Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Quantic Dream zapłaci pracownikowi z powodu fotomontaży, na których m.in. wykonuje on nazistowski salut

Witold środa, 4 grudnia 2019, 10:07 News

Sąd określił wspomniane zdjęcia jako „homofobiczne, mizoginiczne, rasistowskie bądź po prostu niezwykle wulgarne”.

Przyznajcie, jest coś absurdalnego w wizji studia kierowanego przez uduchowionego Davida Cage'a, które podejmuje „ważkie tematy” i „nie boi się mówić o rzeczach istotnych”, a w którym jednocześnie pracownicy robią sobie sztubackie żarty i gnębią jednego z kolegów, jakby wyrwali się prosto z gimnazjum. Oczywiście, kierownikowi ds. informatyki wcale z tego powodu wesoło nie było, ponieważ odszedł z firmy i pozwał dawnego pracodawcę, żądając 114 tysięcy euro zadośćuczynienia.

Jak donosi Le Monde, w Quantic Dream przez lata krążyły przerobione w Photoshopie zdjęcia owego pracownika, na których wykonywał nazistowski salut (a także inne, ale szczegółów nie znamy). Sama spółka w opublikowanym oświadczeniu pisze tylko, że koledzy nazywali go „Supernianią”. Sprawa była na tyle męcząca i nieprzyjemna, że Francuz odszedł w końcu z pracy, domagając się uznania tego za wymuszone zwolnienie.

Zajmująca się takimi procesami conseil de prud'hommes w Paryżu stwierdził, iż menadżerowie i zarząd firmy Davida Cage'a wiedzieli o całej sytuacji, jednak nie podjęli żadnych kroków w celu jej rozwiązania. Interwencja nastąpiła dopiero w momencie złożenia oficjalnej skargi – wtedy twórca fotomontaży otrzymał naganę, a one same przestały krążyć po biurze. Sąd uznał to za właściwe postępowanie, w związku z czym zamiast żądanych 114 tysięcy nakazał studiu wypłacić 7 tysięcy euro zadośćuczynienia (w tym koszta procesu). Omawiane zdjęcia określił mianem „homofobicznych, mizoginicznych, rasistowskich bądź po prostu niezwykle wulgarnych”.

Quantic Dream w oświadczeniu poinformowało, że nie zgadza się z decyzją sądu – spółka zauważa, iż owe przeróbki powstawały poza godzinami pracy i nie było na nie żadnych skarg.

Warto tutaj wspomnieć, że cała sytuacja jest pokłosiem afery, która wybuchła w styczniu 2018. Wtedy to francuskie media donosiły m.in. o ponad 600 przerobionych zdjęciach zatrudnionych tam osób (w sposób, zaznaczmy, niezbyt wyrafinowany) i mało profesjonalnym zachowaniu samego prezesa studia. Firma stanowczo zaprzeczała oskarżeniom, chociaż wielu pracowników przyznawało, iż faktycznie tak to wygląda.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 5 grudnia 2019, 17:04   adadid2
Ale wstyd. Jak się samemu było gnębionym, to już w produkcja Quantica nie będzie się chciało grać.
czwartek, 5 grudnia 2019, 12:28   Bigshark26
@KGI wg. artykułu to jest 600 zdjęć pracowników nie pracownika, natomiast daje do zrozumienia, że ktoś tam sobie pozwalał na zbyt dużo.
Jeżeli Quantic Dream wiedziało o sytuacji to IMHO 7k euro odszkodowania to mało, przypuszczam, że siedział kilka miesięcy w takim fermencie, gdzie zarabiają tyle w 0,5 do 2 miesięcy, zależnie od stanowiska (ale to tylko moje przypuszczenia i opinie).
środa, 4 grudnia 2019, 14:44   KGI
Nie przyznam, że jest coś absurdalnego w wizjach studia Cage'a i zarazem w takich zachowaniach pracowników. Chyba, że każdy ich pracownik ma wyznawać takie wartości jakie są w tych grach. Trzymając się porównania do szkoły to: ile razy uczeń (w tej roli pracownik -ofiara) leciał z zarzutami do dyra. Jeżeli niektórzy uczniowie wiedzieli o tym, powinni również wspomóc. W kupie przecież siła albo bierność. Ok. 600 zdjęć daje do zrozumienia, że to było gnębienie i chłop mógł już nie wytrzymać.
środa, 4 grudnia 2019, 13:35   skurczybyczek666
@Witold:
"Zajmująca się takimi procesami conseil de prud'hommes w Paryżu stwierdził" - najpierw "zajmująca", potem "stwierdził". Trzeba wybrać jeden rodzaj, męski albo żeński.
środa, 4 grudnia 2019, 12:58   Demilisz
Oj QD, QD, musicie uważać, uciekliście spod skrzydeł Sony, więc super parasol ochronny zwinięty, teraz będziecie obrywać za każdą wpadkę
środa, 4 grudnia 2019, 10:53   SerwusX
Zwolnił się bez podania powodu, czy podał jako przyczynę istnienie tych przeróbek? Bo jeżeli podał, to skargi jednak były, a QD kłamie w oświadczeniu.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Wiecie doskonale, który tytuł mam na myśli, prawda?

Komentarzy:
1

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« sierpień 2020
PWŚCPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31