Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Kierunek: Noc – Zapowiedź kontynuacji serialu inspirowanego powieścią Dukaja [WIDEO]

Witold wtorek, 30 czerwca 2020, 14:02 News

Raz jeszcze na ekranie zobaczymy m.in. Borysa Szyca czy Ksawerego Szlenkiera.

„Starość aksolotla” Jacka Dukaja opowiada o rzeczywistości, w której tajemnicza solarna katastrofa doprowadziła do wyginięcia całego życia na Ziemi. Ludzkość przetrwała jedynie dzięki digitalizacji umysłów, co doprowadziło m.in. do wyłonienia się wielu problemów natury filozoficznej (czym jest człowiek etc.).

Wypuszczona w maju adaptacja Netfliksa zatytułowana „Kierunek: Noc” opowiada zaś pasażerach lotu z Brukseli, którzy uciekają przed zabójczym promieniowaniem emitowanym przez słońce. Belgijsko-polska koprodukcja nie ma więc znowu aż tyle wspólnego z pierwowzorem, chociaż nad jej powstawaniem czuwał sam Jacek Dukaj wraz z Tomaszem Bagińskim (obaj w charakterze producentów wykonawczych).

Serial został przyjęty bardzo ciepło, dlatego zapowiedź kontynuacji nikogo nie zszokuje:

Daty premiery drugiego sezonu nie podano.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 1 lipca 2020, 0:40   fanboyfpsow
Dolecieli
wtorek, 30 czerwca 2020, 22:55   DeeJayHMC
@ fanboyfpsow @ Ninho A to nie było przypadkiem tak, iż nie mieli na tyle paliwa? Kombinowali chyba z Islandią, ale nie pamiętam czy tam dolecieli.
wtorek, 30 czerwca 2020, 20:04   fanboyfpsow
@Ninho może w 2 sezonie to wyjaśnią.
wtorek, 30 czerwca 2020, 19:03   Ninho
@fanboyfpsow Yep, miałem tak samo z tym kołem podbiegunowym. Mogli przynajmniej spróbować podjąć temat i wytłumaczyć, czemu to niemożliwe.
wtorek, 30 czerwca 2020, 17:45   fanboyfpsow
No Szyc Tam wyskoczył jak Filip z konopi:D. Cóż Serial fakt niezły idealny do obejrzenia jednym ciągiem przy piwku lub Drinku bo o fabule się zapomni za 2 godziny. Fajna Koncepcja Uciekania przed słońcem ale średnio zrealizowana moim zdaniem. Dziwne że nie skapnęło im się aby polecieć na Grenlandię lub nie wiem do Norwegii za koło pod biegunowe . Przecież tam noc trwa pół roku. Owszem zimno ale pół roku spokoju:)
wtorek, 30 czerwca 2020, 14:34   47
@ja0lek Szyc pojawia się w ostatnim odcinku na jakieś dwie minuty. Serial jest mocno średni, ale i tak warto sprawdzić, bo w sumie wciąga.Ma jedynie 6 odcinków po chyba mniej niż 30 minut, więc dla zabicia czasu można spróbować.
wtorek, 30 czerwca 2020, 14:32   Ninho
@ja0lek Powiedzieć, że Borys Szyc tam grał, to trochę za dużo. Pojawił się raczej. A sam serial wart obejrzenia, choć na wielkie kino bym się nie nastawiał.
wtorek, 30 czerwca 2020, 14:17   ja0lek
Nawet nie wiedziałem, że Szyc tam grał. Może warto obejrzeć? BTW sądziłem, że 1 sezon zakończy się jakoś w stylu "nie mamy już paliwa - samolot zaraz spadnie". A tu proszę, jednak będzie 2 sezon, czyli samolot nie spadł ;p

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ciekawostka: w XVII wieku bobry uważane były za potrawę postną. Z kolei w Innsmouth...

Komentarzy:
3

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z