Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Nintendo Switchów może zabraknąć w sklepach w Europie i Ameryce Północnej z powodu koronawirusa

Witold wtorek, 18 lutego 2020, 9:59 News

Konsolę już teraz trudniej kupić w Japonii.

Nie da się zaprzeczyć, że epidemia koronawirusa ma niemały wpływ na naszą branżę. Od rzeczy drobnych (jak gwałtowny wzrost popularności Plague Inc.), przez sprawy średniego kalibru (zniknięcie Pandemic z oferty prezentowej Epica), po kwestie bardziej istotne (przeniesienie rozgrywek ligi Overwatcha z Chin do Korei czy problemy producentów elektroniki).

Wydarzenia w ChRL-u szczególnie dotkliwe są dla Nintendo, na którego ostatnią konsolę popyt wciąż nie maleje. Już na przełomie stycznia i lutego firma informowała, że produkcja Switchów „odczuła pewien wpływ epidemii”. Co prawda w połowie zeszłego roku spora część produkcji została przeniesiona do Wietnamu (przeprowadzka była umotywowana względami politycznymi), ale na terenie Chin wciąż pozostaje wiele zakładów wytwarzających istotne elementy urządzenia.

W związku z tym może dojść do opóźnień w dostawach konsoli na całym świecie – tak twierdzi przynajmniej źródło Bloomberga mające rozeznanie w łańcuchu dostaw Nintendo. Zgodnie z jego doniesieniami Japończycy obawiają się, że pod koniec marca lub na początku kwietnia w sklepach Ameryki Północnej i Europy może brakować Switchów na półkach. Ma mieć to m.in. związek z premierą wyczekiwanego Animal Crossing: New Horizons 20 marca, która doprowadzi do wzrostu zainteresowania sprzętem. Z podobną sytuacją już teraz zresztą mierzą się klienci w Japonii.

Firma utrzymuje jednak, że wszystko jest pod kontrolą:

W tej chwili nie widzimy żadnego znaczącego wpływu na dostawy do USA, ale zachowamy czujność i podejmiemy odpowiednie kroki, jeżeli będzie to konieczne. Możliwe, że wirus wpłynie na dostawy, jeśli epidemia potrwa dłużej i stanie się powszechniejsza.

Najnowsze dane z Chin wskazują na spadek liczby kolejnych zachorowań, co daje pewną nadzieję na opanowanie epidemii. WHO przestrzega jednak przed zbytnim optymizmem.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Nintendo Switch,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 19 lutego 2020, 17:39   Scorpix
@cali
Na premierę było od groma Switchów akurat. Pracowałem w swoim czasie w Amazon i w dniu premiery praktycznie 90% paczek to był zestaw Switch + Zelda. Zainteresowanie tą konsolą było po prostu ogromne. Tylko prze NES-mini zawalili.
środa, 19 lutego 2020, 16:12   cali
Na premierę też nie było zbyt dużo - wielkie N celowo tak kombinuje aby zwiększyć popyt
Znowu będą celowe braki na premierę wersji chudszej.
wtorek, 18 lutego 2020, 21:45   DETHKARZ
Może w końcu świat się nauczy by nie inwestować ślepo w chiny.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Nintendo Direct: Zobaczcie, co trafi na Switcha w 2020 [WIDEO]

News
czwartek, 26 marca 2020

nintendo-direct-zobaczcie-co-trafi-na-switcha-w-2020-wideo BioShock: The Collection, Catherine: Full Body, kilka części Borderlands, XCOM 2, King's Bounty II, Jedi Knight: Jedi Academy oraz Racer... i sporo, sporo więcej.

Komentarzy:
5

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…ale w wyobraźni frunę na skrzydłach indyków!

Komentarzy:
2

Strażnicy powrócą za około dwa miesiące. W jakiej są kondycji?

Komentarzy:
1

Myśl na dziś: Często o najfajniejszych chwilach w naszym życiu dowiadujemy się dopiero od świadków.

Komentarzy:
1

Jak w kilku słowach scharakteryzować najnowszego FPS-a id Software? Otóż Doom Eternal to survival horror. Tyle, że tym razem to gracz jest źródłem grozy, tym straszliwym monstrum niosącym śmierć i zniszczenie, a demony istotami rozpaczliwie walczącymi o życie. I jest to zdecydowanie nierówna walka.

Komentarzy:
17

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z