Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Concrete Genie: Zdaje się, że osiedlowy malarz zna się na swojej robocie [RECENZJE][WIDEO]

Cursian środa, 9 października 2019, 10:43 News

Pokazano też obszerny fragment rozgrywki.

Dzieło Pixelopus w naszej części świata debiutuje dopiero dziś, ale Amerykanie grają od wczoraj i wygląda na to, że bardzo sobie ten fakt cenią. Podobnie zresztą jak większość recenzentów. Średnia ocen dla wersji na PS4 (jedynej dostępnej, bo Concrete Genie to tytuł na wyłączność) wynosi 77%. Poniżej znajdziecie wybrane opinie.

 • Daily Star: 5/5
 • Hardcore Gamer: 4,5/5
 • GamesRadar+: 4,5/5
 • IGN: 8/10
 • Twinfinite: 4/5
 • Destructoid: 8/10
 • Worth Playing: 7,5/10
 • Vandal: 7,5/10
 • Shacknews: 7/10
 • Push Square: 7/10
 • Eurogamer Italy: 6/10
 • EGM: 2/5

Daily Star nie przebiera w słowach i wystawia maksymalną ocenę:

Pixleopus dokonało triumfalnego powrotu dzięki Concrete Genie: od pierwszego pociągnięcia pędzlem, będziesz tak zachwycony kolorystyką i fabułą, że kiedy gra dobiegnie końca, natychmiast zechcesz do niej powrócić, by pomalować miasto na czerwono, niebiesko... i zielono.

Twinfinite chwali oprawę graficzną, ale zauważa też pewne problemy z tożsamością gry:

Concrete Genie jest niesamowicie zaprojektowane i ma styl, który budzi grę do życia i nie pozwala jej wtopić się w tłum wszystkich innych produkcji na rynku. Jednakże z powodu dziwnych decyzji projektowych w ostatnim etapie zabawy, nietrudno stwierdzić, że nie udaje jej się stać czymś nadzwyczajnym z powodu dziwnych rozwiązań w rozgrywce i niejasnej wizji tego, za co gra chce być ostatecznie zapamiętana.

Recenzent Shacknews bawił się nieźle, choć narzeka na krótką kampanię:

Concrete Genie jest całkiem satysfakcjonującą przygodą, nawet jeśli kończy się po czterech czy pięciu godzinach głównej kampanii. Jak na tę cenę to nieco krótko. Jednakże pomiędzy wszystkimi kartkami, jakie Ash zbiera do swego notatnika, mieszczą się setki rozmaitych kombinacji artystycznych. Powiedziałbym, że Pixelopus w dużej mierze dobrze wykorzystuje swój czas, dzięki rozmaitym stylom i głównemu bohaterowi, jakim jest Ash. Nie jest to arcydzieło, ale Concrete Genie to i tak niezły kawałek sztuki.

Z przedmówcami zupełnie nie zgadza się EGM:

Concrete Genie z pewnością ma serce we właściwym miejscu, a system malowania początkowo zachwyca, ale ostatecznie gra wydaje się pozbawiona celu, który wystarczyłby na wypełnienie i tak niedługiego czasu zabawy. Ozdabianie miasta własnoręcznie zaprojektowanymi widokami szybko traci sens, kiedy tylko zorientujesz się, że nie ma znaczącego wpływu na rozgrywkę. Nawet dodane w połowie walki nie są w stanie zlikwidować wrażenia, że Pixelopus nie potrafiło zbudować pełnowartościowej gry wokół prostego pomysłu.

Poniżej możecie zerknąć na onszerny fragment rozgrywki.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 9 października 2019, 17:54   keksxd
@ toyminator
NAprawdę jest az tak krótka? Szkoda Wczoraj zaciąłem, pograłem z 30min i jestem zachwycony, ale za 109pln nie ma co żałować, Journey czy shadow of colossus też były krótkie ale to godne zagrania gry które zapamiętam na długo.Tak przy okazji grafika jest obłędna, czasami można grę pomylić za prerenderowaną pełnoprawną animacją która mogłaby trafić do kina
środa, 9 października 2019, 10:52   toyminator
Gra jest śliczna. Ale jest okrutnie krótka. Niby jest to gra akcji,ale walka jest dopiero pod koniec,tak na jedną godzinkę. A sama gra trwa 3-4 godziny. Ogólnie wygląda to jak większe demo. A mogła z tego być naprawdę świetna gra akcji z platformówką. A jest tylko ciekawy projekt.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
14

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z