Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Zapowiedziano King’s Bounty 2 [WIDEO]

Cursian czwartek, 15 sierpnia 2019, 16:51 News

Krewniak Heroesów powraca w znacznie poważniejszej formule.

Choć seria King’s Bounty sięga growej prehistorii, większość z was kojarzy zapewne przede wszystkim nowożytne wydania z Wojowniczką księżniczką na czele. Jeśli nie wiecie o czym mowa, pomyślcie o niej jak o krewniaczce Heroesów. Nie musicie jednak nadrabiać żadnych zaległości, bo zapowiedziana właśnie „dwójka” będzie stanowiła zupełnie odrębny projekt.

Gra porzuciła komiczny charakter poprzedniczek i stawia na znacznie poważniejszy klimat. Widać to zarówno w realistycznej grafice, jak i rysie fabularnym. Nostria, jedno z królestw świata Antary, zmaga się z falą kolejnych kryzysów. Nie dość, że poszczególne hrabstwa rzucają się sobie do gardeł, to trakty zaczynają roić się od potworów i bandytów. Cały ten bałagan może ogarnąć tylko jeden z kilku wybrańców. Na tę chwilę poznaliśmy wyłącznie byłego rycerza Ivara. Opowieść ma być nieliniowa, a nasze działania i decyzje będą oceniane przez mieszkańców świata gry. Oczywiście nie wszystko da się załatwić pokojowo i czasem przyjdzie nam chwycić za broń – w stylu Heroesów.

Premiera na PC, XBO i PS4 w 2020.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 17 sierpnia 2019, 17:35   Windcaller
Hirołsy są świetne ze względu na multi, strategię i ekonomię, albo King's Bounty bije je na głowę kampanią dla jednego gracza i walką. Mam nadzieję że reboot będzie dobrym następcą, trochę będzie mi brakować humoru i lekkiego klimatu.
sobota, 17 sierpnia 2019, 1:21   Spokoluzak
Wreszcie coś się ruszylo. Jeśli mam jakąś ulubioną serię gier, to King's Bounty właśnie. Szczerze, przyjąłbym chętnie nawet piątą grę w tym samym stylu co poprzedniczki. No może poza walką, która w Dark Side była zbyt ułatwiona.
piątek, 16 sierpnia 2019, 13:01   SerwusX
O ile w hirołsach scenariusze, zwłaszcza multi, są siłą tej marki, to kampania leży i kwiczy. Podobno istnieje jakiś legendarny człek, który ukończył jakąś kampanię w którejś części, ale ja w to nie wierzę. :) KB to tylko kampania i jest naprawdę przyjemna.
piątek, 16 sierpnia 2019, 3:30   DEO
Grałem w którąś cześć z Cd action - było to tak słabe w porównaniu do heroes 5 że spróbowałem 2x i podziękowałem...
piątek, 16 sierpnia 2019, 0:45   Galbraith
@goliat Stara odsłona była tylko jedna. Rosyjskojęzyczna nieoficjalna "dwójka" z 1993 roku nielegalnie wykorzystywała nazwę w grze zrobionej przez Ukraińca - fana oryginału.
czwartek, 15 sierpnia 2019, 22:17   Darkstar181
Nawet dobrze to wygląda. Całkiem znośnie. I wcale nie tak cukierkowato.
czwartek, 15 sierpnia 2019, 22:05   Muidus
oby gra nie miała cukierkowatej grafiki, po pogrąży to serie w nisze
czwartek, 15 sierpnia 2019, 21:03   Sveniu
Humor i lekkość były kluczowymi elementami serii King's Bounty. Pozbywanie się ich na rzecz sztampowego patosu fantasy to bolesny cios.
czwartek, 15 sierpnia 2019, 20:03   goliat
@lukegaX Ten tytuł należy traktować jako reboot, bo współczesne King's Bounty i stare odsłony to co innego.
czwartek, 15 sierpnia 2019, 19:15   Shaddon
Boże, ten 2020... Jak ja mam znaleźć czas na te wszystkie premiery?

O autorze

Cursian

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Myśl na dziś: ucz się na błędach ludzi, którzy słuchają twoich dobrych rad.

Komentarzy:
4

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
10

Kupiliśmy z enkim Switcha, więc od dzisiaj w „Sprawdzam” będą pojawiać się także produkcje na konsolę Nintendo. Na pierwszy ogień dwie, a do tego pewna polska perełka. PS: Tak, polecajcie swoje ulubione produkcje na Switcha, najlepiej niezależne!

Komentarzy:
1

Za nami  pecetowa premiera Red Dead Redemption 2. Z tej okazji zapraszam was do wędrówki po Dzikim Zachodzie. Ale tym prawdziwym, jakże różnym niż świat znany wam z gier i filmów. Ruszajmy, by rozprawić się z narosłymi wokół niego mitami. Jiiiiiii-ha!

Komentarzy:
16

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z