Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Shenmue III: Rozczarowująca sprzedaż w Japonii i Wielkiej Brytanii

Ninho czwartek, 28 listopada 2019, 9:12 News

"I see".

Famitsu opublikowało listę najlepiej sprzedających się gier w ostatnim tygodniu w Japonii, według której Shenmue III w tym czasie rozeszło się w zaledwie 17 857 egzemplarzach. Wprawdzie gra zadebiutowała 19 listopada (czyli dzień po rozpoczęciu tygodnia), jednak to wciąż rozczarowujący wynik – pozwoliło to zająć produkcji dopiero czwarte miejsce: za Pokemon Sword/Shield (ponad 382 tysiące sprzedanych kopii!), Ring Fit Adventure i Luigi's Mansion. 

Warto zaznaczyć, że gra Ys Net bardzo słabo radzi sobie także w Wielkiej Brytanii, gdzie w debiutanckim tygodniu zajęła dopiero... 17 miejsce na liście bestsellerów. 

Biorąc pod uwagę co najwyżej przyzwoite oceny krytykow (70% na Metacriticu), wszystko wskazuje na to, że jeśli powstanie kolejna część, to ponownie dzięki kickstarterowej zbiórce zagorzałych fanów serii oraz wypłacie od Epic Games, która wynagradza twórców swoich exclusive'ow bardzo hojnie. 

To natomiast, że Yu Suzuki zechce stworzyć czwartą część jest raczej pewne – wszak w "trójce" historia poszła do przodu zaledwie o krok, a całość jest rozpisana na nawet 7 gier. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 29 listopada 2019, 14:25   SolInvictus
@Dantes To prawda. Shenmue robilo niesamowite wrazenie w czasach przelomu tysiacleci. Teraz tego wrazenia nie robi, bo wszystko co za nie odpowiadalo - grafika, cykl dobowy, interakcje ze swiatem czy wielkosc lokacji - bylo juz wiele razy gdzie indziej. Ostatnio ogrywalem jedynke i dwojke. To fajne gry, ktore zawsze chcialem ograc, ale majac porownanie z taka Yakuza 0, jedyne co Shenmue robi dla mnie lepiej to walki (i mam tu na mysli glownie jedynke). Reszta to archaiczny relikt przeszlosci.
piątek, 29 listopada 2019, 7:13   fidelxxx
Powodzenia z kolejną zbiórką na kickstarterze po wydymaniu sponsorów ostatnią ściepą na "trójkę".
czwartek, 28 listopada 2019, 23:14   rendon
Nie na temat, lecz taki sam los powinien spotkać niedoróbkę poksów od leniwców z game freak, żeby nauczyli się, że nie można iść na łatwiznę... ale naiwność fanów dała powody do zacierania rączek na zarobienie łatwych pieniędzy. Shenmue wygląda znaczniej lepiej, niż beta poksów i jest zrobiony bardziej starannie. Liczyłem na to, że takie artykuły będą na temat poksów niesionych na tarczy.
czwartek, 28 listopada 2019, 20:57   Dantes
Gdyby Shenmue III zostało wydane w 2003 to mogła by odnieść sukces ale obecnie wyszło wiele innych gier, które mogą oferować więcej i są lepiej wykonane, Sega przespało swój czas i trzeba zostawić starą markę w spokoju.
czwartek, 28 listopada 2019, 19:20   cali
Japońska wersja portalu IGN ocenia grę 9/10. Yu Suzuki zapowiada chęć przystąpienia do prac nad IV częścią. Shenmue III nie domyka historii. Całość została rozpisana na około 20 części za czasów dreamcasta. Yu Suzuki to ciekawa postać, jeżeli nie będzie dla niego dane zrobienie kolejnej części, to zapowiada chęć wznowienia marki Virtua Fighter. Sega oznajmia japońskim graczom że VF 6 nie pojawi w najbliższym czasie, ucinając spekulacje na temat rozpoczęcia produkcji gry.
czwartek, 28 listopada 2019, 19:06   DETHKARZ
Oby kasa epicowi się nie zwróciła ;p
czwartek, 28 listopada 2019, 19:06   silvver
A niby czemu miała by się dobrze sprzedać? Kto chciał to już "kupił" przez wsparcie przy zbiórce.
czwartek, 28 listopada 2019, 19:04   GandalfCzarny
I bardzo dobrze, bo to od początku wyglądało jak syf robiony na kolanie i żerowanie na (wątpliwej jakości) marce.
czwartek, 28 listopada 2019, 18:59   Angrenbor
Serio ktoś jest zdziwiony? Od samego początku zapowiadał się crap.
czwartek, 28 listopada 2019, 18:35   StarDiabloGothic
Twórca oczywiście wszytko ma gdzieś... To że standardy się zmieniły, to że to okres największych premier, masa bzdet które większość ludzi odstrasza... Jeśli gra na siebie zarobi to będę zdziwiony, oczywiście mówię tu o sprzedaży a nie kasy z kickstartera.

O autorze

Tomasz
Tomasz "Ninho" Lubczyński
Wcześniej redaktor prowadzący cdaction.pl, teraz social media.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z