Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Final Fantasy VII z rekordem, CoD: MW2 Campaign Remastered z milionami sprzedanych kopii na samym PS4

Witold poniedziałek, 25 maja 2020, 10:57 News

Także inne gry mają czym się pochwalić, w tym Resident Evil 3 czy Animal Crossing: New Horizons.

Powszechna izolacja sprzyja graniu – tę niespecjalnie kontrowersyjną tezę potwierdzają wyniki osiągane przez naszą branżę w ostatnich czasie. Po świetnym marcu przyszedł równie udany kwiecień. Raport analitycznej firmy SuperData oferuje nam zaś odrobinę szczegółów na ten temat.

Przede wszystkim przychody ze sprzedaży wzrosły jeszcze bardziej i były o 17% wyższe niż przed miesiącem – wynosiły 8,9 miliarda dolarów. W porównaniu z zeszłym rokiem są to wyniki lepsze o 12% dla pecetów, 14% dla platform mobilnych i aż 42% dla konsol. Ten ostatni skok jest w dużej mierze zasługą popularności Animal Crossing: New Horizons – cyfrowa wersja hitu Nintendo znalazła w kwietniu 3,6 miliona nabywców. To co prawda spadek o 27% względem marca, ale wciąż nie mogła się z nim równać żadna inna produkcja na rynku.

Pretendentów jednak nie brakowało. Final Fantasy VII Remake sprzedał się w edycji cyfrowej w liczbie 2,2 miliona kopii. To najlepszy debiut w tej formie zarówno w historii serii, jak i exclusive'ów PlayStation 4. Legenda nie była w stanie pobić jednak Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered, na które w kwietniu znalazło się aż 3,4 miliona chętnych (a 622 tysiące ostatniego dnia marca, czyli w dzień premiery). Zauważmy, że tytuł ten był sporo tańszy, nie był dostępny w wydaniu pudełkowym – wciąż jednak taka liczba na właściwie samym PS4 (premiera na innych platformach miała miejsce dopiero miesiąc później) robi ogromne wrażenie.

Resident Evil 3 niezrażone niższymi ocenami niż „dwójka” było w stanie wygenerować prawie identyczne zainteresowanie – produkcję zakupiono cyfrowo 1,3 miliona razy, o 100 tysięcy mniej niż RE2. Narzekać na popularność nie mogą również starsze gry – w Fortnite'a grało w zeszłym miesiącu najwięcej osób od maja 2019, League of Legends mogło pochwalić się przychodami niewidzianymi od lutego 2017 (i największą liczbą graczy w ogóle), a GTA cieszyło się najwyższymi w historii zarobkami z mikropłatności.

Poniżej ranking najlepiej zarabiających gier w kwietniu:

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 25 maja 2020, 22:47   Scorpix
FF7R, czyli jak co się dzieję gdy hype train jest odpowiednio rozpędzony, a nostalgia zastępuje rozsądek. Sama gra jest na poziomie Kingdom Hearts 3, tyle że w świecie Final Fantasy 7. Zresztą zobaczycie sami o co mi chodzi jak wyjdzie na PC w przyszłym roku.
poniedziałek, 25 maja 2020, 18:26   nietrol
No FF7R musiał się super sprzedać cyfrowo, bo fizycznych kopii było w sklepach niewiele, kilka dni po 10 kwietnia żaden sklep już nie miał.
poniedziałek, 25 maja 2020, 16:19   p4huc
@Michalius w sumie z top 4 to same gry popularne na azjatyckim rynku
poniedziałek, 25 maja 2020, 12:49   Michalius
Ranking PC jest... dziwny... Dungeon Fighter Online? Crossfire? Fantasy Westward Journey Online? Fakt że mikrotransakcje są w stanie na listę najlepiej zarabiających gier wypromować nie jeden ale trzy tytuły o których nigdy nie słyszałem jest dość przerażający.
poniedziałek, 25 maja 2020, 11:54   Dantes
Jakby nie patrzeć epidemia koronawirus dobitnie odbiła na wielu dziedzinach gospodarki i gry nie są wyjątkiem, gracze musli wybierać między grami zamiast 2 czy 3 kupowali 1 zależnie od ceny premierowej.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
1

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z