Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

YouTube zmienia politykę w sprawie brutalnych gier

Witold wtorek, 3 grudnia 2019, 9:45 News

Firma stawia je na równi z filmami czy telewizją.

Ile byśmy o tym nie rozmawiali, ile by nie powstało badań i ile dowodów by nie przedstawiono, zawsze znajdą się ludzie bezrefleksyjnie upatrujący w grach przyczyn zła na świecie. Broń Boże nie twierdzę, że nie mogą mieć racji – problemem jest raczej to, że niekoniecznie podpierają się przy tym konkretnymi pracami naukowymi (przeciwnicy tezy mogą się zaś zawsze powołać na artykuł brytyjskich naukowców) czy nawet logiką – tak więc chociażby prezydent Trump obarczał gry wideo odpowiedzialnością za sierpniowe zamachy, używając przy tym argumentu „celebracji przemocy”.

Dlatego pierwsza reakcja na wieści o zmianie polityki YouTube'a w sprawie brutalnych produkcji może wywołać delikatny sceptycyzm. Okazuje się jednak, że Google ma na to wszystko zupełnie inne spojrzenie.

Wiemy, że istnieje różnica między przemocą w świecie rzeczywistym a przemocą wynikającą ze scenariusza lub symulowaną – na przykład w filmach, programach telewizyjnych lub grach wideo.

Z tym stwierdzeniem idą w parze realne zmiany. Przede wszystkim wideo z gier będzie traktowane tak samo jak obecne na portalu fragmenty innych mediów – oznacza to, że o wiele rzadszy będzie wymóg potwierdzania wieku widza przed włączeniem filmiku. Wciąż jednak będą zdarzać się takie przypadki, chociażby wtedy, gdy dany materiał skupi się tylko i wyłącznie na brutalności danej produkcji (czyli, jak zakładam, kompilacje fatality z Mortal Kombat zaliczają się do tej kategorii).Nie jest to oczywiście zmiana przełomowa (w końcu ograniczenia wiekowe dotykały właściwie tylko niezalogowanych użytkowników – z drugiej strony utrudniło mi to kiedyś życie, gdy chciałem pokazać znajomemu pierwszy trailer Death Stranding na jego telewizorze), ale z pewnością warta uwagi – w końcu Google uznało gry wideo za równe (przynajmniej w tym względzie) filmom czy telewizji.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 3 grudnia 2019, 20:11   robin81
Prędzej bym się przyjrzał głupim i brutalnym bajkom dla przetszkolaków
wtorek, 3 grudnia 2019, 16:07   deanambrose
@kiciunio - mhm, to mi zrób adblocka czy inne coś na telewizorze, bo mi nie chce się bawić.
wtorek, 3 grudnia 2019, 14:40   luke11685
Słyszałem, że za miesiąc COPPA od FTC zostanie naniesione na YouTube'a.
wtorek, 3 grudnia 2019, 14:36   skurczybyczek666
@Witold:
".Nie" - zabrakło spacji po kropce.
wtorek, 3 grudnia 2019, 14:22   kicunio
@deanambrose Ktoś oprócz ciebie ma reklamy na YT. Ja wyłączyłem
wtorek, 3 grudnia 2019, 14:12   cali
"Wiemy, że istnieje różnica między przemocą w świecie rzeczywistym a przemocą wynikającą ze scenariusza lub symulowaną – na przykład w filmach, programach telewizyjnych lub grach wideo." - Wnioskuję o blokadę filmów o Paintballu i Parkourze (w tym wspinaczce).
wtorek, 3 grudnia 2019, 12:32   deanambrose
YT to i tak już dno od jakiegoś czasu. Wincyj reklam!
wtorek, 3 grudnia 2019, 12:31   czarny7777777
taka grafika nastała (gry robią cutscenki na poziomie scen filmowych) a zadna gra aaa nie zrobiła porządnej cutscenki ze scena sexu juz nawet nie mówię o cutscence podobnej do szokujących scen z seriali gra o tron czy spartakusajeszcze raz napisze nie mówię o porno grach za 5zl ale o grze aaa która zaszokuje ale gdzi są gry jak pocałunek w zwiastunie The Last of Us 2 wzbudził takie kontrowersje...
wtorek, 3 grudnia 2019, 12:06   zadymek
Jednocześnie absolutnie wszyscy użytkownicy muszą zadeklarować, czy ich treści (bądź cały kanał) nadają się do oglądania przez nieletnich. Ciekawe jak się to odbije na ich przychodach ;)
wtorek, 3 grudnia 2019, 11:06   Edzieq
O kurde. Najpierw Diablo IV +18, potem patrzę Need for Speed +16, wyśmienity Joker z kategorią R. Teraz to. Czyżby mózg i myślenie powróciło do świata gier i sztuki filmowej? Jeszcze niech tylko Disney przestabie przerabiać Gwiezdne Wojny w jałową bajkę z masą zwierzaczków i kosmicznych pingwinków, to normalnie będę w raju.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Wiecie doskonale, który tytuł mam na myśli, prawda?

Komentarzy:
1

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« sierpień 2020
PWŚCPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31