Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Assassin´s Creed Odyssey: Niedługo zwiedzimy starożytną Grecję bardziej „historycznie”

Witold czwartek, 5 września 2019, 11:27 News

Przypomnijmy: bezpłatnie, a za przewodników posłużą nam profesjonalni historycy.

Odyseja Kasandry podbiła serca... Hm? Ech, no niech wam będzie. Odyseja Kasandry i Aleksiosa podbiła serca zarówno fanów serii (chociaż niekoniecznie tych, którzy nie polubili się z rewolucją zafundowaną cyklowi w Origins), jak i osób do tej pory wzbraniających się od grania w Asasyny. Możemy oczywiście (słusznie) marudzić na m.in. rozwodnienie fabuły dziesiątkami aktywności pobocznych, które sztucznie wydłużają przygodę o co najmniej kilkadziesiąt godzin, ale piękno Hellady wszystko to nam powinno wynagradzać.

Bo to właśnie Grecja okresu wojny peloponeskiej była jedną z głównych bohaterek ostatniego Assassin's Creeda. Ikoniczna dla serii możliwość poznania historycznych postaci i wplecenie ich w fabułę tutaj działały z podwójną siłą (Sokrates>wszyscy inni), a pieczołowitość, z jaką oddano architekturę czy sztukę, a nawet krajobraz greckich poleis, po prostu zachwycała. Warto więc przymknąć oko na te kilka błędów merytorycznych, które się uchowały w produkcji – zwłaszcza że już niedługo pojawi się w niej zapowiadany od dawna tryb Discovery Tour. W nim to prowadzeni przez historyków poznamy lepiej rzeczywistość Greków i pokazane w tytule zabytki. Usłyszymy też sporo o samej wojnie peloponeskiej i najważniejszych postaciach żyjących w jej trakcie. Darmowa aktualizacja do Assassin's Creed Odyssey pojawi się już 10 września.

 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 6 września 2019, 2:23   Acererak
Mnie ciekawi czy znowu będą cenzorskie muszelki :D
czwartek, 5 września 2019, 17:36   Griszczuk
Ciekawe czy tym razem będzie to po polsku.
czwartek, 5 września 2019, 14:16   Nezi23
Tak bardzo historycznie jak na to pozwoli politically correct culture, którą panowie od Ubi od pewnego czasu wdrażają do Assassasynów.
czwartek, 5 września 2019, 11:53   Samigraj
Tak jak w kwestii rozgrywki Odyssey mnie odrzuciło tak z chęcią wrócę do gry żeby zwiedzić starożytną Grecję

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Assassin’s Creed Odyssey: Już dziś ruszają darmowe wycieczki po Grecji [WIDEO]

News
wtorek, 10 września 2019

assassins-creed-odyssey-juz-dzis-ruszaja-darmowe-wycieczki-po-grecji-wideo A przy okazji warto zgarnąć darmowe DLC z Sokratesem, jeżeli je wcześniej przegapiliście.

Komentarzy:
0

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Od paru dni siedzę w Wielkiej Brytanii, korzystając z ostatnich chwil przed Brexitem. Nie miałam w zeszłym tygodniu czasu na wielogodzinne posiadówy z laptopem na kolanach, więc dziś garść krótkich produkcji na kilka gryzów.

Komentarzy:
4

Ta konsolka to taki komputerowy odpowiednik Fiata 126p. Małe to i przestarzałe – ale kiedyś bardzo w Polsce popularne i do dziś szczerze kochane przez posiadaczy. A do tego wiąże się z nią dość ciekawa historia.

Komentarzy:
9

Mieszczący się we Wrocławiu polski oddział MSI zaprosił nas do siebie na wystrzałową – dosłownie! – premierę swojego laptopa. Dowiedzieliśmy się tam kilku rzeczy. Po pierwsze: wciąż istnieją laptopy ważące ponad 4 kg. Po drugie: laptopa da się stabilnie podkręcić do 5 GHz. A po trzecie – pacyfiści, jak się okazuje, strzelają lepiej od niejednego weterana.

Komentarzy:
6

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z