Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Dark Envoy: Magia i technologia zmierzą się w nowej grze twórców Tower of Time [WIDEO]

Cursian wtorek, 31 grudnia 2019, 16:04 News

Będzie to taktyczna turówka z rozbudowaną fabułą.

Studio Event Horizon, które odpowiada za całkiem ciepło przyjęte Tower of Time (swoją drogą przez najbliższe godziny można je odebrać za darmo na GOG-u) pochwaliło się zapisem rozgrywki ze swego następnego projektu. Dark Envoy to turowe RPG, którego akcję osadzono w świecie łączącym magię i technologię. Kaela i Kiros postanawiają naprawić zdezelowany statek powietrzny swoich rodziców i wyruszają w niebezpieczny świat w poszukiwaniu chwały i bogactwa. W trakcie zabawy przyjdzie im podjąć szereg trudnych decyzji, które popchną fabułę w jednym z kilku wykluczających się wzajemnie kierunków. Zobaczenie wszystkiego, co gra ma do zaoferowania przy pierwszym podejściu będzie niemożliwe, bo część zadań jest dostępna wyłącznie w określonych warunkach.

Kiedy przyjdzie do walki, możemy spodziewać się czegoś na wzór Mutant Year Zero: Road to Eden. Przed pociągnięciem za spust warto przyjrzeć się okolicy, założyć pułapki i wyeliminować strażników. Następnie zabawa przenosi się na poziom turowy i wszystko dzieje się jak XCOM przykazał. Z jednym wyjątkiem: nie ma tu miejsca na kaprysy RNG, więc wszelkie porażki i sukcesy będą wynikały z działań bohaterów, a nie rzutów wirtualną kostką. 

Pomiędzy poszczególnymi starciami naszym oczom ukaże się mapa strategiczna, za pośrednictwem której wybierzmy kolejny cel podróży. Najlepiej robić to z głową, bo upływający czas nie pozostanie bez znaczenia dla świata gry, więc wyprawiając się zbyt daleko bohaterowie ryzykują, że nie zdążą na czas wrócić w miejsce, w którym zdecydowanie powinni się znaleźć. Teoretycznie nie powinna nam też grozić nuda, bo wyzwania będą generowane losowo i dostosowywane do poziomu drużyny.

W Dark Envoy będzie można oczywiście grać samotnie, ale pojawi się też kooperacja dla dwóch osób oraz ciekawie zapowiadający się tryb Player vs World. Zgodnie z jego zasadami drugi grający pełni rolę finalnego bossa, którego należy zniszczyć, nim stanie się zbyt silny. Niestety nie zdradzono jeszcze, jak to konkretnie ma działać. Premiera na PC, XBO i PS4 w 2020.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 2 stycznia 2020, 12:16   GolemDorfl
Blues Saraceno. Nice :D
czwartek, 2 stycznia 2020, 10:59   Uplink
Bawi mnie fakt, że będziemy się wozić statkiem kosmicznym, ale każda lokacja wygląda jak żywcem wyjęta z typowego quasi-średniowiecznego fantasy :). Może im fajny kontrast między magią a technologią wyjść.
wtorek, 31 grudnia 2019, 18:44   Xellar
Zapowiada się ciekawie.

O autorze

Cursian

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…ale w wyobraźni frunę na skrzydłach indyków!

Komentarzy:
2

Strażnicy powrócą za około dwa miesiące. W jakiej są kondycji?

Komentarzy:
1

Myśl na dziś: Często o najfajniejszych chwilach w naszym życiu dowiadujemy się dopiero od świadków.

Komentarzy:
1

Jak w kilku słowach scharakteryzować najnowszego FPS-a id Software? Otóż Doom Eternal to survival horror. Tyle, że tym razem to gracz jest źródłem grozy, tym straszliwym monstrum niosącym śmierć i zniszczenie, a demony istotami rozpaczliwie walczącymi o życie. I jest to zdecydowanie nierówna walka.

Komentarzy:
17

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z