Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Rozegrano pierwszy polski turniej online w układaniu kostki Rubika

CD-Action niedziela, 29 marca 2020, 11:27 News

Za inicjatywą stoi Polskie Stowarzyszenie Speedcubingu.

Dotychczas turnieje speedcubingowe odbywały się średnio co tydzień. W obecnych okolicznościach jest to oczywiście niemożliwe, na szczęście naprzeciw problemowi wyszło Polskie Stowarzyszenie Speedcubingu, które postanowiło zorganizować  w piątek i sobotę (27-28.03) pierwsze w historii kraju zawody w trybie online. 

Do rywalizacji w układaniu kostki Rubika stanęło 237 osób w różnym wieku (najmłodszy uczestnik miał niespełna 7 lat) i o różnym stopniu zaawansowania (od początkującego po mistrzowski). Dzięki 11 koordynatorom w ciągu ponad 4 godzin udało się przeprowadzić ponad tysiąc ułożeń. Każdy uczestnik wykonał ich 5, z których następnie odrzucone zostało najlepsze i najgorsze, z pozostałych zaś została wyliczona średnia. To ten rezultat decydował o miejscu zawodnika w ogólnym rankingu.

Do kolejnej rundy awansowało 50% uczestników (117 osób), które w sobotnie przedpołudnie zmierzyło się w półfinale. W końcu wyłoniono 10 finalistów, a zmagania najlepszych o zwycięstwo możecie zobaczyć poniżej:

Ostatecznie cały turniej wygrał Tymon Kolasiński ze średnią 7.46 sekundy. Warto wspomnieć, że ten młody zawodnik w półfinale uzyskał wynik 6.02 s., który na realnych, oficjalnych zawodach byłby nowym rekordem Europy. Na drugim miejscu, z wynikiem 7.79 s. uplasował się Michał Pleskowicz, a trzecie miejsce wywalczył rezultatem 7.84 s. Przemysław Kaleta. 

Pełne wyniki (również w pozostałych kategoriach wiekowych) można zobaczyć pod tym linkiem.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ciekawostka: w XVII wieku bobry uważane były za potrawę postną. Z kolei w Innsmouth...

Komentarzy:
3

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z