Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Harry Potter RPG: Gra wciąż powstaje, twórcy obawiają się wpływu oskarżeń J.K. Rowling o transfobię na produkcję

Witold wtorek, 30 czerwca 2020, 9:20 News

Fani uniwersum muszą się uzbroić w cierpliwość, ponieważ premiera przewidziana jest dopiero na końcówkę przyszłego roku.

Odwołanie targów E3 wywołało w branży spore zamieszanie, komplikując plany wielu twórcom i wydawcom. Jednym z nich było Warner Bros. mające według doniesień pokazać światu m.in. swoją nową grę w świecie Harry'ego Pottera od Avalanche Software – tę samą, której gameplay wyciekł w 2018. Oficjalnej zapowiedzi wciąż się nie doczekaliśmy, ale dzięki Jasonowi Schreierowi z Bloomberg News możemy dowiedzieć się przynajmniej, iż produkcja  wciąż powstaje.

Według dwóch rozmówców dziennikarza RPG z otwartym światem wciąż znajduje się w produkcji, a jego premiera w tej chwili przewidziana jest na późny 2021. Celem są oczywiście konsole nowej generacji (o pecetach nie wspomniano). Developerzy przyznali też, że obawiają się wpływu oskarżeń J.K. Rowling o transfobię na odbiór gry i jej sprzedaż. Studio nie chce być w żaden sposób powiązane ze sprawą, choć nie wpływa to w żaden sposób na prace nad tytułem. Jakiekolwiek zapowiedzi produkcji z Harrym Potterem w tym czasie mogą być jednak ryzykowne, stąd twórcy wolą się zapewne nie śpieszyć.

Nie wiadomo więc, kiedy produkcja zostanie oficjalnie zapowiedziana. Gry osadzone w uniwersum DC Warner Bros. zaprezentuje najpewniej w sierpniu podczas DC FanDome, ale tam Pottera z pewnością nie zobaczymy. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 1 lipca 2020, 10:21   lastmanstanding
mapokl Skąd Ty to wszystko wiesz?
środa, 1 lipca 2020, 0:05   mapokl
Mogę się mylić, ale w większości przypadków mówiąc o osobach trans mamy do czynienia nadal z 2 płciami tzn kobietą i mężczyzna tylko ich płeć biologiczna nie zgadza się z tożsamością płciową. Więc nie mówimy tu o żadnych dodatkowych płciach czy ich wersjach ponad dwie standardowe. Oczywiście istnieje też interpłciowość i kwestia tego za jaką płeć uznaje nas otoczenie, ale nie będę się tak rozwijał.
wtorek, 30 czerwca 2020, 23:36   mapokl
@portymb Jednocześnie należy dodać, że z uwagi na niezmienność płci genetycznej(na razie) literatura angielska stara się odróżnić i oddzielić płeć biologiczną (uwarunkowaną samą genetyką) od tożsamości płciowej (czyli tego kto jaką płcią się czuje) stosując różne nazwy, bo dość oczywiste jest to, że to, że ktoś się czuje np. kobietą nie zmienia jego płci biologicznej bo to zupełnie inny problem niż człowiek który urodził się z widocznymi cechami innej płci, U nas ktoś się uparł, że jest to to samo.
wtorek, 30 czerwca 2020, 23:28   mapokl
@portymb Akurat nie masz racji. Zupełnie błędnym założeniem jest to, że X to chromosom kobiecy, jak już to Y jest tu decydujący(i nie do końca). Owszem zazwyczaj u kobiet jest XX, a u mężczyzn XY, ale inne kombinacje też występują np. XXX, XXY, XYY (wcale nie tak rzadko). A ponieważ zazwyczaj nie ma to żadnego wpływu na ich zdrowie to o ile ktoś z jakiegoś innego powodu nie dokonuje badań genetycznych może się tego nigdy nie dowiedzieć.
wtorek, 30 czerwca 2020, 22:16   DETHKARZ
Choroba poprawności politycznej niszczy świat jak widać.
wtorek, 30 czerwca 2020, 20:11   portymb
@ adimoon9
Doprecyzuje u homo sapiens są tylko 2 płcie uwarunkowane genetycznie przez geny znajdujące się w miejscu chromosomów płci XY dla mężczyzn i XX dla kobiet. Te 2 płcie są po to by się rozmn i zapewnić zróżnicowane genetycznie swojemu przyszłemu potomstwu. Oczywiście możne dojść do losowych mutacji tych genów (jak i każdego innego genu) i w efekcie do wad rozwojowych i nieprawidłowości w wykształceniu się II-rzędowych i III-rzędowych cech płciowych. Wady rozwojowe jednak nie tworzą nowej wersji płci
wtorek, 30 czerwca 2020, 17:36   asparagus
@adimoon9
Policja nie przyjdzie, ale i tak się fajnie popisałeś. Gratulujemy!
wtorek, 30 czerwca 2020, 17:16   adimoon9
Uwaga, uwaga: ISTNIEJĄ DWIE PŁCIE I NIE DA SIĘ JEJ ZMIENIĆ. Czekam na wizytę policji, wyrzucenie z pracy i bany na wszystkich mediach społecznościowych.
wtorek, 30 czerwca 2020, 16:11   sebogothic
Uwaga, za napisanie prawdy można zostać transfobem. Witajcie w czasach ciemnoty.
wtorek, 30 czerwca 2020, 14:52   JKMII
Stwierdzenie że kobieta to kobieta to teraz transfobia. Fajnie.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ciekawostka: w XVII wieku bobry uważane były za potrawę postną. Z kolei w Innsmouth...

Komentarzy:
3

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z