Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Spelunky 2 dopiero w przyszłym roku

Witold piątek, 16 sierpnia 2019, 11:46 News

Właściwie to powód do radości, widmo przedwczesnej siwizny nieco się oddala.

Ponad dekadę temu pierwotna wersja gry Dereka Yu zdobyła w internecie sporą popularność i to nie tylko dzięki swojej darmowości. Jednak to dopiero późniejsza edycja, już jako pełnoprawny i płatny tytuł, skradła serca tysiącom fanów platformówek i rogue like'ów na całym świecie.

Zaskakująco bezlitosna (uważajcie, oprawa graficzna naprawdę potrafi zwieść), a przy tym niesamowicie wciągająca produkcja jeszcze w tym roku miała się doczekać sequela. Niestety, wygląda na to, że nic z tego. Twórca ogłosił bowiem na Twitterze, że są małe szanse, żeby jego studio zdołało się wyrobić do końca 2019.

Hej, fani Spelunky! Niestety, nie sadzę, że wypuścimy Spelunky 2 w tym roku. Produkcja wciąż idzie dobrze i nie jesteśmy zbyt daleko od celu, ale zawartość i detale gry wymagają więcej czasu.
Dzięki za waszą cierpliwość.

Niewątpliwie szkoda, ale takie są uroki gamedevu (i niezależnych studiów). Wiemy przynajmniej, że możemy spodziewać się dopracowanej produkcji – chociaż po „jedynce” nie jesteśmy tak jakoś specjalnie zaskoczeni.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 17 sierpnia 2019, 11:45   lukegaX
@aRo która jedynka? ta z 2008, czy ta z 2013 ?
piątek, 16 sierpnia 2019, 15:20   aRo
Jak będzie co najmniej równie dobra co jedynka, to chętnie poczekam :)

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Myśl na dziś: ucz się na błędach ludzi, którzy słuchają twoich dobrych rad.

Komentarzy:
4

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
10

Kupiliśmy z enkim Switcha, więc od dzisiaj w „Sprawdzam” będą pojawiać się także produkcje na konsolę Nintendo. Na pierwszy ogień dwie, a do tego pewna polska perełka. PS: Tak, polecajcie swoje ulubione produkcje na Switcha, najlepiej niezależne!

Komentarzy:
1

Za nami  pecetowa premiera Red Dead Redemption 2. Z tej okazji zapraszam was do wędrówki po Dzikim Zachodzie. Ale tym prawdziwym, jakże różnym niż świat znany wam z gier i filmów. Ruszajmy, by rozprawić się z narosłymi wokół niego mitami. Jiiiiiii-ha!

Komentarzy:
16

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z