Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Najwięksi (i trochę mniejsi) twórcy gier z pomocą dla płonącej Australii

Witold poniedziałek, 13 stycznia 2020, 13:42 News

Ubisoft, Infinity Ward, Bungie... a także twórcy Kangurka Kao przychodzą z pomocą poszkodowanym.

Australijczycy w ostatnich dniach odzyskali nadzieję – "wielki pożar" w rejonie Gospers Mountain został opanowany, a na najbliższe dni synoptycy zapowiadają w Nowej Południowej Walii długo oczekiwane opady deszczu. Do końca trwającej od września walki z ogniem jednak jeszcze daleko, a już teraz bilans jest tragiczny: 28 ofiar, spalony obszar wielkości 11,2 milionów hektarów oraz zniszczonych 2000 domów, nie wspominając już o liczbie zmarłych zwierząt szacowanej na ok. pół miliarda. I nawet jeżeli nie jest to najgroźniejsza ani największa fala pożarów w historii kontynentu, cały naród pogrążony jest w rozpaczy, złości i frustracji (co przejawia się chociażby w spadku poparcia dla rządzącego premiera o osiem punktów procentowych).

O australijskiej klęsce żywiołowej mówią wszyscy, a pomoc materialna (chociaż nie tylko) płynie z całego świata. Ponad 800 tysięcy złotych zebrano chociażby podczas jednego streamowego maratonu, a przecież w tym czasie odbywały się również dziesiątki innych zbiórek. Okazuje się, że w naszej branży nie tylko gracze, ale również twórcy gier postanowili jakoś pomóc Australijczykom. Tamtejszy oddział Ubisoftu przekazał Czerwonemu Krzyżowi 30 tysięcy dolarów australijskich (prawie 80 tysięcy złotych), tłumacząc jednocześnie, dlaczego firma nie stworzy wirtualnych przedmiotów, z których dochód poszedłby na ten sam cel – potrzebne są po prostu natychmiastowe działania.

Również Infinity Ward, autorzy ostatniego Call of Duty, postanowiło wesprzeć sprawę. Studio ogłosiło, iż przekaże na pomoc poszkodowanym 100% dochodów Activision pochodzących ze sprzedaży inspirowanej Australią paczki cyfrowej zawartości „Outback”. Zakupić można ją do 31 stycznia; jeżeli zakupiliście ją przed ogłoszeniem tej informacji, wasze pieniądze i tak trafić mają do potrzebujących.

Także wśród mniejszych twórców znaleźli się chętni do podzielenia się zyskami z Australijczykami. Przed kilkoma dniami Crytivo Games, autorzy The Universim, zapowiedzieli, że 100% przychodów netto ze sprzedaży gry w Crytivo Store oraz 30% ze sprzedaży na Steamie zostanie przekazane poszkodowanym.

Bezczynne nie pozostało również Bungie, które za sprawą swojej Bungie Foundation już od lat pomaga ofiarom różnych kataklizmów. Tym razem wypuszczony zostanie specjalny T-shirt, który kupimy w sklepie studia tylko między 16 a 18 stycznia. Połowa zysków trafi do WIRES, największej australijskiej organizacji chroniącej przyrodę, druga zaś do Straży Pożarnej Nowej Południowej Walii.

Nie zabrakło też polskiego akcentu – Tate Multimedia, twórcy Kangurka Kao, przekażą 100% zysków ze sprzedaży Kangurek Kao: Runda 2 w okresie 9-19 stycznia na wspomniane WIRES.

Fani apelują również o pomoc Australijczykom do m.in. Riotu czy Blizzarda.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 14 stycznia 2020, 14:52   notoco42
Zmiany klimatyczne zmianami klimatycznymi, ale dlaczego pomija się fakt, że część z tych pożarów wywołują sami ludzie, nieumyślnie bądź umyślnie?
poniedziałek, 13 stycznia 2020, 21:08   kugron
@Piewca Bierz pod rozwagę że to przykład jednej osoby. W każdej grupie znajdą się nieco gorsze osoby.
poniedziałek, 13 stycznia 2020, 19:48   Scouser
Piewca - tak jak pisałem sam byłem zaskoczony. Od tamtej pory mam bardzo złe zdanie na ich temat i już tu nie wracają bo nie omieszkałem powiadomić SM (policji nie chciałem ciągać ale i do tego by doszło zapewne).
poniedziałek, 13 stycznia 2020, 17:07   Piewca
Powiem Scouser, że mnie zaskoczyłeś. Myślałem, że to poważni ludzie. :(
poniedziałek, 13 stycznia 2020, 17:05   Angrenbor
Szkoda, że żadna z gier Ubi nie rozgrywa się w Australii.
poniedziałek, 13 stycznia 2020, 15:53   Scouser
Dropson - dla mnie to był szok szczerze mówiąc, zachowywali się jak świadkowie Jehowy chociaż oni ostatnimi czasy są grzeczni na szczęście.
poniedziałek, 13 stycznia 2020, 15:51   Dropson
Scouserkurde jak byś opisał prawdziwego Polaka z szalikiem ;)
poniedziałek, 13 stycznia 2020, 15:43   Scouser
Piewca - niestety WWF to też są ekoterroryści, a raczej sekta. Dobijają się do drzwi, rwą za klamkę i nabijają się z ludzi, którzy nie chcą im dawać datków. Nie mówię już o rysowaniu na ścianach. Musiałem kiedyś takich pogonić bo się szwendali po klatce dobijając sie do mieszkańców i bezprawnie dewastując pomieszczenia klatek.
poniedziałek, 13 stycznia 2020, 15:26   Piewca
Eldek ale ty wiesz że rząd Australii do niedawna nie zrobił nic? Ostatnio rozrzucił trochę jedzenia dla zwierząt z samolotu. Tak więc chyba już lepsi ci ekoterroryści. Zresztą porównywanie WWF do jakiś fanatyków z greenpeace i tego typu osób nie świadczy najlepiej o tobie.
poniedziałek, 13 stycznia 2020, 15:18   Eldek
Żeby tylko pieniądze płynęły dla rządu Australii, a nie do różnych organizacji ekoterrorystycznych ;/.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Otwarta beta drugiej pełnoprawnej gry Riotu hula już od piątku i daje z siebie naprawdę wiele. 

Komentarzy:
6

Dzisiaj same perły – gry, o których musieliście słyszeć, nawet jeżeli nie mieliście okazji się z nimi bliżej zapoznać.

Komentarzy:
8

Myśl na dziś: W nauce języka angielskiego jest taki dziwny moment, kiedy już rozumieją cię Hinudsi, ale jeszcze nie Anglicy.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z