Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

[Na marginesie] O graczy toczą swe boje kurierzy oraz kowboje

Witold wtorek, 5 listopada 2019, 18:00 News

Red Dead Redemption 2 na pecetach z pierwszymi modami (zmieniającymi Arthura w Jokera). Death Stranding chwali się ocenami, a analitycy nie mają pojęcia, jak się sprzeda. Samurai Shodown wychodzi na Switchu, Dark Souls doczekało się zaś pierwszej fanowskiej mapy – prosto z Half-Life'a (sic!).

Red Dead Redemption 2 jest dostępna na pecetach ledwie od paru godzin, a już doczekało się modów. Obok takich dodających muzykę z „jedynki” czy poprawiających grafikę znalazło się oczywiście miejsce dla czegoś, czego wszyscy potrzebowaliśmy: przykrycia twarzy Arthura Morgana makijażem upodobniającym go do Jokera. Modyfikację znajdziecie TUTAJ.


Samurai Shodown zmierza na Nintendo Switcha. Po udanym powrocie na większe konsole, gra SNK zawita na pstryczku w grudniu.


Ach, mój ulubiony rodzaj zwiastuna – ten z latającymi ocenami i wyrwanymi z kontekstu pochwalnymi zdaniami. Przy Death Stranding jest on o tyle zabawny, że sama gra doprowadziła do rzadkiej wśród krytyków polaryzacji. Przydałby się więc drugi trailer, tyle że z głosami krytycznymi – znajdzie się ktoś chętny, aby podołać temu zadaniu?

[Mini aktualizacja] Sony usunęło powyższe wideo z własnego kanału, więc... Sam nie wiem co. Najpewniej ktoś po prostu pośpieszył się z jego wrzuceniem – na szczęście w internecie nic nie ginie.


A skoro już o nowej grze Kojimy mowa. Analitycy branżowi zapytani GameDaily o spodziewane wyniki Death Stranding jednomyślnie odpowiedzieli: będą świetne. Albo wręcz przeciwnie. Cytując jednego z nich:

Może to być albo ogromny hit, który sprzeda 30 milionów kopii w pierwsze półtora roku, albo gra, która umrze na miejscu.

Nie wiecie może, czy żeby być analitykiem biznesowym trzeba mieć jakieś uprawnienia lub coś w ten deseń? Kolega pyta.


Do tej pory widzieliśmy tysiące modów do Dark Souls, jednak żaden wbrew pozorom nie był tak spektakularny jak ten poniżej. Tworzenie nowych lokacji było właściwie niemożliwe z powodów problemów z wykrywaniem kolizji obiektów, na szczęście moderom Meowmaritusowi i Horkruksowi udało się w końcu to obejść (tutaj znajdziecie opis krok po kroku, jak tego dokonano). Pierwszą mapę, która dostąpiła tego zaszczytu, jest... Crossfire z pierwszego Half-Life'a. Wyboru może dziwny (a na pewno mało kojarzący się z Dark Souls), ale ważne, że działa. Do tworzenia pełnoprawnych lokacji jeszcze daleka droga (w tej chwili najbardziej przeszkadza niemożność dodania funkcjonujących przeciwników czy NPC-ów), ale jest to spory krok. To co, czekamy na de_dust2?

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 6 listopada 2019, 10:50   witold
@NomadP Już powrócił, Sony z jakiegoś powodu zaczęło się go wstydzić.
środa, 6 listopada 2019, 10:32   NomadP
:) Ciekawe co to za filmik skoro jest prywatny?

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

TripWire nie stara się za wszelką cenę stworzyć realistycznego symulatora. Zamiast tego stawia na niczym nieskrępowaną zabawę w rekiniego króla mórz – wciąż nieoszlifowaną na brzegach, ale i tak dającą sporo frajdy.

Komentarzy:
0

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
4

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
24

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z