Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Age of Mythology może doczekać się odświeżenia, jeżeli „fani będą tego chcieli”

Witold czwartek, 7 listopada 2019, 10:46 News
PC

Fani, chcecie?

Nie najbardziej udana „Edycja ostateczna” pierwszego Age of Empires wcale nie zmniejszyła nam smaku na kolejne części. W końcu już za tydzień zagramy w odświeżoną „dwójkę” – część lepszą od pierwowzoru we wszystkim oprócz klimatu (bo jednak starożytność>średniowiecze). Z pewną niecierpliwością czekamy też na jakiekolwiek informacje na temat zapowiedzianej dwa lata temu Definitive Edition trzeciej odsłony, nie mówiąc już nawet o AoE IV.

Przy całym tym zamieszaniu niektórzy zapominają o spin-offie serii, który ponad 15 lat temu podbił serca fanów RTS-ów. Age of Mythology porzuciło realia historyczne na rzecz, nie zgadniecie, mitologii – i dla wielu był to strzał w dziesiątkę. Gra doczekała się w 2014 edycji HD (a z czasem i nowego dodatku), jednak jak na dzisiejsze standardy prezentuje się raczej średnio. Nic więc dziwnego, że słysząc o odświeżaniu kolejnych Age of Empires, niejednemu zamarzył się podobny los i dla tej odsłony. Adam Isgreen, dyrektor kreatywny serii, podpytywany o szansę na to, odpowiedział:

Age of Mythology znajduje się w naprawdę interesującym miejscu. Czy przygotujemy po prostu jego ostateczną wersję, czy postaramy się zrobić z nim coś większego, rebootując je i nadając mu zupełnie nowy kierunek? Widzę naprawdę wiele różnych możliwości przy okazji Mythology, po prostu nie wiem jeszcze, na co się zdecydujemy. Zamierzamy się dobrze nad tym zastanowić. Chcemy uszczęśliwić naszych fanów i jeżeli oni z kolei będą chcieli, żebyśmy zrobili Definitive Edition, poważnie zastanowimy się nad pójściem w tym kierunku.

Oj, znam parę osób, które oddałyby za coś takiego Age of Empires IV. Wydaje mi się również, że jedna opcja (odświeżenie pierwowzoru) nie wyklucza drugiej (stworzenia od podstaw nowej gry w tym świecie) i z chęcią w realizacji zobaczyłbym obie. Cóż, wszystko w rękach Microsoftu.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 8 listopada 2019, 19:58   Xengeyokai
FIXED: jeżeli „fani za to zapłacą”
piątek, 8 listopada 2019, 0:34   pawel0482
Może być tylko żeby nie wymagało Windowsa 10 to będzie git :)
czwartek, 7 listopada 2019, 19:41   Elefast
jasne że tak ale dodajcie ją do 2 np.
czwartek, 7 listopada 2019, 17:48   silvver
Przecież wydali w 2014 Extended Edition która m.in. ulepszała grafikę, dodawała integrację ze Steamworks oraz ficzeru typu tryb obserwatora czy "treaty mode".To chcą jeszcze raz ją odświeżać?
czwartek, 7 listopada 2019, 16:54   Mariaszek
Meeh, ja chcę odświeżenie Dawn of War 1
czwartek, 7 listopada 2019, 13:00   NomadP
Dajcie mi jej sequel :)
czwartek, 7 listopada 2019, 12:32   geek
YES!!!
czwartek, 7 listopada 2019, 11:05   jackBronson
Oczywiście.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Age of Mythology doczeka się dodatku 13 lat po premierze

News
sobota, 19 września 2015

age-of-mythology-doczeka-sie-dodatku-13-lat-po-premierze Słynna strategia Ensemble Studios, w której Grecy, Egipcjanie i Wikingowie wspierani przez swoje bóstwa prowadzą między sobą krwawe wojny, została wydana pod koniec 2002 roku. Jeśli ktoś z was ciepło wspomina multiplayerowe potyczki przez ESO lub kampanię, w której admirał Arkantos próbuje odzyskać przychylność Posejdona, mam dobre wieści - nadchodzi oficjalny dodatek, Tale of the Dragon!

Komentarzy:
8

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
1

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z