Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITEpic Games pozwane o grudniowy wyciek danych

Wokulski poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 13:44 News

Poszkodowani do dziś nie otrzymali oficjalnego potwierdzenia, że konta są już bezpieczne.

Złożony, rzecz jasna na terenie USA, pozew dotyczy wycieku danych, który nastąpił w grudniu 2018 roku. Furtka w zabezpieczeniach pozwalała na uzyskanie informacji osobistych oraz kart kredytowych osób poszkodowanych. Atak przybierał formę maila ze szkodliwym linkiem.

Jak pisze kancelaria Franklin D. Azar & Associates w oficjalnym oświadczeniu, Epic Games wiedziało o problemie ponad dwa miesiące, lecz nie podjęło przez ten czas żadnych znaczących działań. Dziura została wykryta przez zewnętrzną firmę zajmującą się cyberbezpieczeństwem w listopadzie 2018, a załatana i podana do publicznej wiadomości dopiero w styczniu. Pisaliśmy o tym tutaj.

Najpoważniejszym argumentem przeciwko korporacji jest fakt, że poszkodowani do dziś nie dostali żadnej stosownej informacji od Epic Games. Tym samym teoretycznie nie mają gwarancji, że ich dane są bezpieczne. Jak pisze kancelaria,

Aby zminimalizować ryzyko przyszłych wycieków danych [poszkodowani] musieli podjąć dodatkowe działania zabezpieczające – niektóre na własny koszt i rękę – takie jak anulowanie kart kredytowych powiązanych z kontami do Fortnite/Epic Games lub zmienianie haseł. […]

Co więcej, użytkownicy Fortnite nie posiadają żadnej gwarancji, iż powyższe środki zabezpieczające pomogą w adekwatnej ochronie ich wrażliwych danych. W interesie użytkowników Fortnite jest więc upewnienie się, że ich informacje osobiste są zabezpieczone przez przeszłymi i przyszłymi atakami.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że pod pozwem podpisała się już ponad setka osób.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Epic Games, Epic Games Store,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 14 sierpnia 2019, 14:26   Rincevind
@Bluearga zmień hasło na maila, bo to raczej wygląda na coś od tej strony.
środa, 14 sierpnia 2019, 13:23   McGrave
Jak jest tak że nie można czegoś zrobić bez twojej zgody to wtedy często jest tak że nawet nie możesz założyć konta bez wyrażenia zgody!
Mogą cię wywalić za nic więc można by chcieć wyciągnąć dane żeby coś udowodnić ale to też jest niemożliwe bo nie mają obowiązku trzymać tego typu danych i wystarczy że bąkną że ich nie mają. A jak żądasz aby usunęli to nie masz pewności czy naprawdę to zrobią i będzie to względem konta, ale przetworzone dane już sobie przecież poleciały dalej i była na to zgoda na starcie.
wtorek, 13 sierpnia 2019, 14:30   Bluearga
Ciekawe kiedy wyjdą na jaw te wycieki u Ubisoftu, bo tracę tam konto średnio co dwa miesiące, nieważne jak cudaczne hasło powymyślam. Pewnie moje konto ktoś usiłował sprzedać na allegro z dobre 10 razy.
wtorek, 13 sierpnia 2019, 0:11   PanMac
@Windcaller w takim razie działają niezgodnie z prawem Unii Europejskiej i można ich śmiało pozywać. Na tym polega cały byrdel z RODO że możesz usunąć WSZELKIE swoje ślady w bazach danych firm, jeśli tego zażądasz. Kwestia czasu jak ktoś się wkurwii. Prawo firmy nie może stać ponad prawem instytucji.
poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 21:20   mbwrobel
O, kurka. Muszę pozwać swojego pracodawcę za to, że wymusza na mnie zmianę hasła w służbowym komputerze CO MIESIĄC! I to już od kilku lat. Normalnie puszczę firmę z torbami. A tak na serio - czy komukolwiek z tego tytułu ubyło kasy na koncie? Nie pochwalam tolerowania dziur w systemach zabezpieczeń i opóźnień w ich łataniu, ale - litości, czy zapamiętywanie danych kart kredytowych w sieci jest konieczne? Ale cóż - przecież nie przepuszczą okazji na wydojenie paru $. Amerykanie to gorsze cebule, niż Polacy.
poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 18:38   Windcaller
@PanMac ta jasne, przeczytaj sobie "Dodatkowe prawa i obowiązki związane z poufnością informacji" i zobaczysz że nic nie możesz chyba że na drodze sądowej udowodnisz że robią coś nieprawidłowego.
https:www.epicgames.com/site/pl/privacypolicy?lang=pl
poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 16:39   PanMac
@paintball_X podajesz informacje osobiste w "dobrej wierze" korporacjom i nie mają prawa ich przekazywać dalej bez twojej zgody. Ponadto w UE to ty dysponujesz podanymi danymi osobistymi i zbieranymi danymi o Tobie i mozesz zażądać usunięcia ich. Korporacje mają czas na to do 30 dni. Potem możesz z tym iść do Trybunału Europejskiego. Nawet jeśli cię zbanują za cheaty w grach, to kuriozum umożliwia Ci wymuszenie pokazania WSZYSTKICH danych zebranych podczas niefortunnego meczu który spowodował bana.
poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 15:26   Ogoorek1
ciekawe co na to chińscy włodarze
poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 15:11   McGrave
Praktycznie nikt nie gwarantuje absolutnego bezpieczeństwa w takich sprawach - luk jest pełno wszędzie a początkujące rzeczy zazwyczaj będą mieć ich jeszcze więcej. Zakładając konta zawsze trzeba się z tym liczyć. Na takiej samej zasadzie regulaminy są zawsze tak formułowane, że tak naprawdę w ostateczności mogą cię wywalić bez powodu i stracisz do wszystkiego dostęp i nic z tym nie zrobisz. Wszystko to najbardziej stabilizuje lęk przed utratą reputacji i na tej zasadzie się to wszystko kręci...
poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 14:57   paintball_X
Nie wiem o co afera. Przecież gry na Epic Store nie należą do was. Wy tylko wykupujecie sobie prawo do grania w nie na warunkach Epica. Sami podaliście wszystkie te dane osobowe. Dobrowolnie. Co Epic z nimi robi to nie wasza sprawa.

O autorze

Wokulski

Podobne newsy

Epic Games Store: Zapisy w chmurze niedostępne dla Hyper Light Drifter

News
sobota, 17 sierpnia 2019

epic-games-store-zapisy-w-chmurze-niedostepne-dla-hyper-light-drifter Lista tytułów troszkę się więc skurczyła.

Komentarzy:
20

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Myśl na dziś: Jestem tak stary, że dla mnie DDR to dawne niemieckie socjalistyczne państwo, a nie rodzaj pamięci RAM.

Komentarzy:
3

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
6

Trochę zwłok, trochę k6, czyli standardowy tydzień w tej branży.

Komentarzy:
2

Choć chyba każdy kiedyś miał styczność z pinballem, to wiedza na temat jego historii, ewolucji, zasad działania itd. wcale powszechna nie jest. Czas to naprawić.

Komentarzy:
11

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z