Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Gamedec: Mrok, korporacje i latający mnisi [WIDEO]

Kaladin czwartek, 8 sierpnia 2019, 20:43 News

A wszystko to w uniwersum wykreowanym przez Polaka!

Słyszeliście o serii Gamedec Marcina Sergiusza Przybyłka? To pentalogia powieści science-fiction, których akcja toczy się pod koniec XXII wieku. Ludzkość przeniosła swoją aktywność do świata ultrarealistycznych gier wirtualnych, w których szukają ucieczki od brutalnego, korporacyjnego świata. Niestety, jak mówi popularne powiedzenie – gdzie ludzie, tam kłopoty. Ekspertami od rozwiązywania wirtualnych problemów stali się detektywi od gier, czyli tytułowi gamedecowie.

Ekipa z katowickiego Anshar Studios postanowiła zaadaptować przebogate uniwersum Przybyłka na cyberpunkowego RPG-a. Twórcy zapewniają, że ogromny nacisk zostanie położony na fabułę, a każda, nawet najmniejsza decyzja niosła będzie ze sobą skutki. Spodziewajcie się więc zażartych dyskusji czy demaskowania spisków i intryg.

Autor pierwowzoru, zatrudniony w roli konsultanta i projektanta, obiecuje atmosferę dużo mroczniejszą niż w jego książkach, a fani papierowych przygód głównego bohatera z pewnością docenią liczne odwołania i smaczki powieściowe.

Gamedec zadebiutuje w 2020 roku, więc w tej chwili musimy się jedynie zadowolić pierwszym zwiastunem:

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 9 sierpnia 2019, 8:41   freynir
Wygląda fajnie, ale zabierają się tylko za pierwszą część, czy za cały cykl?
Na początku to zwykły cyberpunk (w zasadzie pierwsza część to zebrane do kupy i połączone szerszą fabułą opowiadania), ale potem przechodzi w hard s-f, z motywami technologicznej osobliwości, pełnej immersji, multiosobowości w nie tylko cyfrowym, ale także fizycznym wszechświecie. „Zmodyfikowany węgiel” Morgana przedstawia zaledwie ułamek tych zagadnień.
czwartek, 8 sierpnia 2019, 23:27   Skelldon
Ogólnie to polacy potrafią w cyberpunk. Ruinera wprost uwielbiam, CP2077 zapowiada się miodnie, >observer_ miał świetny klimat, a i powyższy tytuł mnie zainteresował. Takie SAO, tylko że dobre. XD Czekam na więcej.
czwartek, 8 sierpnia 2019, 22:50   Eglab
Czytałem fragment tego (chyba w Nowej Fantastyce) dawno temu - jeden rozdział z grą w której polowało się na dinozaury lub jakieś niestworzone bestie (Happy Hunting Groud się nazywała). Całkiem fajne.
czwartek, 8 sierpnia 2019, 22:34   Suek
Czytałem książkę, całkiem niezła
czwartek, 8 sierpnia 2019, 22:06   w1ntermu7e
Jestem prostym człowiekiem, widzę cyberpunk to kupuję. Mam nadzieję że dostaniemy w przyszlosci dużo dobrych gier cyberpunkwych
czwartek, 8 sierpnia 2019, 21:58   sebogothic
Wszyscy teraz od CDP RED cyberpunk zgapiajo!!!

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z