Pro Elite 500 GB.

Rzecz jasna, nie zabrakło też w CDA 10/2020 stałych działów: GameWalkera, Na Luzie, Action Redaction i Szpil.

Miłej lektury!

 


WERSJA CYFROWA

Przypominamy, że CD-Action dostępne jest też w wersji cyfrowej, którą kupić można w serwisach e-kiosk.plegazety.pl i nexto.pl. Cena edycji cyfrowej jest taka sama jak wydania drukowanego.


Redaktor
Daniel „CormaC” Bartosik

Gram od ponad 30 lat (zaczynałem na Atari 130 XE, które wciąż mam na biurku), najchętniej sięgam po produkcje z silnym pierwiastkiem akcji, a najbardziej cenię te, które wciągają opowieściami i szarpią za emocje. W wolnych chwilach uprawiam na gitarze metal, czytam, oglądam (za) dużo seriali i odpędzam kijem Football Managery, w których topiłem kiedyś mnóstwo godzin.

Profil
Wpisów1222

Obserwujących19

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze