Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Epic Games Store: Zapisy w chmurze niedostępne dla Hyper Light Drifter

Kaladin sobota, 17 sierpnia 2019, 16:06 News

Lista tytułów troszkę się więc skurczyła.

Sierpniowa aktualizacja sklepu Epica miała przynieść wszystkim graczom, od dawna wyglądaną, opcję zapisu stanu gry w chmurze. A, że na horyzoncie majaczyły już świetne tytuły, do odebrania za darmo, wielu graczy zacierało ręce na myśli o weekendzie spędzonym w Mutant Year Zero czy Hyper Light Drifter. No, ale sielanka nie mogła trwać zbyt długo – Epic wyłączył możliwość zapisu w chmurze dla Driftera.

Problemy zaczęły się w momencie, gdy gracze, chcący odpalić tytuł z poziomu swojego launchera, napotykali na problemy powodujące "wykrzaczanie się" platformy. Szybka interwencja Epica i krótkie śledztwo zaowocowały wyłączeniem opcji zapisu w chmurze w grze na 24 godziny.

Korporacja szybko się jednak z tej deklaracji wycofała i obecnie utrzymuje, że opcja zapisu nie powróci do produkcji "w najbliższym czasie". Na całkowite rozwiązanie problemu przyjdzie nam jeszcze poczekać, aż programiści Epica upewnią się, że błąd nie zagraża innym grom i wprowadzą stosowną łatkę naprawiającą glitcha.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Epic Games Store,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 13:53   Windcaller
Mi ok. 2 tygodnie temu Monster Hunter World zepsuł sejwa z 300+ godzinami gry bez żadnego crasha czy innego dziwnego przypadku. W chmurze sejw był w w porzadku i mogłem grać bez straty nawet sekundy postępu.
poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 4:39   DETHKARZ
@Janek500 Jak dopiero? Przecież ich launcher już od dawna istnieje...
niedziela, 18 sierpnia 2019, 20:46   Janek500
Platforma, która dopiero wystartowała ma problemy techniczne? NIEMOŻLIWE!
niedziela, 18 sierpnia 2019, 0:00   fragmajster
Śledzę trochę scene "underground" ekipy robią "obejścia" do gier zwykli "Joe" potrafią w swoich "witamnkach" dać opcję BACKUP SAVE a taka firma z bilionami nie potrafi wdrążyć zapisu w chmurze i to poprawnie go wdrążyć.
Ostatnio widziałem chłopina napisał Launcher pod wszystkie klienty, łączy je całość savy program wysyła automatycznie do chmury klienta albo na naszego dropboxa/gd etc.
Magia.
sobota, 17 sierpnia 2019, 23:39   taz159357
@zadymek Powiem tak, fallout robi z 10 aktywnych zapisów więc popsuty nie robi żadnego problemu, ponieważ są te starsze o 5minut. Co do innych gier nigdy nie spotkała mnie negatywna sytuacja z chmurą, a trochę jej używam (300h + w skyrimie, 200+ w New Vegas, tyle samo w wiedźminie itd.). To, że chmura nie zapisała tych 40h gry to tylko i wyłącznie moja wina, ponieważ nie czekałem aż gra wyśle zapisy do steama tylko od razu po wyjściu z gry wyłączałem klienta. Gra bez chmury była by dla mnie utrapieniem.
sobota, 17 sierpnia 2019, 22:07   zadymek
@Ja też się poprawię.Miało być " A jakbyś NIE sformatował..."
:)
sobota, 17 sierpnia 2019, 22:02   zadymek
"Chmura to komfort, że nie ważne vo zrobie z PC, czy mi się popsuje coś z komputerem, czy popsuje się save, będę mógł odzyskać swoje zapisy."
No właśnie napisałeś jaki to komfort - 40h gry poszło się paść. A jakbyś sformatował tego czterdziestogodzinnego zapisu, to pewnie by ci ten "komfort" go nadpisał ;)BTW O tak, zwłaszcza uszkodzony zapis odzyskasz za pomocą chmury (i może jeszcze tej na Steam?).
sobota, 17 sierpnia 2019, 21:36   taz159357
*stanie Nie chodziło o czynność związana z wydalaniem.
sobota, 17 sierpnia 2019, 21:35   taz159357
@Panowieponiżej
Da się jeszcze funkcjonować w dzisiejszych czasach bez chmury? Sam odczułem jak bolesną sprawą jest utrata savów gdy po formacie i ponownej instalacji Fallouta 4 okazało się, że chmura zapisała mi tylko save z 1 godziny a pozostałe 40h grania poszło się paść. Chmura to komfort, że nie ważne vo zrobie z PC, czy mi się popsuje coś z komputerem, czy popsuje się save, będę mógł odzyskać swoje zapisy. Naprawdę smutne musi być życie ze świadomością, że gdy cokolwiek sranie się z PC wszystko stracę
sobota, 17 sierpnia 2019, 21:23   w1ntermu7e
@pablo też niestety tak miałem z Metrem - laptop padł i potem niemiła niespodzianka z zapisami - pustka :(

O autorze

Kaladin

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Z racji, że chcemy, byście wiedzieli, co u nas słychać (czasem nawet o to zapytacie w prywatnej wiadomości) i zwyczajnie lubimy sobie pogadać, postanowiliśmy codziennie publikować redakcyjnego gamewalkera. Będziemy opowiadać, dyskutować i co tylko nam jeszcze przyjdzie do głowy. 

Komentarzy:
12

Soundbary kojarzone są na ogół z kinem domowym – nie znaczy to jednak, że omijają świat gamingu. Crative Stage jest takim urządzeniem przeznaczonym właśnie dla graczy. Do tego stosunkowo tanim i z założenia będącym alternatywą dla standardowych głośników podpinanych do komputera. I muszę przyznać, że jest to bardzo ciekawy zamiennik.

Komentarzy:
6

W menu posypki o smaku cenzury, majsterkowania i dziury w ziemi.

Komentarzy:
2

…ale w wyobraźni frunę na skrzydłach indyków!

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z