Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

[Do przegadania] Cyfrowe czy pudełkowe?

Voxpopuli poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 16:00 News

Obie opcje mają swoje plusy i minusy. Co przeważa w waszym wypadku?

Cyfrowe wersje gier są coraz powszechniejsze, pudełka wprawdzie wciąż są dostępne, jednak nie sposób nie zauważyć, że powoli odchodzą w cień.

Czy to dobrze? Czy gry cyfrowe rzeczywiście do nas należą, czy tylko wypożyczamy je na czas nieokreślony? Czy macie jeszcze miejsce na gry pudełkowe na półce?

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 20 sierpnia 2019, 22:13   calenelda
Na PC od dawna cyfrowo (co mi po pudełku, jeśli w środku jest kod na steama który aktywować można raz). Za to na Switchu wszystkie duże gry kupuję w pudełku, przechodzę, sprzedaję i dzięki temu kupiłem ich dużo więcej niż gdyby były przypisane do konta.
wtorek, 20 sierpnia 2019, 9:18   gbaranek
Albo pudełka bez kodów, bo po co mi płyta, gdy padnie Steam (patrz GfWL). Albo cyfrowe, ale do serwisu takiego jak gog. Idealnie, to pudełko z kodem do gog'a. Jak mam płacić pełną cenę gry za usługę grania w nią bez jej posiadania, to wolę rozwiązanie w stylu GamePass.
wtorek, 20 sierpnia 2019, 9:03   bartgrab
Idealna sytuacja dla mnie: płytka z drukowanym kodem w pudelku (jakiekolwiek by nie było,aby cieszyło oko wypełniając regał z kolekcją pozostałych "trofeów" ;) mam kilka cyfrowych tytułów na konsole i z niewytłumaczalnego powodu są dla mnie mniej warte niż pudełkowe okazy. Przy czym trzeba podkreślić, że pudełkowe wersje na fizycznych nośnikach mają swoje wady - czas nie jest obojętny na płytę a ostatnio gdy zmieniłem na kompa na taki bez nośnika to już w ogóle były kombinacje aby grać w ulubione tytuły.
wtorek, 20 sierpnia 2019, 0:49   nfsfan6
Podchodząc do tematu z innej strony jestem ciekaw ile za kilka/kilkanaście lat jak gry będą ważyć po 300-400 GB na łączu jakie mam (150 Mbps) będą się ściągać hehe pewnie cały dzień albo i parę dni...
wtorek, 20 sierpnia 2019, 0:16   DeeJayHMC
Pudełka. Ale tylko bez DRM. bo jeśli gra ma beż jakiejś platformy nie chodzić to po co mi to pudełko? Niestety w większości przypadków muszę kupować cyfrę, ale przez to że nie wychodzą choćby i wersje GOTY bez DRM kupuję o wiele mniej gier niż bym chciał. Cyfra mi po prostu nie podchodzi i zmuszam się do niej tylko dla wyjątkowych tytułów.
poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 21:46   Aqwet
Z przyczyn logistycznych, cyfrowe.
poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 20:33   Freak
Argumentem przemawiającym za kupnem wersji pudełkowych może być także fakt, że część gier dystrybuowanych cyfrowo jest po czasie kastrowana np. z utworów muzycznych ze względu na zakończenie licencji na ich używanie (choćby GTA Vice City).
Chwała również dla tego, kto wskaże mi gdzie mogę w tym momencie kupić cyfrowo Silent Hill 2-4 ;)
poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 19:48   RejuX
Pudełka i kur...wa kropka :)
poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 19:25   shrbr
Ja zawsze lubiłem pudełka, miały taką magię w sobie. Czasami można było ściągnąć z półki i pooglądać. Odkąd jestem żonaty to zacząłem kupować wersje cyfrowe, aby żona nie wiedziała ile wydaje na gry. Więc teraz podchodzę do tego czysto praktycznie :)
poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 19:12   mientek
Temat rzeka. Tak samo ja z ebookami i ksiazkami.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
14

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z