Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

No Man’s Sky: Twórca gry chciałby stworzyć wersję na Nintendo Switch

Wokulski niedziela, 11 sierpnia 2019, 12:53 News
PC

I jest to bardziej realne, niż wielu mogłoby się wydawać.

Dla No Man’s Sky nastały bardzo dobre czasy. Pomimo początkowo miażdżącej krytyki oraz ostrych słów ze strony społeczności, developerzy nie poddali się i aktualizują grę w podobny sposób, jak Mojang Minecrafta – przy pomocy tematycznych, darmowych aktualizacji wydawanych raz na kilka miesięcy.

Najbliższa, zatytułowana Beyond, wprowadzi obiecany dwa lata temu „duży” multiplayer (do 32 osób) oraz pełne wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości. Stanie się tym samym największą łatką w historii No Man’s Sky. VR-em nacieszą się zarówno posiadacze pecetowych jak i konsolowych hełmów od PlayStation.

Z takiej okazji nie dało się uniknąć ciągania twórców po redakcjach. W jednym z wywiadów udzielonych portalowi Game Informer przez Seana Murraya, głowę Hello Games, padły interesujące słowa na temat ewentualnego portu na handheld od wielkiego N:

Kocham Switcha. Oczywiście, jesteśmy bardzo skupieni na tym co robimy w tym momencie, ale włożyliśmy bardzo dużo pracy w optymalizację gry pod Play Station VR. Chciałbym więc zobaczyć, co da się zrobić [aby przenieść grę na Nintendo Switch – przyp. Redakcji].

Prawdopodobnie część z Was pokręci głową, że to niemożliwe. W końcu mająca problemy z optymalizacją i grafiką już na premierze gra musiałaby chodzić w 10 klatkach na sekundę i zostać ucięta do maksimum. Jednak, podobnie jak miało to miejsce u schyłku PlayStation 3, i tu istnieje kilka firm specjalizujących się w mistrzowskich przeprowadzkach produkcji AAA na skromny handheld.

Prym wiedzie studio Panic Button, któremu udało się sportować m. in. Dooma oraz drugiego Wolfensteina. Pomijając momentami niską rozdzielczość skutki są nadzwyczaj przyzwoite. Oglądając porównania można zastanawiać się, jak dużo jeszcze można wycisnąć z wielokrotnie potężniejszej PS4 przed końcem obecnej generacji. Zobaczcie sami:

Podobnie sprawa ma się z nadchodzącym na koniec 2019 roku Wiedźminem. Grę udało się pociąć, spakować oraz wcisnąć w dynamiczną rozdzielczość 720p na telewizorze oraz 520p w trybie przenośnym. A to nie koniec – twórcy mają jeszcze kilka miesięcy, aby zoptymalizować rodzimy hit jeszcze lepiej.

Czy produkcja Seana Murraya przeprowadzi się szybko do naszych łóżek, toalet oraz pociągów do Kołobrzegu? Twórca szybko napomknął, że obecnie studio skupia się na tym co tu i teraz. Na wspomniany port jeszcze trochę poczekamy. W zamian możemy pocieszyć oczy zwiastunem wspomnianej wyżej, rewolucyjnej aktualizacji.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

O autorze

Wokulski

Podobne newsy

No Man´s Sky: Pamiętacie słynny „oszukany” zwiastun? Twórcy także [WIDEO]

News
czwartek, 8 sierpnia 2019

no-mans-sky-pamietacie-slynny-oszukany-zwiastun-tworcy-takze-wideo Trailer największej aktualizacji w historii gry pokazuje, jak dużo się nauczyli od tego czasu. I, niech to, bardzo dobrze się stało.

Komentarzy:
11

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Kupiliśmy z enkim Switcha, więc od dzisiaj w „Sprawdzam” będą pojawiać się także produkcje na konsolę Nintendo. Na pierwszy ogień dwie, a do tego pewna polska perełka. PS: Tak, polecajcie swoje ulubione produkcje na Switcha, najlepiej niezależne!

Komentarzy:
0

Za nami  pecetowa premiera Red Dead Redemption 2. Z tej okazji zapraszam was do wędrówki po Dzikim Zachodzie. Ale tym prawdziwym, jakże różnym niż świat znany wam z gier i filmów. Ruszajmy, by rozprawić się z narosłymi wokół niego mitami. Jiiiiiii-ha!

Komentarzy:
13

Wśród asów światowej branży komputerowej nie brak i takich nazwisk, które brzmią bardzo swojsko. Znacie (choćby z moich tekstów) Jacka Tramiela/Trzmiela, na pewno słyszeliście też o niejakim Stevie Wozniaku. Ostatnio też jest głośno o Paulu Baranie, jednym z „ojców” internetu. Ale czy wiecie, że była szansa, by największą gwiazdą spośród nich był Jacek Karpiński?

Komentarzy:
12

Myśl na dziś: Po prostu – myśl. Nie tylko dziś.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z