Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Valve pozywa organizatora turnieju w Dotę; mowa o 750 tys. dolarów

Wokulski sobota, 21 grudnia 2019, 16:06 News
pc

Firma GESC nie wypłaciła ani grosza uczestnikom.

Valve pozywa niesfornego organizatora turnieju w Dotę 2. Firma GESC winna jest blisko 750.000 dolarów uczestnikom oraz podwykonawcom.

Goszczące pierwszy raz w Indonezji turnieje były sporymi wydarzeniami. Należały do kategorii Minor, co niosło za sobą wiele korzyści. Punkty zdobyte podczas rozgrywek zapewniały większe szanse kwalifikacji do The International, najważniejszego z najważniejszych tournamentów w Dotę. Pula nagród wynosiła 300.000 dolarów. Do tego całość została objęta oficjalnym parasolem Valve.

Niestety, najwyraźniej nie wszystko poszło zgodnie z planem. Wypłaty za zwycięstwa nie pojawiły się na kontach uczestników. Kiedy okazało się, że nagrody rozpłynęły się w powietrzu, podwykonawcy, gracze oraz całe drużyny zostały na lodzie. Wiele organizacji skończyło z podziurawionymi przez brak wypłaty budżetami. Wtopa tym większa, że na turniej pofatygowały się największe tuzy Dotowego światka, takie jak Fnatic, Natus Vincere czy Evil Geniuses.

Niefortunne eventy miały miejsce w maju oraz czerwcu 2018 roku, z kolei pozew złożono 8 kwietnia 2019 roku. O ile nieznane są jeszcze konkretne kwoty, wiadomo już że GESC raczej nigdy nie powalczy o miano zarządcy jakiegokolwiek Valve’owego turnieju. W końcu, jak zapewnia firma – terminowe płatności to jeden z niepodważalnych filarów współpracy z organizatorami.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

O autorze

Wokulski

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

…a dorywczo także pracowniczką cyrku i gladiatorką, kierowczynią ciężarówki i grafficiarą.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z