Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Wybitni artyści na drugim Game Music Festival

CD-Action czwartek, 10 października 2019, 11:13 Info prasowe

Austin Wintory, Jesper Kyd, Kow Otani i inni. Goście drugiej edycji Game Music Festival potwierdzili swoją obecność we Wrocławiu w dniach 18-19 października 2019.


Wrocławski Game Music Festival to unikatowa i największa na świecie impreza poświęcona muzyce i udźwiękowieniu gier wideo. Tak jak w ubiegłym roku do stolicy Dolnego Śląska przylecą światowej klasy kompozytorzy i specjaliści od dźwięku, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami imprezy w Narodowym Forum Muzyki.

Oprócz trzech wielkich koncertów w trakcie festiwalu nie zabraknie wielu wartych uwagi warsztatów oraz paneli dyskusyjnych przeznaczonych nie tylko dla osób z branży muzycznej, ale także dla miłośników muzyki do gier wideo.

Obecność na tegorocznym GMF potwierdził Austin Wintory, wielokrotnie nagradzany kompozytor muzyki do gier i filmów, który opowie m.in. o swojej pracy nad muzyką interaktywną do gier Journey oraz Erica. The Symphony of the Desert (koncert z udziałem kompozytora) zaplanowano na wieczór 18 października.

Na imprezie będzie obecny także Jesper Kyd, aktywny w przemyśle gier wideo od późnych lat 80., którego pionierski, nowoczesny styl zapewnił mu obecność w wielu najlepszych grach naszych czasów. Kompozytor wystąpi między innymi w trakcie dyskusji z aktorem Davidem Batesonem – czyli niezastąpionym głosem Agenta 47, bohatera serii gier Hitman. Dla obu gości będzie to pierwsze i unikatowe na żywo spotkanie. Muzyka Kyda zabrzmi na finałowym koncercie festiwalu, The Symphony of the Shadows, 19 października.

Organizatorzy festiwalu w tym roku postanowili także poszerzyć program o muzykę z japońskich gier wideo, dlatego do grona gości tegorocznej edycji festiwalu dołączył kompozytor Kow Otani. Choć swoją karierę oparł głównie na pisaniu muzyki do seriali oraz filmów, obecnie rozpoznawany jest jako autor onirycznego soundtracku do gry Shadow of the Colossus, który zostanie zaprezentowany 19 października podczas sobotniego koncertu The Symphony of the Colossus.

Kolejnym kompozytorem, który odwiedzi Wrocław i poprowadzi warsztaty podczas festiwalu, będzie Gareth Coker, artysta młodego pokolenia, rozpoznawalny dzięki swojej muzyce do gry Ori and the Blind Forest.

Podczas festiwalu nie zabraknie również warsztatów dla inżynierów dźwięku, podczas których Marcin „Cedyń” Czartyński z People Can Fly opowie historię projektu, który wręcz prosił się o ambitne udźwiękowienie, co doprowadziło do zbudowania prawdopodobnie pierwszego, profesjonalnego studia nagrań w europejskim gamedevie.

Dzięki współpracy Game Muisc Festival z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT goście specjalni tegorocznej edycji GMF przylecą do Wrocławia zza oceanu i z Japonii na pokładach samolotów narodowego przewoźnika. Idea przyświecająca organizatorom festiwalu, której istotą jest poszerzanie muzycznych horyzontów i podążanie za wyobraźnią, jest spójna z wizją PLL LOT.

Oprócz ścieżki edukacyjnej oraz koncertów poświęconych muzyce do gier (Assassin’s Creed II, Journey, ICO, Shadow of the Colossus, The Last Guardian, Abzu, The Banner Saga, Hitman) organizatorzy wraz z partnerami imprezy przygotowali dla uczestników szereg atrakcji, które wypełnią czas podczas tego dwudniowego święta graczy.


 

Miejsce:

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu to imponujący gmach na mapie polskich filharmonii. Doskonała akustyka specjalnie zaprojektowanych sal koncertowych stawia NFM w czołówce najlepszych obiektów tego typu na świecie. Posiadają one nowoczesne systemy służące do zmiany akustyki, m.in. ruchomy sufit oraz przestrzenie akustyczne okalające sale, pozwalając na regulację długości wybrzmiewania dźwięku.

