Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Civilization VI zmierza na konsole [WIDEO]

Witold środa, 25 września 2019, 8:43 News
PC

Teraz nie będziecie mieli już żadnej wymówki, żeby nie zrzucić atomówki na Gandhiego.

Nawet nie wiem kiedy to się stało, ale ostatnia odsłona kultowej serii Sida Meiera już zaraz skończy trzy lata. Co istotne, pierwszy raz w historii cyklu gra trafiła również na konsole (tzn. pełnoprawna część, a nie takie Revolution) – i to nie stricte stacjonarne, a mobilne, ponieważ wpierw zawitała na urządzeniach z iOS-em, a później na Nintendo Switch. Spora grupa graczy pozostawała jednak poza zasięgiem Firaxis, więc studio postanowiło zdobyć ostatnie bastiony opornych.

Mowa rzecz jasna o PS4 i Xboksie One. Civilization 6 wraz z dodatkami Rise & Fall oraz Gathering Storm (niestety nie zawartymi w podstawowej edycji, trzeba je kupić w oddzielnym pakiecie) zmierza ku naszym „poważnym” konsolom.

„Jeszcze tylko jedną turę” posiadacze Xboksów One i PS4 zagrają 22 listopada.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 28 września 2019, 13:29   cali
Civilization zawsze otrzymuje porty na konsole i urządzenia przenośne. Nie odbija się to na produkcji wersji PC.
środa, 25 września 2019, 15:00   Demilisz
"Spora grupa graczy pozostawała jednak poza zasięgiem Firaxis" - gdyby tak było to by dostali grę dawno temu, a nie trzy lata po premierze i rzuconą jak ochłap. Firaxis doskonale wie, że na PS i Xboxach dużej bazy fanów Civki nie ma, ale mogą trochę dorobić przy minimalnym ryzyku.
środa, 25 września 2019, 10:54   Sejman
Dojenie przez 2K Games czas zacząć. Pewnie dowalą cenę 250 PLN za samą podstawkę, a dodatki sprzedawane będą osobno. No i nie mogę się już doczekać tych czasów wczytywania :D

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
8

Kupiliśmy z enkim Switcha, więc od dzisiaj w „Sprawdzam” będą pojawiać się także produkcje na konsolę Nintendo. Na pierwszy ogień dwie, a do tego pewna polska perełka. PS: Tak, polecajcie swoje ulubione produkcje na Switcha, najlepiej niezależne!

Komentarzy:
1

Za nami  pecetowa premiera Red Dead Redemption 2. Z tej okazji zapraszam was do wędrówki po Dzikim Zachodzie. Ale tym prawdziwym, jakże różnym niż świat znany wam z gier i filmów. Ruszajmy, by rozprawić się z narosłymi wokół niego mitami. Jiiiiiii-ha!

Komentarzy:
15

Wśród asów światowej branży komputerowej nie brak i takich nazwisk, które brzmią bardzo swojsko. Znacie (choćby z moich tekstów) Jacka Tramiela/Trzmiela, na pewno słyszeliście też o niejakim Stevie Wozniaku. Ostatnio też jest głośno o Paulu Baranie, jednym z „ojców” internetu. Ale czy wiecie, że była szansa, by największą gwiazdą spośród nich był Jacek Karpiński?

Komentarzy:
12

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z