Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITLand of War: Polski FPS o wrześniu 1939 (i nie tylko) [WIDEO]

Witold poniedziałek, 2 września 2019, 10:27 News

Zobaczymy w nim najważniejsze wydarzenia tego okresu.

Wczoraj uczciliśmy 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej – wydarzenia tyle tragicznego, co przemaglowanego przez naszą branżę gier przeróżnych gatunków. Chociaż złote czasy Medal of Honor: Allied Assault i pierwszych Call of Duty bezpowrotnie minęły, wciąż powstają tytuły starające się pokazać historie z tego okresu na nowo. Niedługo (choć nieco później niż zakładaliśmy) zagramy w np. Warsaw, a na horyzoncie pojawiła się już kolejna polska produkcja chcąca ukazać polską perspektywę w czasie wojny.

W Land of War autorstwa MS Game wcielimy się w Piotra Kowalskiego, który jakimiś sposobami zahaczy o większość najważniejszych punktów kampanii wrześniowej. Na własne oczy zobaczymy więc ruiny zbombardowanego Wielunia, z pokładu „Śmiałego”, pociągu pancernego, ostrzelamy Niemców pod Mokrą, przejedziemy się legendarną tankietką TKS, weźmiemy udział w obronie Warszawy czy Helu, a także zapolujemy na wraże czołgi w puszczy Kampinoskiej (i byłbym zdumiony, gdybyśmy nie poznali przy tej okazji Edmunda Orlika).

Trudno stwierdzić, czego powinniśmy się spodziewać – opis sugeruje FPS-a w dawnym stylu, gdy główny bohater w toku rozgrywki stawał się artylerzystą, czołgistą, snajperem etc. Land of War wyjdzie na pecetach (już zresztą możemy ją dodawać do listy życzeń na Steamie) w 2020.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 4 września 2019, 22:42   Kordianbolszewik
A spierdzielimy przez Rumunię z całym rządem też? XD
wtorek, 3 września 2019, 15:07   Tirpitz1941
@Shaddon
Serio, skończ bo robisz z siebie pośmiewisko. Ile ty masz lat? 12? Nie było i prawdopodobnie nie będzie 100% zgodnej historycznie gry. To że coś jest oparte czy inspirowane wydarzeniami historycznymi nie znaczy, że wszystko misi być jak 1 do 1. Battlefield 5 miał tygrysy w 1941 roku, CoD-y nie lepsze. To jest gra a nie muzeum. I nadal masz jakieś problemy mimo, że wszystko zostało już wyjaśnione. Idź żyj w tym swoim małym świecie, szkoda na ciebie czasu.
wtorek, 3 września 2019, 14:53   tupolew519
Coś wspaniałego. :)
wtorek, 3 września 2019, 14:02   freynir
Chcecie dobrą grę o Wrześniu 1939? Odkopcie z archiwów „Piotrków 1939”. Myślę, że McAbra mnie poprze.
wtorek, 3 września 2019, 10:47   arturdzie
@Shaddon Zapodać link z informację, że twórcy mają otrzymać dotację od rządu?
wtorek, 3 września 2019, 9:39   Shaddon
@Tirpitz1941
Hej, ale nie pisz tak, bo zrobi mi się smutno... Z drugiej strony, masz trochę racji: rzeczywiście żaden ze mnie historyk, choć najwyraźniej i tak wiem znacznie więcej niż osoba odpowiedzialna za ten zwiastun. No i to nie ja będę wyciągać rękę po dotację dla gry rzekomo odnoszącej się do "prawdziwych historycznych wydarzeń" (cytat z opisu trailera).
wtorek, 3 września 2019, 7:00   Tirpitz1941
@Shaddon
Ty masz serio jakieś problemy ze sobą. Czepiasz się wszystkiego. Po pierwsze devsi nigdzie nie powiedzieli, że ma być to symulator gdzie wszystko jest idealne. To jest GRA KOMPUTEROWA i niektóre rzeczy muszą być przystosowane do gameplayu. W battlefield też się strzela z bez rozkładania broni. Co jest oczywiście możliwe, PTRD znacznie cięższy i większy kaliber na YT ma filmik gdzie żołnierz strzela na stojąco. Naprawdę przestań bo jest to dość żałosne, nie podoba się to do widzenia.
wtorek, 3 września 2019, 6:36   Tirpitz1941
@Shaddon
Akurat co ty chcesz mało kogo obchodzi. I na pewno nie ty decydujesz na co pójdą te dotacje. Jak widać po trailerze, oceny bardzo pozytywne, więc ludziom się podoba. Nie jesteś pępkiem świata. Jak masz problem to napisz do ministerstwa zażalenie. I o czym ty w ogóle znowu płaczesz? Jaki karabin p.pancerny? Co ci znowu nie pasuje. Jak widać po twoich komentarzach o historii to ty nie masz zielonego pojęcia ale wypowiadasz się pierwszy. Weź już się nie kompromituj.
wtorek, 3 września 2019, 1:33   Shaddon
@Tirpitz1941
Czyli mamy zacząć oceniać sens powstawania tego projektu dopiero po tym jak już zgarnie państwową dotację, czyli nasze (podatników) pieniądze? Sorry, to chyba jednak nie powinno tak działać. Osobiście nie chcę, by z takich źródeł finansowano kogoś, kto dotykając tak ważnego fragmentu historii Polski nie ma nawet pojęcia, w jaki sposób używano jednej z ikon ówczesnego uzbrojenia naszego wojska. 10 kilogramowy karabin przeciwpancerny to nie byle Mauser, choć dla twórców gry różnica nie istnieje.
wtorek, 3 września 2019, 0:58   Sapiens
@zalewa211 i@Tirpitz1941 - W moim odczuciu ta gruba lufa kojarzy mi się z Kommisionsgewehr/Gewehr 88 :P

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
14

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z