Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Liberated: Gameplay z polskiej „grywalnej powieści graficznej” z gatunku tech-noir [WIDEO]

Witold czwartek, 8 sierpnia 2019, 12:31 News

Liczne wybory, strzelaniny i zagadki w grafice rodem z komiksów? No no.

Młodziutkie Atomic Wolf zaprezentowało swój pierwszy tytuł i nie da się ukryć, że jest on całkiem intrygujący. W końcu ma to być ręcznie rysowana opowieść, która, gdy z nią poobcujemy przez chwilę, niepostrzeżenie zmieni się w grę wideo.

Wygląda to o tyle ciekawie, że zarówno fabuła, jak i rozgrywka prezentowane są za pomocą komiksowych plansz, w których kolejne sekwencje (czy to skradankowe, czy wymagające rozwiązania jakiejś zagadki) poznajemy skacząc z panelu na panel. Opowieść traktować będzie o klasycznych dystopijnych problemach – wszechwładne korporacje, ulegające im rządy, powszechna inwigilacja, na którą uzależnione od technologii społeczeństwo niekoniecznie nawet zważa. „Świat pełen szarości” obiecują nam chyba wszyscy, ale kto wie, może developerzy wiedzą, co robią.

Tak swoją produkcję opisuje dyrektor kreatywny studia:

Chcemy, aby Liberated było doświadczeniem prowokującym do rozważań, dotykającym bardzo prawdziwych tematów, bliskich każdemu z nas. Nasza gra zadaje trudne pytania o współczesną technologię, kontrolę nad informacjami oraz to, w jaki sposób uzyskana tą drogą władza może otworzyć drzwi dyktaturze.

Atomic Wolf ambicji odmówić nie sposób. Liberated trafi na pecety, Nintendo Switcha, PS4 oraz Xboksa One, nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie (acz „niedługo”). Odwiedzający Gamescom (20-24 sierpnia) będą zaś mogli spotkać twórców i poznać ich grę organoleptycznie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 8 sierpnia 2019, 14:29   w1ntermu7e
Grywalna powieść graficzna to coś typu Visual Novel?

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Kupiliśmy z enkim Switcha, więc od dzisiaj w „Sprawdzam” będą pojawiać się także produkcje na konsolę Nintendo. Na pierwszy ogień dwie, a do tego pewna polska perełka. PS: Tak, polecajcie swoje ulubione produkcje na Switcha, najlepiej niezależne!

Komentarzy:
0

Za nami  pecetowa premiera Red Dead Redemption 2. Z tej okazji zapraszam was do wędrówki po Dzikim Zachodzie. Ale tym prawdziwym, jakże różnym niż świat znany wam z gier i filmów. Ruszajmy, by rozprawić się z narosłymi wokół niego mitami. Jiiiiiii-ha!

Komentarzy:
13

Wśród asów światowej branży komputerowej nie brak i takich nazwisk, które brzmią bardzo swojsko. Znacie (choćby z moich tekstów) Jacka Tramiela/Trzmiela, na pewno słyszeliście też o niejakim Stevie Wozniaku. Ostatnio też jest głośno o Paulu Baranie, jednym z „ojców” internetu. Ale czy wiecie, że była szansa, by największą gwiazdą spośród nich był Jacek Karpiński?

Komentarzy:
12

Myśl na dziś: Po prostu – myśl. Nie tylko dziś.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z