 

Artyści:

Orkiestra symfoniczna NFM Filharmonia Wrocławska powstała w 1945 roku i od tego czasu wykonała dziesiątki unikalnych projektów, promując także polską muzykę za granicą. Sound Factory Orchestra jest zaś projektem multimedialnym powołanym do życia w 2009 roku przez Roberta Kurdybachę. Celem SFO jest promocja i popularyzacja wydarzeń związanych ze sztuką współczesną, głównie w obszarze muzyki i sztuki wizualnej. Ponadto obu orkiestrom towarzyszyć będą inni artyści, w tym Chór Narodowego Forum Muzyki.

 

Partytury:

Przygotowaniem repertuaru i aranżacjami zajęło się kilku specjalistów, między innymi Aruto Matsumoto, Robert Kurdybacha, Michał Szarowicz i Ignacy Wojciechowski. Proces powstawania aranżacji był nadzorowany przez kompozytorów oryginalnej muzyki oraz przez wydawców poszczególnych produkcji.

 

Bilety:

Ceny za wstęp na pojedyncze wydarzenia zaczynają się od 59 zł i rosną w zależności od umiejscowienia na sali. Karnety na wszystkie koncerty festiwalu wyceniono od 349 zł. W sprzedaży są także ściśle limitowane karnety VIP, zapewniające dodatkowo spotkania ze wszystkimi kompozytorami, którzy pojawią się na festiwalu, a także wstęp na wydarzenia towarzyszące. W celu uzyskania aktualnych informacji warto odwiedzać stronę wydarzenia na Facebooku. Wszystkie rodzaje wejściówek są już dostępne na stronie Ticketmaster oraz w salonach sieci Empik.

 

O organizatorach:

Jesteśmy grupą ludzi zafascynowanych muzyką z gier wideo, którzy założyli Fundację Game Music, aby promować tę wyjątkową formę sztuki. Nasz zespół tworzy dwujęzyczny portal gamemusic.pl, który już od ponad 14 lat dostarcza wszystko to, co chcielibyście przeczytać i usłyszeć o dźwięku w grach.

Pochodzimy z Polski, lecz działamy na skalę międzynarodową. Działalność portalu obejmuje recenzje, wywiady i artykuły, lecz także organizację koncertów, warsztaty i panele dyskusyjne oraz wytwórnię płyt winylowych gamemusic records.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 18 października 2019, 12:33   szmotsu
hej, mam 2 bilety na koncert z muzyka Jespera Kyda a nie mogę iść - jest ktoś zainteresowany?
piątek, 11 października 2019, 1:24   DeeJayHMC
Kiedy tak o tym czytam, to aż mi ściska tylną część ciała iż nie mogę pojechać i posłuchać tego na żywo. Ciekawe czy będzie chociaż jakiś zapis video z tych koncertów do obejrzenia.
czwartek, 10 października 2019, 15:50   Mathius
Byłem na pierwszym festiwalu, było na prawdę ciekawie. Na ten akurat się nie wybieram, gdyż nie ciekawię mnie te konkretne tytuły. Czekam na ogłoszenie, mam nadzieję, przyszłorocznych planów :).
czwartek, 10 października 2019, 15:04   Samigraj
Chciałbym pójść, ale no szans nie mam, może za rok.
PS. Forum Muzyki w środku prezentuje się równie dobrze w rzeczywistości jak i na zdjęciach
czwartek, 10 października 2019, 14:56   tommy50
Ide na to.
Trzeba wspierac kulture gier video.
Gry to nie tylko gry online dla napieprzaczy w joystick.i esporty prywatnych firm (biznes twórców hardwaru), ale to takze kultura i porzadne gry single player.Gracze to nie tylko drace sie do sluchawki dzikusy.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Wiecie doskonale, który tytuł mam na myśli, prawda?

Komentarzy:
1

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« sierpień 2020
PWŚCPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31