Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Electronic Arts: Grupa inwestycyjna wzywa do obniżenia nagród dla kierownictwa firmy

Witold czwartek, 9 lipca 2020, 11:02 News

Jej zdaniem ich wysokość i częstotliwość nie mają odzwierciedlenia w wynikach finansowych wydawcy.

Opinie graczy o Electronic Arts trudno nazwać entuzjastyczną, co nie zmienia faktu, że kolejne produkcje wydawcy wciąż sprzedają się w milionowych egzemplarzach. Firma generuje ogromne przychody, a jej szefostwu nie brakuje powodów do zadowolenia, zwłaszcza że otrzymuje wynagrodzenie stosowne do wyników spółki. Część inwestorów uważa jednak te pensje za zdecydowanie zbyt hojne.

Po tym jak wezwało akcjonariuszy Activision do obniżenia nagród dla Bobby'ego Koticka CtW Investment Groups wzięło na cel zarząd EA. W otwartym liście grupa zwraca się do udziałowców wydawcy, by podczas najbliższego spotkania zagłosowali przeciwko przedstawionym propozycjom finansowym, w ramach których wypłacone mają zostać wielomilionowe nagrody dla dyrektorów. Jak czytamy:

Firma posunęła się za daleko w kwestii wynagrodzeń dla kadry kierowniczej, oferując nadmierne nagrody dla dwóch członków kierownictwa – Blake'a Jorgensena (dyrektor finansowy) i Kenneth Moss (dyrektor ds. technologii) – i wypłacając wielomilionowe premie po masowych zwolnieniach pracowników. Podczas gdy akcjonariusze korzystali z podwyżki ceny akcji spółki w długim okresie, uważamy, że nie pozwala one spółce bezkrytycznie płacić kierownictwu.

Szczególną uwagę CtW Investment Groups zwraca na fakt, iż wspomniani Jorgensen i Moss otrzymali nagrody trzy lata temu (o wartości 10 milionów dolarów i 7 milionów dolarów, czyli przekraczającej ich roczne zarobki), a później rok temu (tym razem równe zarobkom: 7,5 miliona dolarów oraz 5,5 miliona dolarów). Zdaniem grupy nagrody te dawane są zbyt często i bez związku z wynikami firmy, co kłóci się z ich ideą.

Spotkanie akcjonariuszy Electronic Arts zaplanowane jest na sierpień. Warto zaznaczyć, że przed miesiącem CtW Investment Group nie udało się przekonać udziałowców Activision Blizzard do obniżenia nagrody dla Bobby'ego Koticka (acz sprzeciwiło się jej 43% głosujących).

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Electronic Arts,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 9 lipca 2020, 18:02   fanboyfpsow
Asparagus Brawo:D:D
czwartek, 9 lipca 2020, 12:34   taz159357
Gdyby to w bf5 władowali to dziś mielibyśmy całkiem inną grę.
czwartek, 9 lipca 2020, 11:42   sal371
O przyszedłeś dziś do pracy, brawo nagroda 10 milionów. O, Ty też jesteś, masz tu 7 milionów. Brawo my!
czwartek, 9 lipca 2020, 11:15   asparagus
Te nagrody im się po prostu należały! :)

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Battlefield VI także na PS4 i XBO. Ponad 3/4 przychodów EA pochodzi z mikrotransakcji i abonamentów

News
środa, 12 maja 2021

battlefield-vi-takze-na-ps4-i-xbo-ponad-34-przychodow-ea-pochodzi-z-mikrotransakcji-i-abonamentow FIFA 21 może pochwalić się 25 milionami graczy, liczba użytkowników FUT-a wzrosła zaś w ciągu ostatniego roku o 16%.

Komentarzy:
3

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

„Wyszeptałam słowa, które kowale wypowiadają w kierunku żelaza; które mordercy wypowiadają w kierunku swoich ofiar; które ogień wypowiada w kierunku tego, co je karmi. Tylko ja wiem, czego dokonałam, ale ukształtowało to moją ścieżkę”.

Komentarzy:
7

W odcinku z tego tygodnia odnajdą się przede wszystkim entuzjaści grania we dwoje. A także ci, którzy mają ochotę rzucić wszystko i uciec do lasu.

Komentarzy:
2

To samo co każdego dnia, Pinky. Pijemy wino i mścimy się na ludzkości.

Komentarzy:
7

Czy zdecydujesz się poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, jeśli nie będziesz mógł się nimi z nikim podzielić?

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z