Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Counter-Strike: Global Offensive: Co tam skórki na broń, przywitajcie się ze skórkami dla postaci

Witold wtorek, 19 listopada 2019, 14:44 News
pc

Nowa operacja wprowadza całkiem sporo zawartości.

FPS Valve przez lata zdawał się być przedstawicielem starej szkoły. Kiedy postaci graczy we wszystkich innych produkcjach biegały w okolicznościowych czapkach, zdobywały nowe stroje czy wręcz zupełnie nowe skórki, CS narzucał nam konkretne oddziały przypisane do danej mapy (chociaż taki 1.6 pozwalał wybrać jedną z kilku jednostek) i pozwalał jedynie zmienić wygląd broni czy ewentualnie rękawiczek. Teraz jednak wszystko się zmieniło, a kultowy tytuł wszedł na dobre w nowoczesność.

No dobra, może przesadzam, ponieważ wciąż nie spotkamy po drugiej stronie lufy stracha na wróble czy innego Świętego Mikołaja. Po dwóch latach Valve wraca z nową operacją – Shattered Web. W ramach niej do gry zawitało 22 agentów (terroryści) oraz operatorów (antyterroryści). Niektórzy bohaterowie różnią się od standardowych modeli nieznacznie, inni są czymś zupełnie nowym (jak pierwsza w historii CS-a postać żeńska – agentka FBI Ava). Najcenniejsi z nich – mistrzowie – mają także unikatowe głosy, a nimacje i odzywki. Nie są oni obowiązkowi (tzn. dalej można grać domyślnymi), ale że ich zdobywanie nie jest wyjątkowo wymagające, zapewne pola bitwy niedługo się od nich zaroją. Odblokujemy ich wraz z całą resztą zawartości za gwiazdki otrzymywane po wykonaniu misji – te przeciągną nas po wszystkich trybach gry i wymogą na nas używanie różnych broni czy wyposażenia (kupimy je zresztą także za pieniądze, jeżeli jesteśmy leniwi).

Rzecz jasna oprócz agentów i operatorów w tytule pojawiła się cała góra „tradycyjnych” skórek na broń. Ważne są również trzy nowe mapy: stworzona przez fanów Studio (klasyczny tryb z podkładaniem bomby), położona na księżycu (co oznacza niższą grawitację, ergo – latającego scouta, ale i Armrace) Lunacy oraz nowa, także fanowska mapa do trybu Danger Zone – Jungle. Sympatyczna jest również drobnostka, która pojawiła się wraz z tym wszystkim w CS-ie: po meczu, podobnie jak w Overwatchu, zostają przyznane tytuły za różne dokonania podczas gry (np. największa liczba asyst lub najwięcej zabitych kurczaków). Gra doczekała się również kilku zmian w balansie: wzmocniono i przeceniono Famasa oraz Galila, SG553 znów kosztuje zaś 3000$.

Operacja Shattered Web potrwa 16 tygodni i wymaga wykupienie przepustki – bez niej nie otrzymamy nagród z operacji. Kosztuje ona 56,99zł. Na szczęście na nowych mapach grać mogą wszyscy.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 20 listopada 2019, 18:06   Sheade
Skórki i cała ta customizacja kosmetyczna to najgorszy rak gier dzisiejszych czasów.
wtorek, 19 listopada 2019, 22:31   NewJoker
Byle nie zrobili z tego drugiego Fortnite'a ...
wtorek, 19 listopada 2019, 22:15   michnaj
@xenzeu gra której mechanika, fizyka, animacje pamiętają jeszcze erę dinozaurów jest beskonkurencyjnie najlepszym FPSem na profesjonalnej scenie i nie zanosi się żeby coś się w tym temacie zmieniło
wtorek, 19 listopada 2019, 21:16   TheFrediPL
Ale w czym ludzie mają problem, cs go miał i ma jeden z najlepszych systemow mikroplatnosc w grach, skiny dają tylko i wyłącznie wygląd, ktoś nie chce to nie kupuje.
wtorek, 19 listopada 2019, 20:18   taz159357
@cali Ty chyba zapomniałeś, że cs za czasów b2p opierał swoje większościowe zarobki na durnych skinach broni i jakiś duperelach jak płatne rękawiczki (serio rękawiczki...).
wtorek, 19 listopada 2019, 18:53   XenZeu
Niech oni już dadzą sobie spokój z tą grą której mechanika, fizyka, animacje pamiętają jeszcze erę dinozaurów i stworzą nową część odpowiadającą aktualnym standardom. Ogólny zamysł tej gry jest dalej w porządku ( walki 5 vs 5 z podkładaniem bomby nadal są chętnie grane ), ale niestety archaiczność tej gry jest masakryczna :/
wtorek, 19 listopada 2019, 18:10   cali
@ermo3- gra jest w modelu F2P więc zarabia na mikro-transakcjach. Nie jak poprzednio na sprzedaży kopii.
Zanim nastąpiła zmiana modelu sprzedaży, zrezygnowano z uaktualnienia grafiki a zamiast tego wybrano wprowadzenie battle-royale. Głównie to stanowiło podstawę dla zmiany modelu biznesowego. Tak samo jaki przykład dała branża gier wideo odnosząc sukces i porażki trybu battle royale. Valve wiedziało że ryzyko zostanie zminimalizowane: przez już posiadaną bazę wiernych graczy; jak i pewne otwarcie na nowych
wtorek, 19 listopada 2019, 16:20   LordPoland
@DarZ @cali Ludziki, hejtowac trzeba umiec.
wtorek, 19 listopada 2019, 16:00   ermo3
@cali a kto inny niby miałby finansować? Babka ze spożywczaka? Rząd?
wtorek, 19 listopada 2019, 15:34   cali
Obecnie utrzymanie tej gry finansują gracze.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

CS:GO i Team Fortress 2: Wyciekły kody sieciowe gier Valve

News
piątek, 24 kwietnia 2020

csgo-i-team-fortress-2-wyciekly-kody-sieciowe-gier-valve Firma uspokaja jednak, że nie ma to żadnego wpływu na bezpieczeństwo tytułów.

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
1

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z