Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITDiablo II: Remastera (raczej) nie będzie, bo twórcy jeszcze przed premierą stracili kod i assety

Witold wtorek, 19 listopada 2019, 12:12 News

Tak przynajmniej twierdzą autorzy „dwójki”.

Na dwa tygodnie przed Blizzconem społeczność fanów Diablo zamarła: nie dość, że wszystkie znaki na niebie i ziemi (może raczej w piekle i na ziemi?) wskazywały na długo oczekiwaną zapowiedź „czwórki”, to do tego wiarygodne źródło poinformowało o planowanym remasterze drugiej części serii. Niestety, podczas samej imprezy zaprezentowano tylko nową odsłonę, a niedługo później jeden z użytkowników Reddita (którego wcześniejsze rewelacje znalazły potwierdzenie) donosił, iż Blizzard zdecydował się porzucić plany odświeżenia swojego hitu

Chociaż ów informator wskazywał na potencjalne dzielenie bazy graczy na dwie gry (nie jestem akurat przekonany, czy to rozsądny argument, jeżeli „czwórki” nie doczekamy się jeszcze najpewniej długo), pojawiło się inne, całkiem prawdopodobne wyjaśnienie. Bracia Erich i Max Schaefer, współautorzy dwóch pierwszych części Diablo, podczas trwającego w weekend ExileConu (na którym zapowiedziano Path of Exile 2) byli podpytywani o historię powstawania serii. Podzieli się najbardziej przerażającym momentem w ich karierze, kiedy to na krótko przed premierą Diablo II przepadło właściwie wszystko, co było związane z produkcją.

[Zniknął] nie tylko nasz kod, ale również wszystkie nasze assety. Bezpowrotnie, były zepsute nieodwracalnie.

Wszystko przepadło. Powinniśmy mieć kopię zapasową, ale to zaniedbaliśmy. Spędziliśmy dzień lub dwa na czystej panice. W końcu odbudowaliśmy wiele z tego, czerpiąc z rzeczy, które ludzie trzymali w domu. Ja miałem spory kawał gry. Szliśmy do mieszkania, braliśmy twardy dysk czy cokolwiek i wracaliśmy. Poświęciliśmy kilka dni na rekonstrukcję gry, która ostatecznie działała nieźle, oprócz tego, że straciliśmy całą historię. Straciliśmy masę assetów, również artystycznych. Bardzo trudno byłoby Blizzardowi zrobić remaster Diablo 2, ponieważ prawie wszystkie użyte przez nas assety zniknęły. Musieliby odtworzyć je ze strzępów.

Nie da się ukryć, że w takim wypadku przygotowanie odświeżonej wersji produkcji wiązałoby się ze sporym nakładem sił i środków. Być może Blizzard faktycznie doszedł do wniosku, że lepiej skupić się na tworzeniu czwartej części. Co by nie mówić, fani „dwójki” z tego powodu zadowoleni na pewno nie będą. Pozostaje mieć nadzieję, że Diablo IV okaże się godnym następcą.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 26 listopada 2019, 19:22   Kynareth
Wciąż mam nadzieję, bo remaster dwójki jak ten Starcrafta I byłby bardzo mile widziany.
wtorek, 26 listopada 2019, 12:13   Blitz
"Pozostaje mieć nadzieję, że Diablo IV okaże się godnym następcą." - Yeah, RIGHT. xDDD
piątek, 22 listopada 2019, 11:36   sider3000
@Galbraith super, dzięki wielkie! :) A battle.neta sobie odpuściem już na starcie, gdy przeczytałem, że usuwają postać po 3 miesiącach nieaktywnej gry. Dużo tracę, ale niestety znam siebie na tyle, że wiem, że miałbym dużo przerw znacznie dłuższych niż 3 miesiące, a niestety nabijanie levela od nowa za każdym razem mija się z celem
piątek, 22 listopada 2019, 10:24   Galbraith
@sider3000 oczywiście, będzie bezpieczna (Diablo 2) tylko wtedy nie łącz się z battle.net - bo może to zostać uznane za próbę cheatów.
czwartek, 21 listopada 2019, 15:26   Gokussb
szkoda że nie będzie remastera diablo 2 to kultowa gra .
czwartek, 21 listopada 2019, 11:35   sider3000
@Galbraith, oczywiście zakaz modyfikacji w multiplayerach rozumiem. Mój błąd myślowy polegał na tym, że myślałem, że Blizzard jest przeciwny jakimkolwiek modyfikacjom również w singlu. Wiem, że to głupie, ale różni ludzie na świecie żyją i niektórzy mają głupie pomysły :) Czyli mówisz, że jeśli do swojego singla wrzucę kilka modów, to moja kopia gry jest bezpieczna? :)
środa, 20 listopada 2019, 23:45   Galbraith
@sider3000, Oczywiście, każda modyfikacja w grze multiplayer na closed BN jest niedozwolona. Gdy mamy do czynienia z rywalizacją, to niedopuszczalne są modyfikacje w szczególności takie, które dają choćby minimalną, ale jednak nieuczciwą przewagę. Modyfikacje za to dodające kontent, zarówno takie, które zmieniają grę w coś zupełnie innego ale także takie, które wprowadzają tylko trochę zmian - jako modyfikacje stand-alone są jak najbardziej OK (jeśli chodzi o D2).
środa, 20 listopada 2019, 17:40   sider3000
@Galbraith serio? A to tego nie wiedziałem. Ubiło mi się gdzieś przekonanie, że Blizzard jest przeciwny modowaniu swoich produkcji i po wykryciu takowych może nawet zablokować grę
środa, 20 listopada 2019, 15:33   Galbraith
@sider3000 przecież jest wiele modów, pogadaj ze społecznością - okazuje się, że mody d2 są nawet wspierane przez blizzarda.@Zenek - też tak to zrozumiałem
środa, 20 listopada 2019, 11:40   sider3000
Nie chcą robić remastera to niech zniosą zakaz modowania. Fani zrobią to lepiej, szybciej i taniej ;)

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« sierpień 2020
PWŚCPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31