Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Najlepiej sprzedające się gry w USA w 2019 – m.in. Mortal Kombat, Borderlands, Anthem, remake Resident Evil

Witold piątek, 18 października 2019, 10:24 News

Znalazło się miejsca nawet dla GTA V, chociaż to NBA 2K20 pozamiatało, pozwalając serii wejść do pierwszej szóstki największych marek naszej branży.

Po raz kolejny odpowiedzialne za badania rynku NPD Group dzieli się z nami (a raczej jeden z jej analityków – Mat Piscatella) ciekawymi danymi. Oprócz poznania wyików wrześniowej sprzedaży gier w USA możemy dowiedzieć się także, jakie tytuły radziły sobie najlepiej w 2019, a także które w ciągu ostatniego roku (tzn. od września 2018) znalazły w tym kraju najwięcej nabywców.

Zacznijmy jednak od stanu całej branży w Stanach. Łączna sprzedaż sprzętu, oprogramowania i akcesoriów spadła w ciągu 365 dni o 6% – do 8,3 miliardów dolarów. Jednocześnie wzrosła jednak sama sprzedaż gier, ale tylko dzięki Nintendo Switchowi.

Możemy zobaczyć również, które produkcje sprzedały się najlepiej we wrześniu. Niektórych być może zaskakuje fenomenalny wynik głośno krytykowanego za mikrotranskacje NBA 2K20. Tytuł zaliczył najlepszy miesiąc debiutu w historii wszystkich gier sportowych, dzięki czemu cała seria stała się 6 największą marką naszej branży (zepchnęła z tego miejsca Guitar Hero). Więc tak, nie liczyłbym na duże zmiany modelu biznesowego w kolejnej odsłonie. Większych zaskoczeń jednak na czołowych miejscach nie ma, chociaż Piscatella zauważył, że pierwszy raz od naprawdę dawna 8 na 10 wrześniowych bestsellerów to premiery.

Świetny wynik Borderlands 3 pozwolił produkcji wskoczyć także na 3 miejsce najchętniej kupowanych gier 2019. Także GTA V niezmiennie radzi sobie doskonale:

Kiedy jednak weźmiemy pod uwagę ostatnie 12 miesięcy, hity z końcówki 2018 zepchną nowości na dalsze miejsca.

Zapewne końcówka roku zdoła jeszcze namieszać nieco na listach bestsellerów. W końcu czekają nas premiery kilku potencjalnych hitów: nowe Pokémony, Jedi:Fallen Order czy Death Stranding. Na czołowych miejscach jednak do przetasowań raczej nie dojdzie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 19 października 2019, 17:02   Windcaller
@zadymek tak jakby pierwsza tabela "Sep 2019 Top 20 Sellers"
piątek, 18 października 2019, 17:18   Moooras
To nie wina producentów, to wina graczy.
piątek, 18 października 2019, 15:00   zadymek
"Oprócz poznania wyików wrześniowej sprzedaży gier w USA "
OK, to gdzie te wyniki sprzedaży? Pokieruje mnie ktoś?BTW Autokorekta wykryła błąd w cytacie.
piątek, 18 października 2019, 13:19   Quel
W Take 2 Interactive chyba dzien w dzien chodza pijani :D
piątek, 18 października 2019, 12:55   taz159357
Symulator kasyna za realną gotówkę z meczami koszykówki w tle zaliczył najlepszy debiut w historii gier sportowych? I don't want to live on this planet anymore...
piątek, 18 października 2019, 12:36   Bigshark26
Kurcze, Catherine na 19 miejscu w 2019 xD
10 letnia gra, wydana na PC w top 20.
piątek, 18 października 2019, 12:30   GolemPL
NBA 2K20 na pierwszym miejscu. No to ładne głosowanie portfelami.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Myśl na dziś: ucz się na błędach ludzi, którzy słuchają twoich dobrych rad.

Komentarzy:
1

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
10

Kupiliśmy z enkim Switcha, więc od dzisiaj w „Sprawdzam” będą pojawiać się także produkcje na konsolę Nintendo. Na pierwszy ogień dwie, a do tego pewna polska perełka. PS: Tak, polecajcie swoje ulubione produkcje na Switcha, najlepiej niezależne!

Komentarzy:
1

Za nami  pecetowa premiera Red Dead Redemption 2. Z tej okazji zapraszam was do wędrówki po Dzikim Zachodzie. Ale tym prawdziwym, jakże różnym niż świat znany wam z gier i filmów. Ruszajmy, by rozprawić się z narosłymi wokół niego mitami. Jiiiiiii-ha!

Komentarzy:
16

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z