Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Borderlands 3 ze świetnymi wynikami na pecetach mimo sporych problemów technicznych

Witold poniedziałek, 16 września 2019, 14:35 News
PC

W programie znikające save'y, poważne spadki liczby klatek, psujący się multiplayer i umowna kompatybilność z DirectX 12.

Jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku nie zawiodła. „Trójka” zebrała bardzo dobre oceny, a fani generalnie są naprawdę z niej zadowoleni... no chyba że grają na pecetach. Rzecz jasna nie wszyscy (w redakcji tylko Ninho miał problemy ze spadającą liczbą klatek, Bastian i Krigore niczego takiego nie uświadczyli), chociaż wciąż zdecydowanie więcej osób mogło narzekać, niż można się tego było spodziewać.

U niektórych winnym kilku błędów był launcher Epica (jego wyłączenia załatwiało sprawę), jednak najwięcej zamieszenia zrobiła obsługa DirectX 12. A może powinienem raczej powiedzieć „brak obsługi DirectX 12”, ponieważ jego odpalenie w większości przypadków kończyło się wydłużonym czasem ładowania (i to nawet kilkunastokrotnie). Gearbox zapowiedział jednak, że patch naprawiające te błędy jest już w drodze – niestety nie wiemy, kiedy trafi na serwery. Gra lubi się też bez powodu zawiesić i gubić klatki, a także oszaleć w multiplayerze (mój ulubiony przypadek: jeden gracz opowiadał, że gdy połączył się z inną osobą będącą dużo dalej w fabule, Borderlands odpaliło w jednej chwili wszystkie nagrania głosowe z misji fabularnych, których sam jeszcze nie ukończył. Naraz.). Tutaj rozwiązaniem jest... stworzenie postaci tylko i wyłącznie do zabawy z innymi ludźmi. Dodatkowo niektórzy gracze zgłaszają, że produkcji zdarza się skasować zapisy gry – jest to najpewniej związane z chmurą Epica, dlatego lepiej przez jakiś czas save'ować tylko na dysku.

Nie najlepsza optymalizacja nie wpłynęła jednak na wyniki pecetowej wersji gry. Jak chwali się Randy Pitchford, „trójka” radzi sobie lepiej od poprzedniczki.

Ciekawostka: na PC dane są takie, że największa liczba jednocześnie grających w Borderlands 3 na premierę jest około dwa razy wyższa niż największa liczba jednocześnie grających w Borderlands 2 w całej historii tej produkcji. WOW! Jesteście świetni!

Rzecz jasna trudno traktować to jak precyzyjne dane liczbowe, ale wygląda na to, że gra poradziła sobie na premierę naprawdę dobrze. A nie było to ostatnie słowo Pitchforda (chociaż nie zaznaczył, czy tym razem mówi tylko o pecetach):

Niesamowity dzień z nowym rekordem równocześnie grających (i liczba wciąż rośnie). Najlepsze wyniki w historii Gearboksu! […]

A później

[…] W jakiś sposób dzisiejsza liczba równocześnie grających jest wyższa niż wczorajszy rekord. To znacznie przekracza oczekiwania, a nasze systemy wydają się przy tym trzymać mocno!

No cóż, nie poznamy niestety odpowiedzi na jedno z pytań retorycznych, które pojawiły się pod wpisami Pitchforda: „Ciekawe, o ile wyższe byłyby te liczby, gdy gra równolegle pojawiła się na Steamie?” Możemy tylko się zastanawiać.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 16 września 2019, 23:11   Niziur
Ruszyły beta testy.
poniedziałek, 16 września 2019, 22:29   DETHKARZ
Należy pamiętać, że Randy Pitchford to niezły kłamca. Więc nie można brać jego słów na poważnie.
poniedziałek, 16 września 2019, 20:23   korinogaro
Ta gra działa na PS4 i Xboxie tak jak Borderlands 2 działało na PS3 i X360. Czyli marnie :D
poniedziałek, 16 września 2019, 19:30   Aqwet
A czy czasem obecnie nie da się już sprawdzać o ile nie upubliczni się konta?
poniedziałek, 16 września 2019, 19:15   CzlowiekKukurydza
Reasumując: 'Mamy szczegółowe dane dotyczące ilości graczy BL2 na steamie, nieważne czy mówimy o roku 2019 czy 2012'. A co do trójki to mamy słowo naczelnego manipulatora który sprzedał dupę temu kto dał więcej.
poniedziałek, 16 września 2019, 17:47   Ogoorek1
https:steamdb.info/app/49520/graphs/ Pozdrawiam
poniedziałek, 16 września 2019, 17:46   RF
Strona steamcharts.com. można tam sprawdzić ile osób gra, grało w przeciągu 24h, 7 dni i ile było najwięcej
poniedziałek, 16 września 2019, 17:45   Ogoorek1
Według steamdb najwięcej ludzi w danym momencie grało w BL2 7 lat temu (124,678).
poniedziałek, 16 września 2019, 17:17   1wariat1
@Windcaller Jeśli tak rzeczywiście jest to przepraszam. Sam nie wiem gdzie sprawdzić, a kolega niżej sformułował swoją wypowiedź jakby to był wynik jaki gra osiągnęła na samym początku, a nie ten najwyższy w ogóle.
poniedziałek, 16 września 2019, 17:08   Windcaller
@1wariat1 wg Steam charts najwyższa liczba ludzi grających naraz to właśnie 125k co zwykle następuje po premierze.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
14

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z