Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

[Na marginesie] Gąska pogoni chojraków, którzy nie boją się ptaków

Witold poniedziałek, 21 października 2019, 19:00 News

Gracz w GTA V zamierza non stop jeździć autem do premiery „szóstki”, fan publikuje grywalne demo swojego własnego Sonica, Tetris 99 romansuje z Luigi's Mansion 3, w Europie Universalis IV Wielka Brytania zamienia się miejscami z Japonią, a nasza ulubiona gęś wciela się w rolę Mr. X w Resident Evil 2.

Gracze z roku na rok stają się coraz bardziej świadomi i wraz z dostaniem naszej branży angażują się w życie społeczne czy polityczne,. Najlepszym tego przykładem jest jeden z fanów GTA, który postanowił... jeździć bez przerwy samochodem w „piątce” tak długo, aż Rockstar wypuści GTA VI. Oczywiście wszystko to streamuje 24/7 i jednocześnie zbiera pieniądze. Na siebie, bo po co komu jakieś szczytne cele. Inicjatywa szlachetna, chociaż niektórzy podejrzewają, że gracz wysługuje się specjalnym botem, który prowadzi za niego. Stream możecie zobaczyć poniżej, chociaż ostrzegam, że muzyka jest ciut agresywna (najpewniej, żeby nie zasnąć za kółkiem).


Jeden z fanów Sonica, Hero, z racji pewnego niedosytu ostatnimi oficjalnymi grami z serii postanowił stworzyć własny tytuł w tym uniwersum. I to, dodajmy, w pełnym 3D. Ambitny projekt doczekał się dema dostępnego na pecetach (oraz macach) w TYM MIEJSCU. Chociaż produkcja jest na wczesnym etapie, już teraz wygląda zaskakująco dobrze.


Już 25 października najlepsza gra na Switchu – Tetris 99 – dostanie specjalny motyw inspirowany nadchodzącym Luigi's Mansion 3.


Wiem, że Europa Universalis IV nie jest może najbardziej chodliwym tematem... Ale co począć, kiedy jeden z graczy przygotował moda tak absurdalnego, że aż o nim nie wspomnieć. Jest on w swoich zamierzeniach prosty: zamienia miejscami cztery półwyspy oraz dwie wyspy (a raczej grupy wysep). W ten sposób np. Japonia zajmuje w Europie miejsce Wielkiej Brytanii, a Półwysep Iberyjski zastępuje Półwysep Indochiński. Zresztą nie ogranicza się on do tego, ponieważ twórca sporo namieszał w samej grze, żeby rozgrywka w takim świecie również miała sens. Modyfikację znajdziecie TUTAJ.


Są w naszej branży fenomeny, które czasem trudno zrozumieć. Jednym z nich jest niesamowita kariera gęsi z Untitled Goose Game, którą internet po prostu pokochał. Dlatego mam coś w sam raz dla was: jej gościnny udział w tegorocznym remake'u Resident Evil 2. Dobrze wiecie, w kogo się wcieli.

 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 22 października 2019, 7:36   Moooras
Czekam aż ktoś podmieni kurczaki w Skyrimie albo Zeldzie na gęsi xD
poniedziałek, 21 października 2019, 23:54   MantroX
A nie, Włochy zamieniono z Koreami, mój błąd.
poniedziałek, 21 października 2019, 23:53   GolemDorfl
Ja widzę 4 zamienione półwyspy: Iberyjski z Indochińskim oraz Apeniński z Koreańskim.
poniedziałek, 21 października 2019, 23:49   MantroX
Włochy to półwysep iberyjski? No spoko, TIL
poniedziałek, 21 października 2019, 23:03   SomekindofDevil
Czego nie rozumiesz w sukcesie bezimiennej Gęsi? *HONK*
poniedziałek, 21 października 2019, 21:43   Muidus
muszę się przyznać do czegoś: lubię grać w gry...szczególnie te z wyprzedaży
poniedziałek, 21 października 2019, 20:44   Ptaszor
Jaki znowu Półwysep Iberyjski?
poniedziałek, 21 października 2019, 20:14   skurczybyczek666
@Witold:
"wraz z dostaniem naszej branży" - miało być chyba "dorastaniem".

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W dyskusji o kale nie mogło zabraknąć Edmunda McMillena.

Komentarzy:
1

Myśl na dziś: ucz się na błędach ludzi, którzy słuchają twoich dobrych rad.

Komentarzy:
4

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
10

Kupiliśmy z enkim Switcha, więc od dzisiaj w „Sprawdzam” będą pojawiać się także produkcje na konsolę Nintendo. Na pierwszy ogień dwie, a do tego pewna polska perełka. PS: Tak, polecajcie swoje ulubione produkcje na Switcha, najlepiej niezależne!

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z