Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Pokémon Company z 3 miliardami dolarów zysku z licencji

Wokulski niedziela, 11 sierpnia 2019, 14:19 News

Firma przejechała przez ostatnie dwanaście miesięcy niczym kombajn.

Jak donosi magazyn License Global, Pokémon Company odpowiedzialna za zarządzanie Pokémonami poza Azją wygenerowała niemal 3 miliardy dolarów zysku z licencji.

Ten imponujący wynik stawia firmę na 23 miejscu na świecie. PC oczywiście znalazło się za takimi gigantami jak Walt Disney czy Hasbro, ale za to przegoniło dochody z użyczania wizerunku Ferrari, Muminków, Discovery czy Mattela. Dokładny zysk wyniósł 2.98 miliarda.

Licencje obejmują wszystkie oficjalne pluszaki, zabawki, gadżety i sprzęt jakie można sobie wyobrazić, licencję na Pokémon GO, Pokémon: Let’s Go oraz film Detective Pikachu. Do sakwy dorzucały się też liczne specjalne promocje w USA oraz krajach zachodnich czy pierwsza w historii kolaboracja firmy z Funko Pop.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Pokemony,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

O autorze

Wokulski

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W programie na ten tydzień znalazły się dwa tytuły krótkometrażowe i jeden zdecydowanie nieprzeznaczony dla tych, którzy mają mało czasu. Ale ponoć wart każdej godziny.

Komentarzy:
8

To historia bardzo inteligentnego i zdolnego człowieka, który w trzy lata zdobył i stracił fortunę. To opowieść o człowieku, który w latach 80. XX wieku wprowadził komputer pod strzechy, a dziś nie ma i nie chce mieć komputera.

Komentarzy:
15

Oryginalny pomysł, szczypta talentu, kilka(naście) miesięcy wytężonej pracy – przepis na sukces może się wydawać nieskomplikowany. Co jednak robić, gdy premiera za nami, a słupki sprzedażowe ani drgną?

Komentarzy:
3

Myśl na dziś: Niektóre pomyłki sprawiają zbyt wielką radochę, by popełniać je tylko raz.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z