Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Electronic Arts wydaje oświadczenie w sprawie nadużyć seksualnych

Witold środa, 1 lipca 2020, 10:18 News

Firma jednoznacznie potępia takie zachowanie i zachęca poszkodowanych oraz świadków do informowania o wszystkich przypadkach.

Po pojawieniu się oskarżeń Chrisa Avellona o molestowanie seksualne z całej branży zaczęły płynąć doniesienia o podobnego rodzaju sytuacjach – okazuje się, że nie ustrzegli się ich nawet najwięksi jak Insomniac Games czy Ubisoft. Chociaż o Electronic Arts jeszcze się w tym kontekście zbyt wiele nie mówiło, wydawca wydał specjalnie oświadczenie dotyczące nadużyć seksualnych.

W opublikowanym na stronie firmy tekście przeczytać możemy:

W ostatnich dniach widzieliśmy i słyszeliśmy wiele niepokojących historii dotyczących molestowania seksualnego, wykorzystywania i niewłaściwego zachowania w naszej branży. Chcemy bardzo jasno określić nasze stanowisko: takie zachowania nigdy nie są w porządku, ani w obrębie naszej społeczności, ani żadnej innej. Electronic Arts wspiera wszystkich, którzy odważyli się zgłosić nadużycia, a my prosimy o to samo każdego, kto doświadczył jakiegokolwiek molestowania lub niewłaściwego traktowania w naszej społeczności.

Wszystkie zarzuty traktujemy poważnie i badamy je. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić ludziom bezpieczną przestrzeń do zgłaszania podobnych przypadków i podejmować właściwe działania w imieniu naszej społeczności. Historie, które ostatnio słyszeliśmy, wyraźnie pokazują, że w naszej branży jest jeszcze wiele do zrobienia.

EA przypomniało również, iż wszyscy pracownicy mogą zgłaszać tego rodzaju nadużycia swoim przełożonym. Można zrobić to także anonimowo za sprawą programu Raise a Concern. Także gracze, którzy będą ofiarami lub świadkami takich zachowań, powinni informować o nich W TYM MIEJSCU.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Electronic Arts,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 2 lipca 2020, 10:07   Neito17
@lastmanstanding, ach czyli klasyczny pępek świata. Tak się składa, że chodzi mi o ogólny problem, a nie mój. To po pierwsze. Po drugie, skąd wniosek, że jestem młodą osobą Nostradamusie? Po trzecie, molestowanie słowne również istnieje, a fakt, że wydaje Ci się, że istnieje tylko fizyczne udowadnia, że nie rozumiesz skali problemu i tematu. Gry, szczególnie online, to nie tylko rozrywka, a chęć wspólnej rywalizacji i zabawy i jeśli popierasz chamstwo w necie, bo przecież można wyjść i nie grać wcale, to...
czwartek, 2 lipca 2020, 1:29   Preventorian
@Muidus No piękna zasada. Taka na poziomie. Gratsy.
środa, 1 lipca 2020, 23:13   Hedrox87
@MasterKondi Po prostu gościu w sprawie molestowania od razu wyskoczył z polityką i od razu powiązał ochronę ofiar z lewicą. Potem niby twierdzi, że wcale tej lewicy czy prawicy nie ma, więc sam sobie zaprzecza. W ogóle zabawne jest, że trzeba mieć lewicowe poglądy by chcieć chronić ofiary napaści seksualnych - widać prawica to sami fani gwałtów zbiorowych i lekkiej pedofilii w wydaniu korwinistów. Żenada i tyle, nawet nie chce mi się dalej tutaj dyskutować z takim absurdalnymi argumentami.
środa, 1 lipca 2020, 21:52   Muidus
ja mam taką zasadę na serwerach multiplayer: nie podoba ci się ? To wy%ierdaIa$
środa, 1 lipca 2020, 20:40   lastmanstanding
"Spierdalaj głupia szmato do kuchni. Feeduj rodzinę a nie przeciwników" Serio coś tak płytkiego jest w stanie Cię urazić? Bo ja takich wyciszam, albo sobie spadam na inny serwer. Chyba faktycznie gry wpływają źle na psychikę młodych ludzi.
środa, 1 lipca 2020, 20:36   lastmanstanding
Druga sprawa, czy ludzie którzy mają takie problemy w świecie wirtualnym, zwyczajnej rozrywce, którą można zmienić, wyłączyć, nie są już przypadkiem chorzy/ uzależnieni/ albo zatraceni w fałszu? No bo jest coś takiego jak prawdziwe życie i wierzcie mi bądź nie, ale żadne słowa czy zachowanie kogoś w grze, tłumacze świecie nie prawdziwym, nie jest w stanie absolutnie mnie urazić w żadnym wypadku. Musiałbym nie mieć prawdziwego życia. Serio współczuje osobom które wierzą w wyzwiska randomowych osób z końca św
środa, 1 lipca 2020, 20:29   lastmanstanding
jak zwykle, piszemy o molestowaniu, a wy dajecie przykład obrażania i rzucania wyzwiskami co nijak ma się do mojego komentarza, ale już wam coś urosło tak się w nim wymądrzyliście. Neitro poczytaj może jeszcze raz i jeszcze, mój komentarz, bo widzę, że nie skumaliście.
Hedrox@ To się popisałeś swoim rozumem, na tyle ile mogłeś, doceniam.
Aspargus@ już kiedyś pisałem, nie ma dla mnie prawicy, lewicy, jest dobro i zło, ale nie każdy potrafi odróżnić jak widać. Posługuje się tym terminem bo łatwiej dotrze.
środa, 1 lipca 2020, 20:29   jackBronson
Mówi to EA, które cały czas ***** graczy w ****.
środa, 1 lipca 2020, 20:09   MasterKondi
@Hedrox87 No coś ty? niby chcesz pokazać jaki to jesteś mądry, a właśnie pokazałeś coś odwrotnego. Może lepiej nic nie pisz skoro nie potrafisz tego zrobić w kulturalny sposób, co? No chyba, że chciałeś pokazać mu, że jednak istnieje wspomnanie wyżej zjawisko wśród graczy.
środa, 1 lipca 2020, 17:30   Hedrox87
Ludzie próbują tłumaczyć, ale ciężko się dociera do rozumków praw(i/a)czków takich jak @lastmanstanding.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Electronic Arts: Grupa inwestycyjna wzywa do obniżenia nagród dla kierownictwa firmy

News
czwartek, 9 lipca 2020

electronic-arts-grupa-inwestycyjna-wzywa-do-obnizenia-nagrod-dla-kierownictwa-firmy Jej zdaniem ich wysokość i częstotliwość nie mają odzwierciedlenia w wynikach finansowych wydawcy.

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ciekawostka: w XVII wieku bobry uważane były za potrawę postną. Z kolei w Innsmouth...

Komentarzy:
3

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z