Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Writers Guild Awards: W 2020 zabraknie kategorii dla najlepszego scenariusza z gry

Witold poniedziałek, 7 października 2019, 9:34 News

Powodem jest to, że... gier jest po prostu za mało.

Nagrody amerykańskiej gildii scenarzystów już na dobre zadomowiły się w naszej branży. Pierwszy raz wręczono jest w 2008 i od tamtej pory rokrocznie denerwowaliśmy się, kiedy wygrała akurat taka produkcja, a nie inna (bo trzeba przyznać, że WGA przyznawano często dość kontrowersyjnie – w takim 2016 Rise of the Tomb Raider pokonał trzeciego Wiedźmina czy Pillars of Eternity). Nie jest też tak, że w branży każdy się koniecznie zabija o nominację – rok temu np. Rockstar nie zgłosił do walki o nią swojego Red Dead Redemption 2 (najpewniej z powodu wymogu zaangażowania scenarzystów należących do związków zawodowych).

Tak czy owak wygląda na to, że od przyszłego roku nie będziemy musieli przejmować się słusznością wyborów gildii. Writers Guild przysłało bowiem Hollywood Reporter oświadczenie o decyzji dotyczącej przyszłorocznej edycji imprezy.

W 2020 r. nie zostanie wręczona nagroda za scenariusz do gry wideo. Kategoria ta zostanie jednak przywrócona, gdy pojawi się odpowiednia liczba gier objętych nadzorem WGA, aby zapewnić proces wyboru nagrody mający sens i znaczenie.

Wygląda więc na to, że coraz większej liczbie developerów nie zależy na tej nagrodzie aż tak, żeby zgłaszać do niej swojej nominacje. Miejmy jednak nadzieję, że w 2021 Writers Guild Awards powróci (może z innymi kryteriami i większą tolerancję dla gier zatrudniających scenarzystów spoza gildii?). Ot, idealnie, żeby nagrodę zgarnął Cyberpunk, prawda?

Pierwotnie pomieszałem zupełnie cytat i zmieniłem jego znaczenie o 180 stopni – przepraszam, błąd poprawiony, kawa jeszcze nie zdążyła zadziałać.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 7 października 2019, 20:14   skurczybyczek666
@Witold:
"innymi kryteriami i większą tolerancję" - w tym kontekście powinno być "tolerancją".
poniedziałek, 7 października 2019, 11:58   witold
@down Przepraszam wszystkich, głupi błąd i to w tak podstawowej sprawie. Poprawione, kolejna kawa w drodze, postaram się zachować przytomność umysłu. Dziękuję za zwrócenie uwagi!
poniedziałek, 7 października 2019, 10:57   ermo3
Dokładnie, coś się tutaj pomieszało.
poniedziałek, 7 października 2019, 10:29   piterbro
Coś Wam się bardzo pomyliło... WGA zawiesiło tę nagrodę, bo gier kwalifikujących się do niej jest ZA MAŁO. Angielski, moi drodzy, nie jest trudny...

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
16

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z