Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITRed Dead Redemption 2: Rockstar przeprasza pecetowców i rozdaje z tej okazji prezenty

Witold czwartek, 14 listopada 2019, 12:55 News

Do tego publikuje pierwszy patch rozwiązujący część problemów.

Jeżeli mieliście wątpliwą przyjemność obcowania z pecetowym Red Dead Redemption 2 krótko po premierze, to doskonale wiecie, że jego optymalizacja daleka była od ideału. Jednym zabawę psuły programy antywirusowe, przez które gra od razu wyrzucała nas do pulpitu, drugim niekończące się wczytywanie danych, a jeszcze innym taka drobnostka jak brak dźwięku podczas rozgrywki. Jeżeli już wszystko działało poprawnie, to nie działało płynnie – i nawet nie do końca potrafiono wskazać na przyczyny takiego stanu rzeczy. Problem był powszechny, chociaż oczywiście nie dotknął każdego – posiadacze najmocniejszych maszyn raczej narzekać nie musieli.

Rockstara uwija się od kilku dni jak w ukropie i dzisiaj doczekaliśmy się w końcu pierwszego patcha naprawiającego chociaż część usterek – przede wszystkim tzw. stuttering, czyli brak płynności mimo wysokiej liczby klatek na sekundę (chociaż firma ostrzega, że niektórzy wciąż mogą go doświadczać). Twórcy pracują nad rozwiązaniem tej kwestii wraz z Nvidią; powinniśmy się go doczekać przy okazji następnej aktualizacji.

Developerzy przeprosili też za „czasowe niedogodności”. Dodatkowo obiecali, iż wszyscy, którzy zagrają w Red Dead Redemption 2 na pecetach w najbliższym czasie (łącznie z okresem świątecznym) otrzymają garść drobnych prezentów w Red Dead Online: ponczo dla naszej postaci oraz zapasy i amunicję. Dla fanów singleplayera jest to raczej słabe pocieszenie, ale lepsze to niż nic.

 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 18 listopada 2019, 9:42   AlieN_dwa
... tak więc wiszą mi takie przeprosinowe gadżety, jak i tak nie będę w stanie z nich skorzystać :/
poniedziałek, 18 listopada 2019, 9:40   AlieN_dwa
"Bo dobrej gry nie ocenia się wedle błedów technicznych (tymczasowych). " Ten błąd "tymczasowy" trwa u mnie już 3 tydzień i (szczerze?) nie wiem czy kiedykolwiek będę w stanie uruchomić tą grę na swoim PC. Za to GTAV Śmiga w ultra aż miło.
niedziela, 17 listopada 2019, 20:10   wirtual82
Dla takich gier człowiek czeka 5 czy 10 lat. Tak to wygląda dziś.
niedziela, 17 listopada 2019, 20:08   wirtual82
Ano takim cudem, że to świetna gra. Dobra gra. Zajebista. Takim grom można wiele wybaczyć.
niedziela, 17 listopada 2019, 20:06   wirtual82
By ocenić, trzeba brać pod uwagę wszystko. Błędy techniczne (często niespodziewane) nigdy nie powinny piętnować świetnej gry. OK, trzeba o tym wspomnieć, poinformować, ale to tyle. To nie powinno wpływać na ostateczną ocenę.
niedziela, 17 listopada 2019, 19:58   wirtual82
Bo dobrej gry nie ocenia się wedle błedów technicznych (tymczasowych). Poniżej śmieszne pretensje: "Ale serio, przecież tym razem to jest jakaś totalna hucpa. Niech mi ktoś wyjaśni, jakim, kurka, cudem gra, która u bardzo wielu użytkowników w ogóle nie działa, otrzymuje niemal same najwyższe oceny?"
piątek, 15 listopada 2019, 18:36   rafioza02
@tyanowyK Bardzo mnie cieszy, że nie okazałeś się konsolowym peasantem plującym na inną platformę. Z tą kompatybilnością wsteczną, to do tego bym sceptycznie podchodził, aczkolwiek wszystkie plotki wskazują na to, że PS5 będzie leapem technologicznym jakiego konsole w XXI wieku jeszcze nie widziały.
piątek, 15 listopada 2019, 14:55   TytanowyK
@rafioza Skąd wiesz, że ograniczam się do jednej platformy? Akurat na mojej nowej konfiguracji z 2060 na pokładzie gra śmiga elegancko. Po prostu śmieję się z ciot co ograniczają się do jednej platformy i ją wychwalają. Next geny mają mieć kompatybilność wsteczną ps jak i xbox.
piątek, 15 listopada 2019, 14:43   Winograd
@Xellar, to jakaś nowa pozycja? Na premierę?
piątek, 15 listopada 2019, 13:58   YTY
Kurczę, ludzie, ale jeśli chodzi o grafikę to przecież każdy może sobie pozmieniać parametry, może nie będzie miał wszystkiego na ,,ultra”, ale będzie mógł grać bez rezygnacji z niezłych widoków... Może przesadzili z wymaganiami sprzętowymi teraz, ale za to przez ładnych parę lat gra będzie nadal wyglądać zjawiskowo - chcieli zainwestować w przyszłość i trochę im to nie wyszło w połączeniu z teraźniejszością po prostu... Crysis też palił PC na wejściu, ale za to nie wyglada wcale na tyle lat, ile ma :P

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z